Хроніки та Коментарі

Інтернет-портал

Мэра винницкого города Немирова арестовали за взятку почти в два миллиона гривен. Народ не верит…

Posted by operkor на 18 Липня, 2010

Меру пресечения для мэра города Немиров Виктора Качура в прошлую пятницу выбрал Ленинский районный суд Винницы. Его будут содержать под стражей два месяца – до 26 августа, сообщила пресс-секретарь прокуратуры  области. Суд изолировал подозреваемого, чтобы во время тщательно расследовать обстоятельства уголовного дела, он не смог влиять на ход следствия.

Напомним, 24 июня сотрудники Управления Государственной службы борьбы с экономической преступностью Главного Управления Министерства внутренних дел в Винницкой области задержали мэра Немирова Виктора Качура при получении 1,85 млн. гривен взятки.

Чиновник был задержан в горсовете, где ему передавал деньги директор открытого акционерного общества – за решение вопроса о передаче земельного участка площадью 1,5 га в аренду с последующим ее выкупом.

Прокуратура Винницкой области возбудила уголовное дело по ст. 368 ч. 3 (получение взятки в особо крупных размерах должностным лицом) Уголовного кодекса. Согласно Уголовному кодексу, за взятку в особо крупных размерах предусмотрено лишение свободы на строк от 8 до 12 лет.

КСТАТИ…

На сайте Немировского городского совета размещен следующий материал, который «Хроники» посчитали также опубликовать на своем сайте.

 Віктор Качур! Ми тобі віримо!

  «Ні – свавіллю!», «Де правда?!» «2010-й – не 1937-й!». Такими гаслами майоріла центральна площа міста 29 червня 2010 року після 17-ої години. Не зважаючи на втому після робочого дня, домашні справи та неймовірну спеку й задуху в повітрі, тисячі немирівчан прийшли на мітинг, щоб висловити підтримку міському голові В.М. Качуру, якого затримали правоохоронні органи.

Зробити одного винним за огріхи інших або на вимогу інших, завжди легко. Але набагато важче обманути громаду, народ, який вже стомився мовчати і опускати очі, боячись сказати правду. Якщо громада, бачачи несправедливість, висловлює свою громадянську позицію – це радує і насторожує водночас: радує тих, хто за правду, насторожує «лжепатріотів».

Саме так: рішуче, по – бойовому, готові боротися за правду були налаштовані немирівчани, які прийшли на мітинг. Така кількість людей збирається на міській площі хіба що на День міста або під час чергової передвиборчої кампанії.

Мабуть, замовники дійства не врахували людський фактор, можливу реакцію пересічних громадян, адже їхня позиція була одностайною: «Чесне ім’я міського голови буде виправдане!». Серед виступаючих на підтримку Віктора Качура були його колеги по роботі, свідки подій, друзі. Бажаючих виступити на мітингу, щоб висловити свою думку було багато. Та й чи важливо це – скільки людей виступало? Важливішим є те, що всі виступаючі висловили спільну думку: «Віктор Качур не винен!».

 У нашому репортажі ми не будемо переказувати, хто про що говорив. Хто був там, усе чув і бачив. Ми хочемо, щоб переглянувши цей матеріал в газеті, немирівчани ще раз відчули той дух єдності, який панував там на площі. А ті, кому з різних причин не довелося побувати на мітингу, отримали змогу пройнятися духом патріотизму та гордості за те, що ми – громада, єдина сила.

О.В. Хіхлач (заступник Немирівського міського голови, в.о. міського голови) – Місто залишилось без господаря. Але всі ми знаємо правду і сподіваємося, що чесне ім’я нашого голови буде виправдане, і він знову продовжить роботу на своїй посаді.

 Г.А. Хаджинов (голова спостережної ради заводу «Агромаш») – У всіх немирівчан на вустах одне питання: «Винен чи не винен?» Я з усією відповідальністю кажу вам – «Ні! Ні в чому не винен!» Це була звичайна комерційна угода і міський голова до неї ніякого відношення немає.

 О.О. Оборін (офіційний представник, юрист від Г.А.Хаджинова) – Я, як представник продавця, брав участь в продажі одного з цехів об’єкту «Агромаш». Був безпосередньо присутній при всіх подіях, які відбулися 24 червня 2010 року. Як свідок цих подій, хочу закликати вас не вірити тим звинуваченням, які лунають в адресу вашого міського голови. Відбулася цілеспрямована провокація направлена на нього.

