Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ТАЙНЫ БАЛКИ СРЕДНЕЙ. Часть 1. Почему народный депутат Украины считает отвалы собственностью государства?

Posted by operkor на 2 июня, 2010

Из письма народного депутата Украины: «Звертаюсь до Вас у зв’язку з ситуацією, що склалась навколо техногенного родоища Балка Середня у Вільнянському районі Запорізької області. Вважаю, що дії вказаниї акціонерних товариств (ВАТ «Запоріжсталь» і ВАТ «Дніпроспецсталь») спрямовані на привласнення державної власності…». Читайте в «ХРОНИКАХ»  документы о Балке Средней, ранее неизвестные, которые говорят о том, как «прихватизировали» отвалы Запорожья стоимостью сотни миллионов долларов.

 ***

Часть 1.

Голові Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Костусеву О.О.

 Шановний Олексію Олексійовичу!

 Звертаємося до Вас у зв’язку з ситуацією, що склалась навколо техногенного олдовища Балка Середня у Вільнянському районі Запорізької області.Проблема полягає у намаганні окремих металургійних підприємств привласнити техногенні родовища, що є власністю держави.

Статус техногенного родовища полігонам промислових відходів, розташованим к Балці Середня, надано рішенням науково-технічної ради Геолкому  України від 03.03.99р.

Вирішення проблеми, пов’язаної із накопиченням промислових відходів і поводження з ними, було ініційоване Запорізькою облдержадміністрацією у зв’язку із загостренням екологічної та криміногенної ситуації. В результаті багаторічного неконтрольованого  і нерегульованого викиду промислових відходів утворилося підземне кіслотне озеро, що відділене від русла річки Дніпро вузькою дамбою, токсичні речовини потрапляють в річку, звідки здійснюється водозабір для постачання міста питною водою. Це становить загрозу здоров’ю і життю населення міста.

Крім того, на відвалах зосереджено велику кількість структур, що ведуть несанкціоноване видобування на техногенному родовищі. Використання ними праці неповнолітніх і осіб без визначеного місця проживання загострює соціальну проблему і є порушенням кримінального і трудового законодавства.

Ретельний аналіз ситуації на полігоні промислових відходів у балці Середня було здійснено «Робочою групою з питання визначення полігону у Балці Середній техногенним родовищем», створеної розпорядженням Запорізької облдежадміністрації від 17.09.99 № 552.

До складу робочої групи входили також керівники металургійних підприємств м.Запоріжжя, виробничі відходи яких накопичувались на полігоні у Балці Середній: ВАТ «Запоріжсталь»,  ВАТ «Запорізький завод феросплавів», ВАТ «Дніпроспецсталь», ВАТ «Запоріжкокс».

У результаті цього аналізу, а також за ініциативою Мінпромполітики та Запорізької облдержадміністрації Геолкомом України було прийнято рішення про проведення конкурсу з геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки техногенного родовища у Балці Середня. 

До складу конкурсної комісії були включені уповноважені представники Мінекономіки, Мінпромполітики, Запорізької облдержадміністрації, Мінеекобезпеки, Держнаглядохоронпраці, Вільнянської райдерадміністрації та Геолкому.

20 вересня 1999 року конкурсна комісія прйняла рішення по результатах конкурсу та визнала переможця (ліцензіата). Про результати конкурсу Геолкомом України було поінформовано Кабінет Міністрів України (лист від 24.09.99р. №01-18/05-198, доручення КМУ від 30.09.99р. № 15079-63).

Після цього питання техногенного родовища Балка Середня неодноразово розглядалось міністерствами і відомствами України та у Кабінеті Міністрів України. Розгляд був ініційований ВАТ «Заоріжсталь», яким ставилось під сумнів правомірність надання полігонам промислових відходів стутусу техногенного родовища і, як наслідок – правомірність проведення конкурсу. Підставою для такої позиції ВАТ «Запоріжсталь» було ствердження, що відходи виробництва, розташовані на території техногенного родовища, є власністю акціонерного товариства.

Мінекономіки, підсумовуючи позиції Запорізької облдержадміністрації, Мінпромполітики, Геолкому, Мінекобезпеки, Мінюсту, ФДМУ, МВС, СБУ (листи від 17.12.99р. № 12-50/34-10, від 06.01.2000р. №12-50/41-10) прийшли до висновку, що конкурс на геологічне вивчення і дослідно-промислову розробку техногенного родовища Балка Середня було здійснено у порядку, узгодженому з Кабінетом Міністрів України і відповідає чинному законодавству. Порушень цього законодавства в діях Геолкому не встановлено.

Цей висновок базується у тому числі на позиції, викладеній у листах ФДМУ, Мінпромполітики, що відходи промислового виробництва, складені на території техногенного родовища, є власністю держави. З цими висновками погодився прем’єр-міністр України Ющенко В.А. і дорученням від 12 січня 2000 року  № 25995/2 зобов’язав Геолком та Запорізьку облдержадміністацію врахувати їх у своїй роботі.

Тим не менш, ВАТ «Запоріжсталь» і ВАТ «Дніпроспецсталь» звернулися у Вищий Арбітражний суд з позовом до Геолкому України. Позивачі вимагають скасувати рішення Геолкому про визначення полігону промислових відходів техногенним родовищем тому, що вважають це власністю акціонерних товариств, створених в процесі приватизації.

Пошу Вас, шановний Олексій Олексійовичу, внести питання про власність на промислові відходи, що розташовані на території техногенного родовища Балка Середня, на розгляд Комітету.

Вважаю, що дії вказаних акціонерних товариств спрямовані на привласнення державної власності. У зв’язку з тим, що Балка Середня – перше в Україні техногенне родовище, це питання набуває загальнодержавного значення, а невірне його вирішення може створити небезнечний прецедент.

 З повагою

Народний депутат України Віктор Понеділко

17 березня 2000 року.

 Продолжение следует

«ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: