Хроніки та Коментарі

Інтернет-портал

Как запорожцы писали письмо первому вице-премьеру Турчинову

Posted by operkor на 15 Квітня, 2010

 Першому віце-прем’єру Кабінету міністрів України  Турчинові О.В.   Шановний Олександре Валентиновичу! Просимо Вас розглянути винятково негативну ситуацію в м. Запоріжжя, яка склалася в зв’язку з масовим відчуженням міською владою підвалів – допоміжних приміщень багатоповерхових будинків і порушенням прав власників квартир, погіршенням умов їх життя і технічного стану будинків.

Факт створення в Запоріжжі мешканцями «постраждалих будинків правозахисної організації «Захистимо наші будинки» – свідчить про це. В Запоріжжі налічується близько 5000 багатоквартирних будинків. По даним організації, вже продані підвали в 150 будинках (орієнтовано). Нові власники проводять «реконструкцію» з порушенням будівельних норм безконтрольно.

Для збільшення висоти низьких (~ 2 м.) підвальних приміщень з інженерними конструкціями, виймається до 1,5 м. шару утрамбованої глини, що неприпустимо в умовах запорізьких посадочних ґрунтів, порушується фундамент, з’являються тріщини у капітальних стінах, перекоси будівельних конструкцій і таке інше.  Набирає силу дуже небезпечний процес комерціалізації житлового фонду, ми маємо численні скарги та звернення громадян!

Вважаємо, що в м. Запоріжжя це питання не вирішити ( і взагалі на місцевому рівні, якщо такі процеси мають місце у державі).  Приклади судової тяганини свідчать, що, насамперед існує неузгодженість і недовершеність законодавства. Законодавець, прийнявши Закон України «Про приватизацію державного житлового фонду», передав громадянам у власність їх квартири і крім цього тільки задекларував передачу безоплатно власникам і мешканцям квартир – допоміжних приміщень, але не указав механізму по кожному окремому будинку,  які приміщення вважати допоміжними, а які є нежитловими у власності громади міста, селища.  Фактично, законодавство по стану власності допоміжних приміщень – відсутнє!

Якщо на дату введення в дію Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» не було проведено розграничення допоміжних і «нежитлових» приміщень по кожному будинку, то переведення підвальних приміщень у комунальну власність Запорізькою міською владою проводиться постійно до цього часу, незалежно від того, чи існують в підвалах бокси-кладовки мешканців і інженерні комунікації, чи ні.

Як приклад, надсилаємо вам правовстановлюючий документ  по одному з будинків, на власність міста на весь будинок «в цілому», за винятком приватизованих квартир (фігурував у суді).

Якщо такі «документи», виписані міською владою на усі будинки в м. Запоріжжя і Закон не забороняє цього робити, а власники квартир на допоміжні приміщення у своєму будинку у спільній власності  не мають ніякого документу, то звернення і  позови громадян у суди не можуть мати ніяких наслідків, до узгодження законодавства!

Лист Міністерства Житлово-Комунального Господарства від 12.09.2008 року № 8/7-344 на запит виконкому Запорізької обласної організації МС «Наша Україна», на жаль, тільки підтверджує основні положення Рішення Конституційного Суду від 2004 року.

В цьому листі наводиться необхідність наявності у проектній документації на будинок визначень «нежитлові приміщення». Але ж чи існує в Запоріжжі та в інших містах архів оригіналів проектної документації на всі будинки, побудовані до цього часу?!

В радянські часи, 40-50 років тому це питання було не актуальним, багато підвальних приміщень допускало тимчасове розташування бомбосховищ, складів, наразі там будуються комерційні заклади!

Крім того, після «реконструкції» підвалів з’являється проектна документація, де підвал належним чином визначено як нежитлове приміщення – «офіс або сервісний центр». Таким чином, це твердження – не аргумент. Вирішити всі ці наведені питання через міську раду або обласну раду ми не в змозі.

Звертаємо також Вашу увагу на необхідність припинення проведення тендерів (конкурсів) на відбір оцінщиків комунальної нерухомості, яка продається (приватизується)! Навіщо відбираються оцінщики, які невідомі на ринку нерухомості і які оцінюють комунальне майно за 20% від його ринкової вартості, незрозуміло! Необхідна перевірка – деякі «оцінщики» одночасно є орендарями по іншим об’єктам, може бути змова «орендарів» і «оцінщиків».

На наш погляд, ситуацію може виправити, наприклад, Указ Президента або Постанова Кабінету Міністрів України «Про тимчасове повернення допоміжних приміщень до державної власності» ( в усіх багатоквартирних  будинках України; і одночасно – про проведення розграничення допоміжних і нежитлових приміщень, з введенням Реєстру). Після цього – винести питання на розгляд Верховної Ради (новий Закон).

Формально, юридична основа для цього є в Законі України «Про приватизацію державного житлового фонду», де сказано, що державні допоміжні приміщення, які існували до введення Закону, можуть передаватися у комунальну власність. Але вони масово самовільно переводяться!

Якщо Закон не дозволяв передавати допоміжні приміщення у комунальну власність, а власники квартир їх не прийняли належним чином у володіння, бо про це не свідчать ніякі документи, то логічно  повернути усе в вихідне становище, яке існувало до прийняття даного Закону!

Документи, які є у власників квартир, але в яких немає про допоміжні приміщення:

– правовстановлюючий документ на квартиру;

– технічний паспорт на квартиру;

– договір на обслуговування;

– квитанції на оплату за квартиру (платежі).

Таким чином, ми б отримали законне підґрунтя для негайного припинення приватизації допоміжних приміщень і проведення перевірок по раніше прийнятим рішенням, бо відразу ж дискусія буде перенесена в площину – які в будинку приміщення є допоміжними, а які є «нежитловими», що підніме питання розграничення!

На цей час точка зору міської влади, в тому числі ПРЕЖО: все, що є на балансі балансоутримувача (ПРЕЖО),  вважається власністю міста!

 Запорізька обласна організація «Захистимо наші будинки»

 

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: