Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Заява Запорізької облради та міськради про Шухевича та Бандеру

Posted by operkor на 9 февраля, 2010

Депутати Запорізької обласної ради та Запорізької міської ради вважають ганебним для держави той факт, що Президент України Віктор Ющенко своїми Указами «Про присвоєння Р.Шухевичу звання Героя України»,  «Про присвоєння С.Бандері Звання Героя України» присвоїв це високе звання  гаупштурмфюреру СС, командиру батальону «Нахтигаль», колишньому чільнику УПА В.Шухевичу та керівнику Організації українських націоналістів Степану Бандері… а також Указом Президента №75/2010 від 28.01.10 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті» визнав учасниками боротьби за незалежність України у ХХ столітті ОУН-УПА та інші націонал-фашистські організації.

          Ми вважаємо це ганьбою стосовно пам’яті мільйонів жертв фашизму, фактично реабілітацією і героїзацією  тих, хто співпрацював і воював на боці  фашистської Німеччини.

         Укази «помаранчевого» Президента про присвоєння звання Героя України С.Бендері та вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті в особі ОУН-УПА та інших націонал-фашистських організацій, видані  в рік 65-річчя Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні-це чергова наруга над пам’яттю істинних героїв, які полягли у боротьбі з гітлерівськими загарбниками. Ці укази-цинічна і зухвала образа святих почуттів по відношенню до всіх, хто наближав спільну перемогу над нацизмом,  яка здатна0 надовго посварити Україну з нашими братськими країнами-сусідами, з усією європейською і світовою спільнотою.

           Кожній свідомій людині відомо, що ОУН-УПА міцно пов’язані з фашистським режимом нацистської Німеччини в його здійсненні   бузувірських планів поневолення і знищення людства. Вони були надійним знаряддям фашистської адміністрації на окупованих територіях   у проведенні катівських акцій і розправ проти українців, росіян, білорусів, поляків, євреїв і представників інших національностей.

         Як провідник ОУН  С. Бандера був безпосередньо причетний до злочинів зловісно відомих “нахтігалівців” та українських поліцайбатальйонів, які здійснювали каральні акції німецьких окупантів в Україні, Білорусії, інших місцевостях та до злочинів так званої УПА, якою керував ще один ющенківський “ Герой України ” Р. Шухевич.

         Депутати  обласної ради у своїй заяві від 29.11.2007 року різко засудили Указ Президента України В.Ющенка від 12.10.2007 №965/2007 «Про присвоєння Р.Шухевичу звання Героя України» і  абсолютна більшість української спільноти також негативно сприйняла дане рішення, але як свідчать наступні дії «помаранчевого» Президента, думка більшості українського народу його мало обходить.

         Бабин Яр і білоруська Хатинь, садистські тортури радянських військовополонених, масові розстріли євреїв і волинська різанина поляків, терор мирного населення  Західної України і звірячі вбивства радянських фахівців на її землях в післявоєнний період – ось криваві сліди бандеровских вбивць – кумирів нинішньої помаранчевої влади.

          Відповідні укази є незаконними і мають бути скасовані, оскільки Бандера не був громадянином України. Відповідно до українського законодавства звання  Героя України може отримати лише  громадянин України. Більше того, Р.Шухевич, С.Бандера і вояки УПА вірою і правдою служили фашистському режиму і тому підлягають осуду, а не нагородженню і визнанню учасниками боротьби за незалежність України.

         Ми вважаємо, що видані Президентом України укази не лише принижують Україну як сучасну демократичну державу, а й поглиблюють подальший розкол українського суспільства, провокують в країні напруженість і протистояння між регіонами.

        У цьому зв’язку ми повністю підтримуємо позицію лідера Партії регіонів, кандидата у Президенти України Віктора Януковича, керівників блоку лівих сил та інших політичних партій і громадських організацій  у тому, що заради об’єднання України треба оголосити мораторій на роздмухування  ідеологічних питань, які розділяють народ нашої держави.

         Депутати Запорізької обласної ради та Запорізької міської ради  рішуче засуджують відкрито неонацистську політику «помаранчевого» керівництва і вимагають від новообраного Президента України негайно скасувати укази Президента України В.Ющенка №965/2007 від 12.10.2007 «Про присвоєння Р.Шухевичу звання Героя України»,  №46/2010 від 20.01.2010  «Про присвоєння С.Бандері звання Героя України» і №75/2010 від 28.01.2010  «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті».

Заява прийнята на спільних зборах депутатів Запорізької обласної ради та Запорізької міської ради  3 лютого 2010 року. Голова зборів – екс-голова Запорізькой облради, екс-губернатор Запорізької області, депутат обласної ради Володимир Березовський.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: