Хроніки та Коментарі

Інтернет-портал

Прокурор Запорожской области – мэру Запорожья: немедленно приведите дороги в порядок!

Posted by operkor на 12 Березня, 2010

Вчера, 11 марта прокурор Запорожской области Валерий Кулаков направил мэру Запорожья Евгению Карташову прокурорское представление о том, что дороги в Запорожье никудышние, по ним ездит нельзя, и их следует немедленно городскому голове привести в порядок, как того требует закон об автомобильных дорогах в Украине. Приводим текст представления полностью.

  Прокурорское представление.

 «Прокуратурою області проведено перевірку додержання органами місцевого самоврядування законодавства в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

 Згідно зі ст. 16 Закону України «Про автомобільні дороги» вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого   самоврядування і є комунальною власністю.

 Основними обов’язками органів місцевого самоврядування в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до ст. 19 вказаного Закону є: забезпечення безперервних, безпечних та зручних умов руху транспортних засобів, організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.

 ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану», затверджені наказом Держстандарту України від 31.07.97 №441, передбачають, що автомобільні дороги, вулиці і дороги населених пунктів у період їх експлуатації повинні підтримуватись у справному стані і забезпечувати безпеку руху транспортних засобів та пішоходів. Покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій, що утруднюють рух транспортних засобів.

 Згідно з Технічними правилами ремонту і утримання міських вулиць та доріг, затвердженими Держжитлокомунгоспом України 27.12.94, міські вулиці та дороги повинні надійно функціонувати будь-якої пори року і за будь-яких погодних умов.

 Відповідно до п.4.6. Положення про управління комунального господарства Запорізької міської ради, затвердженого рішенням Запорізької міської ради №30 від 25.01.06, здійснення контролю за утриманням, якістю ремонту та будівництва міських шляхів, обладнання їх приладами дорожнього руху покладено саме на вказане управління.

 Разом з тим, всупереч викладеним вимогам, значна частина ділянок вулично-шляхової мережі м. Запоріжжя у цей час знаходиться в пошкодженому стані, що вже вплинуло на кількість зареєстрованих дорожньо-транспортних пригод.

 Найбільші відхилення від чинних норм мають вул. Грязнова (від вул. Г.Сталінграду до вул. Артема); вул. Гоголя; Набережна магістраль (від вул. Грязнова до вул. Лепіка та від вул. Лермонтова до вул. Української); вул. Лермонтова (від вул. Заводської до пр. Леніна), вул. Рекордна (від вул. Суворова до вул. Миру); пр. Маяковського – вул. Перемоги; вул. Куйбишева (між вул. Солідарності та вул. 8 Березня); вул. Косигіна (між вул. Куйбишева та вул. Вороніна); вул. Портова (від пр. Металургів до вул. Трегубенка), вул. 12 квітня та інші.  

 Всього в м. Запоріжжі понад 30 таких ділянок. Протягом двох перших місяців поточного року на зазначених ділянках вже сталося 93 дорожньо-транспортні пригоди, в яких постраждало 11 осіб.

 За 2 місяці поточного року працівниками відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Запоріжжя вже складено 3 протоколи про адміністративні правопорушення відносно посадових осіб районних адміністрацій Запорізької міської ради – балансоутримувачів вулично-шляхової мережі у зв’язку зі скоєнням дорожньо-транспортних пригод саме через значну і глибоку ямковість проїзних частин вулиць Калібрової, Куйбишева та Тепличної проти жодного такого випадку за весь минулий рік, що свідчить про відсутність адекватних заходів та реагування на різке погіршення стану доріг у постзимовий період.

 Отже, всупереч вимогам ст. 17 та ст. 21 Закону України «Про автомобільні дороги» посадовими особами Запорізької міської ради та районних адміністрацій міста, не забезпечено належного стану вулиць і доріг міста Запоріжжя, відповідно до діючих норм, ефективних заходів до покращання стану дорожнього покриття в 2010 році взагалі не вжито.

 Заходи, що вживаються, не мають реального впливу на покращання ситуації, не в останню чергу через організаційні прорахунки. Зокрема, попри рішення наради при Запорізькому міському голові про визначення найбільш пошкоджених ділянок шляхів до органів ДАІ, що володіють найбільш повною інформацією з цього приводу, запити від відповідних управлінь або районних адміністрацій не надходили.

 Фактична бездіяльність відповідального підрозділу міської ради не лише призводить до пошкодження транспортних засобів, а й створює реальні передумови до настання ДТП і загрожує безпеці життя і здоров’я учасників дорожнього руху.

 Виявлені порушення мають очевидний характер, завдають шкоди інтересам держави та окремих громадян, і тому підлягають негайному усуненню.

 На підставі викладеного, керуючись ст. 22 Закону України «Про прокуратуру», –  

 ПРИПИСУЮ:

 1.Негайно усунути виявлені порушення закону шляхом організації та забезпеченні виконання робіт по відновленню належного стану дорожнього покриття в м. Запоріжжі, в першу чергу, на найбільш проблемних його ділянках.

 2.Вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників управління комунального господарства Запорізької міської ради.

 Відповідно до ст. 22 Закону України «Про прокуратуру» припис підлягає негайному виконанню, про що повідомляється прокурору».

На фото “ХРОНИК“: ул. Веснина в Запорожье. 12 марта 2010 года.

«ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com

 

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: