Запорожская областная прокуратура прокомментировала скандал, произошедший на избирательном участке №50 Запорожья.  «17.01.10 о 10:30 год. до Хортицького РВ ЗМУ ГУМВС України в області надійшло повідомлення голови виборчої дільниці № 50, про те, що біля очолюваної ним виборчої дільниці виявлені особи з начебто посвідченнями позаштатних кореспондентів газети «Вечерние Вести».

Під час дослідчої перевірки були опитані студенти  ЗНТУ, які пояснили, що 17.01.10 о 14:20 на пр. Металургів вони зустрілися з раніше незнайомим чоловіком на ім’я Андрій, який запропонував їм бути спостерігачами на виборчій дільниці. До їх обов’язків входило охорона порядку, виявлення автомобілів з великою кількістю виборців та автомобілів, які неодноразово привозять виборців. За це він пообіцяв їм винагороду у сумі 150 грн.

Після цього Андрій роздав їм бланки посвідчень позаштатних кореспондентів газети «Вечерние Вести», в які вони вписали свої прізвища та пішли до виборчої дільниці для реєстрації в якості спостерігачі.

Вказані факти були виявлені під час голосування на виборчій дільниці. За результатами перевірки 29.01.10 прокуратурою Хортицького району порушено кримінальну справу за ст. 358 ч.1 КК України (виготовлення та збут підроблених документів).

Аналогічні випадки виявлення осіб (начебто позаштатних кореспондентів) були зафіксовані на  інших виборчих дільницях округу і за цими фактами також порушено 5 кримінальних справ за ст. 358 ч.1 КК України».