Ось, як усе відбувалося: Віктор Миколайович, як представник продавця (його попросив бути присутнім на зустрічі Г. Хаджинов, як друга, бо сам він був за кордоном), познайомив мене з покупцем, який назвався А.А. Аверчуком, він мав мені передати кошти за цех заводу «Агромаш» в кабінеті нотаріуса.

В кабінеті нотаріальної контри були присутні: нотаріус, директор заводу «Агромаш», я, Віктор Качур і Андрій Аверчук. Після того, як перерахував кошти передані мені Аверчуком, я поклав їх у свій власний портфель. Ці кошти я мав покласти в банк, на рахунок «Агромашу», як інвестиції для цього підприємства. Але цього я зробити не встиг. До кабінету нотаріуса увірвалися люди в масках з автоматами, вони поклали усіх на підлогу і надягли наручники. Мене відпустили з прокуратури о 4 годині ранку наступного дня. Закликаю вас, немирівчани, не вірити тим чуткам і пліткам, які розповсюджують ті, хто хоче спаплюжити добре ім’я Віктора Качура.

 М.В. Кавун (кореспондент обласної газети «Вінниччина», курує Немирівський район) – Я працюю в газеті «Вінниччина» вже 20 років. І мені соромно за те, що на сторінках цієї газети був надрукований неправдивий анонс останніх подій в Немирові. Я вірю в чесність і порядність В.М. Качура і закликаю вас підтримати його. Мені, офіцеру запасу, соромно за тих, хто сьогодні носить погони і причетний до цієї зухвалої акції.

Г.О. Очкань (викладач Немирівського будівельного технікуму, член виконкому міської ради) – Мені сумно, що ми живемо в Україні, незалежній державі, яка дозволяє ось так розправлятися з людьми. Віктор Миколайович прекрасний господар нашого міста і в цьому не треба переконувати нікого. Нехай же ті, хто моляться Богу, а поступають не по-Божому, стануть на коліна і просять прощення. Вікторе Миколайовичу! Ми з тобою! Ми будемо боротися усією громадою! Нехай восторжествує правда!

М.Ф. Костюк (член ініціативної групи) – Я завжди був в опозиції до влади, і всі це знають. Але за роки праці Віктора Миколайовича я побачив його ставлення до людей і скільки він зробив для простих людей, і для міста в цілому. Тому сьогодні я на його боці. Це людина слова і дії!

Тіміна Інна (жителька Брацлава) – Я не немирівчанка, але часто буваю в Немирові по роботі. А тому не можу не сказати про те, яким красивим, чистим і затишним стало ваше місто за останні роки. А які свята і конкурси проходять у вас! Ми з друзями із задоволенням приїжджаємо на всі заходи. І все це завдяки зусиллям вашого голови. Він розумний, мудрий, креативний і добрий, відкритий для спілкування. Молоді Немирова є на кого рівнятися.

Т.Г. Гуцалюк – (довірена особа Віктора Качура) – Бажаю міцного здоровя усім присутнім. А насамперед тим, хто «замовив» нашого міського голову. Ви зробили свою чорну справу і по відношенню до всієї громади нашого міста. Навчіться жити з цим! За кожну зроблену справу доведеться відповідати. Якщо не перед людьми, то хоча б перед своєю совістю. Людський суд чи буде чи не буде – але Божий суд буде обов’язково.  Ми – народ, ми – громада, ми – за завтрашній день. Ми, немирівчани, повинні виправдати назву міста, в якому живемо: немирівчани ніколи не мирилися і не будуть миритися з неправдою і несправедливістю. Останнє і вирішальне слово буде за нами!

По закінченню мітингу всі бажаючі залишили свої підписи під “Зверненням…” до перших осіб держави. Підписалося біля двох тисяч мешканців міста. Хто не зміг прийти на мітинг, наступного дня залишили свої підписи в міській раді».

Комментарий «Хроник».

Непонятно только, зачем  покупатель  принес  наличные, а не перечислил их на счет продавца?

Продолжение следует

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: