..І що характерно, що того ж таки дня Тернопільська обласна організація ВО «Свобода» публічно висловила свій протест проти призначення на посаду голови Тернопільської обласної адміністрації колишнього, як вони висловилися, «сатрапа окупаційної адміністрації в Тернополі, першого секретаря Тернопільського міському КПСС Ярослава Сухого». Більше того, за час свого короткого перебування в цьому кріслі, Я. Сухому тернополяни двічі висловлювали свою недовіру….

***

З новим Президентом в Україні і нова внутрішня й зовнішня концепція політичного співробітництва розвитку країни та її стратегічних й економічних напрямків руху. Пригадаємо тут «харківські угоди», одноосібну готовність відмови від збагаченого урану, припасеного Україною «про всяк випадок» на майбутнє (а ми знаємо, чого вартує і для чого може знадобитися цей стратегічний матеріал).

Неважко зрозуміти, що новий Президент України Віктор Януковч вкотре підкреслює, що він аж ніяк не є правонаступником і сповідувачем тих поглядів і переконань, якими керувався його попередник – Віктор Ющенко, будучи керманичем держави.

Вочевидь, що ні для кого не було і не є несподіванкою, що так кардинально оновилася і змінилася владна вертикаль в областях – на зміну старому складу, прийшли нові – вірні соратники і однодумці теперішнього.

Так, в числі перших областей, які отримали нових губернаторів, була, зокрема, і Тернопільщина, яка указом № 518/2010 Президента України В. Януковича, 7 квітня 2010 р. офіційно «отримала» нового голову облдержадміністраці – земляка-«регіонала» Ярослава Сухого. І що характерно, що того ж таки дня Тернопільська обласна організація ВО «Свобода» публічно висловила свій протест проти призначення на посаду голови Тернопільської обласної адміністрації колишнього, як вони висловилися, «сатрапа окупаційної адміністрації в Тернополі, першого секретаря Тернопільського міському КПСС Ярослава Сухого».

Більше того, за час свого короткого перебування в цьому кріслі, Я. Сухому тернополяни двічі висловлювали свою недовіру. Але, такий перебіг подій очільника краю не злякав – «регіонал» спокійно і далі продовжував головувати краєм.

І в той час, коли, здавалося, бум тиску недовіри вже вщух і не в силі нічого змінити, губернатор Тернопільщини раптом (15 червня цього року) вирішив відмовитись від крісла голови ОДА на користь роботи в Парламенті та відкликав свою заяву про складання депутатських повноважень.

Доречно підгадати, що складаючи свої повноваження і передаючи їх Я. Сухому, екс-голова ОДА Юрій Чижмарь, скептично заявив перед представниками ЗМІ: «Не треба бути Нострадамусом, щоб передбачити, що не мине й кількох місяців, як Ярославу Сухому висловлять недовіру. Це традиційна тема як для БЮТ, так і для «Свободи», іншого робити вони не вміють»,– стверджував він. І, очевидно, як у воду дивився.

Що змінилося в якісну сторону за цей короткий період на Тернопільщині? Мусимо сказати, що кардинальних зрушень, звісно, не так багато і не такі вони помітні. Та все ж вони є (не беремося судити, кому за це тут слід більше завдячувати – губернатору Сухому  чи обласній раді, зокрема, його депутатському корпусу).

Зокрема, відновив свою роботу тернопільський аеропорт, також затверджено проект цільової програми будівництва доступного житла. А що ж до сільського господарства, яке Сухий вважає локомотивом, який мав би і зміг би витягнути економіку області з кризи і допомогти в ліквідації бідності, то останній (тобто паровоз), поки що на старих коліях. І, вочевидь, що його (паровоз), та решту програм «штовхатиме» у світлу перспективу, при умові порозуміння з активом області та громадкістю й політиками, новий губернатор.

Чи можна вважати, що на цьому політична кар’єра для вихідця з Тернопільщини Я. Сухого, в цьому краї закінчилась? Хтозна. Нині важко передбачити і зпрогнозувати наміри та побажання Президента.

Сьогодні, в кріслі губернатора краю уже знайомий тернополянам, колишній очільник – Михайло Цимбалюк (1964 року народження). Йому випало посісти цей пост ще у липні 2004 року. І ось він вдруге обіймає повноваження голови ОДА.

Чи добре знають його на Тернопільщині з минулого? Хтозна. Бо відомою людину роблять її справи. Та все ж не зайвим буде підгадати, що родом нинішній генерал-лейтенант міліції, доктор юридичних наук та доцент М. Цимбалюк, з Надвірнянщини, що на Прикарпатті.

Свого часу – у  1988 році – закінчив Тернопільський державний педагогічний інститут за спеціальністю «фізичне виховання» і мав нагоду проявити свої набуті ділові, фізичні  та професійні навики, в якості директора спортивної школи у селі Кошляки Підволочиського району Тернопільщини.

Однак невдовзі (з грудня 1988 року по квітень 1996 року), п. Цимбалюк різко змінив свою професію. Його кар’єра стрімко пішла у верх, після служби  у державтоінспекції Тернопільської області та керівництва автогосподарством тернопільської обласної міліції. Вже з травня 1998-го по серпень 2000-го – стає начальником Державтоінспекції Управління внутрішніх справ України в Тернопільській області.

На цьому послужний список не закінчується, бо за плечима і Міжрегіональна академія управління персоналом за спеціальністю «юрист», Національна академія внутрішніх справ («правознавство»). Від серпня 2000 року – заступник начальника тернопільської обласної міліції, а з липня 2002-го – начальник УМВС Рівненської області.

З 2005 по 2007 рік – начальник Департаменту кримінальної міліції у справах неповнолітніх МВС України. Потім генерал-летенант Цимбалюк обіймав посаду начальника Головних управлінь МВС України Львівської та Полтавської областей.

Словом, повернення у крісло губернатора Тернопільщини Михайла Цимбалюка – це спроба глави держави В. Януковича кардинально зміцнити свої позиції у цьому непокірному, бунтівливому  регіоні, оскільки новопризначеному посадовцю притаманні і не чужі такі ділові якості, як  цілеспрямованість, твердістю характеру та вольовитість.

Чи рахувати в позитив те, що нове призначення не сприймають, як спротив, ані громадськість, ані інші політичні сили? Гадаємо, так. Хоча, у у коментарі «Gazeta.ua», голова Тернопільської облради, він же член політичної партії «Свобода», Олексій Кайда заявив, що «свободівці» розцінюють такий перебіг подій, зокрема повторні призначення, певними непорозуміннями, а чи то проблемами в середині самої Партії регіонів: “Які саме це проблеми, то треба в них спитати. Може, в них кадровий голод? Зараз всю Україну трясе від призначень та перепризначень. Аналогічні ситуації можуть статися у Житомирській області, Одеській, Запорізькій. Призначають, а за два місяці знімають. Виходить, що призначають не розібравшись, або призначають некомпетентних осіб», — підкреслює Кайда.

Зі сказаного, стає зрозуміло, що знайомий голова обласної ради з головою ОДА Михайлом Цимбалюком ще  по роботі у Львівській облраді. І, як стверджує п. Олексій пікети проти нього (М. Цимбалька – авт.), вони  поки не готують. Але, як резюмує останній – час покаже…

Більш критична в оцінці і поясненні змін в керівництві Тернопільщини, «Наша Україна». Ця політична сила не забарилася узагальнити те, що відбувається і зробити висновок, що «Президент України Віктор Янукович програв Тернополю з Сухим рахунком». Бо, на їх думку, «Лише трохи більше двох місяців знадобилося яскравому представникові «команди професіоналів» Ярославу Сухому для того, щоб зрозуміти свою професійну нездатність та подати у відставку. Подібний крок тепер вже екс-глави держадміністрації на Тернопільщині аж надто повно ілюструє і реальний кадровий потенціал Партії регіонів, і людські та ділові якості її членів, і професійність нової влади взагалі.

Окремо варто зазначити, що Ярослав Сухий був не просто одним із найзапекліших критиків «помаранчевої влади». Він дуже любив повчати інших, як і що треба робити. Виявилося, що сам він здатний лише натискати на кнопки та говорити. Отже, міф про «команду професіоналів» з  Партії регіонів не пройшов випробування владою.

Фактично на прикладі Тернопільщини ми наочно побачили приклад реалізації «громадського імпічменту». Тож, на переконання «нашоукраїнців»,  якщо «нова влада не захоче зробити висновків із історії на Тернопільщині, подібні події дуже скоро можуть відбутися в усій країні»…

Ірина Пилипів, «ОстроВ»

На фото Тернопольской ОГА: Ярослав Сухый во время сдачи поста губернатора Тернопольской области