Аналитическая справка по Запорожской области. Тайны запорожской политики

Примечание «ХРОНИК». Этот документ  с анализом расстановки политических сил, органов государственной власти в Запорожской области и оценочными суждениями чиновников накануне президентских выборов был направлен в Киев Президенту Ющенко для  выводов и принятия мер… На фото: коллегия Запорожской облгосадминистрации… Аналітична довідка  по Запорізькій області. 

«За півроку до дати виборів найвищий рейтинг в області у кандидата від Партії регіонів – В.Януковича. На другому місці – Ю.Тимошенко (БЮТ). Треба відзначити, що рейтинг цих кандидатів значно знизився. В.Янукович, як лідер опозиції, та його політична сила показали свою недієздатність та безпринципність у ВР, які асоціюються у людей з висловом: «чим гірше – тим краще».

Щодо діючого прем’єра, то постійні чвари та популізм у Кабміні, зниження рівня життя людей, таємні перемовини між БЮТом та ПР щодо змін до Конституції України, а потім недолуге самовиправдовування через зрив досягнутих домовленостей, а також дії деяких депутатів ВР (Лозинський) знизили авторитет цих провідних політиків серед населення.

Стрімке падіння авторитету ПР і БЮТ також обумовлене антинародною рейдерською поведінкою депутатів від цих політичних сил на місцевому рівні. Особливо в питанні незаконного привласнення державної та комунальної власності, махінацій із землею тощо.

Облдержадміністрація, правоохоронні органи самовідсторонилися від виконання своїх функціональних обов’язків, не відстоюють порушених прав та законних інтересів територіальної громади, спонукають їх до прямого звернення до Президента України, Кабміну, Ген. прокуратури, сприяють вимушеній самоорганізації населення для реалізації власних законних вимог.

У Запорізькому регіоні дещо піднявся рейтинг комуністів, а також політичної сили «Свобода» (Тягнибока) та «Фронт змін» Яценюка. Стабільними є рейтинги лідера партії Прогресивних соціалістів Н.Вітренко.

Треба зауважити, що виборчий штаб А. Яценюка очолив відомий у Запоріжжі підприємець Шестопалов, власник мережі підприємств «Хлібодар». Його заступником намагався стати голова міської партійної організації Батьківщина, депутат облради від БЮТ Ружин.

Приїзд А. Яценюка в кінці червня довів, що цікавляться його політичною програмою в основному студенти, підприємці. Проте його виступ у Палаці культури «Жовтневий» присутніх вразив своєю поверховістю, надмірною самовпевненістю, що поєднувалась із його глибокою самозакоханістю.

Серед управлінців, військових пенсіонерів, в минулому партійних керівників, інтерес викликає голова ВР Литвин.

Стосовно діючого Президента В.Ющенка та його політичної сили, то їх рейтинг значно знизився. Якщо у 2006 році в області НСНУ набрала більше 4%, то зараз рейтинг складає біля 1%. Це, у значній мірі, пов’язано зі специфікою російськомовного населення Запорізької області, а також негативним ставленням до українського націонал-патріотизму, пронатовською політикою, слабкістю центральної влади, бездіяльністю регіональних представників Президента на місцях, їх корумпованістю і неможливістю добитися правди для простих людей. Причиною зниження авторитету Президента і «НСНУ» також не в останню чергу були  кадрові призначення на посаду губернатора Запорізької області та його заступників.

Є.Червоненка, якого на Запоріжжі нарекли «шумахером», що відповідає основному його заняттю на цій посаді. Територіальній громаді він запам’ятався як бездіяльний, чванливий, скандальний та корумпований чиновник, через пов’язані з ним земельні оборудки у Запорізькому, Бердянському, Мелітопольському, Кам’янко-Дніпровському районах, по металевих відвалах у балці Середній, автоперевізниках, «знищенню»  керівників РДА (Гуляйпільська, Мелітопольська, Кам’янко-Дніпровська, Василівська, Бердянська тощо), через політичне захоплення посади голови партійного осередку НСНУ в області, наступний розвал обласної партійної організації. Як наслідок, різке падіння рейтингу серед населення та значний відтік партійних кадрів. Так, голови Оріхівської, Михайлівської РДА, як лідери районних осередків НСНУ перейшли в «Єдиний Центр».

Кадровий потенціал обласної державної адміністрації, її керівництво своїми діями жодним чином не реалізує програмних цілей, задекларованих Президентом. Новопризначений голова ОДА О.Старух проводить політику подвійних стандартів. Він є представником Президента і водночас приховано відстоює інтереси нардепа від БЮТ С.Соболєва, довіреною особою якого він є. Останній у своїх виступах неодноразово зазначав, що Старух – це наша влада.

Подвійна позиція губернатора підтвердилася домовленістю з керівництвом обласного БЮТ про надання квоти у вигляді посад трьох голів РДА (Оріхівської, Веселівської, Вільнянської). Ця пропозиція була озвучена на засіданні бюро обкому «Батьківщини» наприкінці червня у присутності нардепа ВР від БЮТ В.Крайнього.

О.Старух не має професійного управлінського досвіду, нерішучий, млявий, не користується повагою мешканців, ховається за спинами заступників від вирішення гострих питань сьогодення, обмежується тижневими брифінгами та статистичною звітністю. Водночас заграє з керівництвом ПР, заради їх ненападу на власну персону відступається від принципових позицій. Його авторитет значною мірою знизився після скандалу щодо гучного святкування свого призначення головою облдержадміністрації разом із керівництвом місцевого осередку ПР  у заповіднику «Обіточная коса» у Приморському районі зі стріляниною та пияцтвом.

Громадськість висловила  обурення з приводу прийняття губернатором на свій день народження подарунку у вигляді домашнього кінотеатру вартістю у 20 тис. грн., (про що писали місцеві ЗМІ) всупереч існуючим нормам законодавства про державну службу та мораль.

 Щодо заступників голова ОДА, то жодний з них не має достатнього авторитету для того, щоб підняти рейтинг Президента. М.Фролов (як заступник є відповідальним за гуманітарний блок питань),  очолював у 2004 році штаб Януковича (освітянський напрям), після приходу Старуха перейшов до ЄЦ. Розгортається скандал, пов’язаний із бюджетними коштами на фінансування обласної програми «шкільний автобус».

Ці матеріали посіли провідне місце у негативному рейтингу в МВС України. Г.Фукс (заступник з питань ЖКГ), – підприємець, якого привів Червоненко. З ним пов’язані корупційні скандали щодо автоперевізників, а також щодо незаконного використання державних коштів при відновлювальних роботах у с. Новобогданівка.

Р.Дригінич (заступник, керуючий справами ОДА) – людина без управлінського, життєвого досвіду, яка не має авторитету не тільки серед районних адміністрацій, але й колективу ОДА. Використовував державні кошти на поїздки у відрядження до Литви для просування власних бізнесових інтересів. Використовував в інтересах своїх фірм субвенції держбюджету, які було виділено для розвитку міст Запоріжжя та Пологи, а також нераціональне використання коштів, що виділені для придбання будинків багатодітним сім’ям (куплено будинки, ціна яких у декілька разів перевищувала ринкову).

Призначення на посади начальників управлінь, облфондів губернатор узгоджує з керівництвом обласного БЮТ (нардепи ВР В.Крайній, С.Соболєв).

Переважна більшість депутатів обласної, міських, районних, сільських, селищних рад, міські голови Запорізької області – представники антипрезидентських сил (ПР, комуністи, прогресивні соціалісти). В Запорізькій міськраді немає представників НСНУ, в обласній раді декілька депутатів.

Депутат облради від НСНУ Червоненко більше року жодного разу не взяв участі в засіданні сесій, комісій облради, не цікавиться справами регіону, проблемами територіальної громади, не відстоює позиції Президента в області. Громадськість виступає з вимогою усунення його із займаної депутатської посади.

Щодо голів РДА, то жоден з двадцяти не є відстоювачами інтересів Президента, а тим більше не виконує його програмних цілей, хоча й покликаний саме на їх реалізацію. Вони пристосовуються до політичного сьогодення, заграють із райрадами, більшість в яких належить ПР, Компартії та ін. антипрезидентським політичним силам, провадять політику подвійних стандартів.

Т.в.о. Василівської РДА Закарлюка в 2004 році був головою Пологівської РДА і головою районного осередку ПР. З перемогою В. Ющенка у 2005 році знятий з посади. Закарлюку звинувачували у ЗМІ з приводу фальсифікації результатів виборів 2004.  Проте фактичної відповідальності він уник, оскільки на категорію цього злочину  розповсюдилась дія акту амністії. Незважаючи на це, Червоненко в 2007 році рекомендує Закарлюку на посаду голови Василівської РДА.

Окремі голови РДА (Запорізька – Олійник О., Великобілозірська – Біряк В, Приазовська – Довгий Є., Якимівська – Уманський В.) є довіреними особами нардепа від БЮТ Соболєва С.

Передано до суду справу про хабарництво в особливо великих розмірах, фігурантом якої є голова Великобілозірської РДА  Біряк В. Розгортається земельний скандал в Запорізькому районі, в якому основною діючою особою є голова РДА Олійник О. Складено протокол про корупцію щодо голови Камянко-Дніпровської РДА Макаренка.

Практично всі голови РДА підконтрольні антипрезидентським райрадам. Зрозуміло, що сподіватися на їх дієву підтримку Президента неможливо.

З урахуванням вище зазначеного вважаємо за необхідне:

1) терміново переглянути кадровий потенціал області;

2) реабілітувати незаконно та несправедливо відсторонених голів РДА з подачі Червоненка та повернути їх на держслужбу…

3) відкликати з займаної посади губернатора Старуха О…

4) звільнити заступників голови ОДА Дригинича Р., Фролова М., Фукса Г. як таких, що скомпрометували себе на цих посадах.

5) звільнити голів Запорізької, Гуляйпільскої, Мелітопольської, Камянко- Дніпровської, Василівської і Велико Білозірської РДА як таких, що не відповідають займаним посадам.

6) запропонувати на посаду директора Запорізького обласного центру зайнятості особу, що є прибічником Президента, і таким чином зупинити втручання представників БЮТ у кадрове питання.

7) звернутися до Генеральної прокуратури з вимогою прискорити розгляд справ про посадові зловживання, корупційні дії чиновниками ОДА і РДА, широко розповсюдити ці питання у ЗМІ. Розгорнути дієву та рішучу боротьбу з такими негативними явищами серед працівників органів держаної влади».

Комментарий «ХРОНИК».

Этот «труд» для внутреннего пользования был направлен «ХРОНИКАМ» человеком,  пожелавшим остаться неизвестным. По имеющейся информации, «довідка» в Политсовет соответствующей партии и  в Секретариат Виктора Ющенко все-таки попала, но читал ли ее тогдашний Президент или ему уже было не до того, неизвестно.

Хотя «труд» достаточно интересный,  и где-то как-то субьективно отражает прошлогоднюю ситуацию в запорожском регионе. Чувствуется рука человека, работавшего в областной власти и знакомого с таким понятием, как  внутренняя политика. Хотя можно было написать короче. С выводом в двух словах: рейтинг Виктора Ющенко в Запорожской области упал ниже плинтуса. Там он и сегодня лежит. Лежит и не шевелится.

 

 

Аналитическая справка по Запорожской области. Тайны запорожской политики: Один комментарий

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s