З перших днів повені, яка сталася у липні 2008 року у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях Генеральною прокуратурою України організовані перевірки з питань додержання бюджетного, природоохоронного та іншого законодавства при ліквідації наслідків стихії…

*** 

 Працівниками апарату Генеральної прокуратури України у той же час здійснено виїзди до постраждалих районів. На сьогодні прокурорами зазначених областей проводяться перевірки із залученням органів контрольно-ревізійної служби щодо законності використання всіх сум бюджетних коштів, виділених у 2008-2010 роках на подолання наслідків повені.    

Перевірками виявлено факти фальсифікації службовими особами органів влади та комерційними структурами документів про обсяги виконаних робіт з ремонту об’єктів (дороги, мости, будівлі). Зокрема, прокуратура Чернівецької області розслідує дві кримінальні справи, порушені за фактами розкрадання коштів державного бюджету на суму понад 11 млн. грн. і зловживань службовим становищем службовими особами Головного управління регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури облдержадміністрації, підрядних організацій „Укрспецмонтаж”, „Агрошляхбуд” та інших при будівництві 17 мостів у Глибоцькому, Заставнівському і Новоселицькому районах.

 

З огляду на те, що подібні факти могли мати місце і по інших об’єктах, прокуратурою області призначено ревізію використання коштів при виконанні будівельних робіт на всіх 56 мостах, замовником яких було зазначене Головне управління.
Виявлено випадки отримання бюджетних коштів за ремонт об’єктів, який фактично не проводився. Так, прокуратурою Івано-Франківської області 17.06.2010 направлено до суду кримінальну справу за ч. ч. 4, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України за обвинуваченням службових осіб Перегінської сільської ради і товариства „Регіональні комунальні системи” (м. Рівне), які склали фіктивні акти про виконання берегоукріплювальних робіт на р. Лімниця, внаслідок чого заволоділи бюджетними коштами в сумі 2,5 млн. грн.    

Службові особи відділу освіти Монастириської райдержадміністрації Тернопільської області та приватного підприємства „Еліта-Житлобуд-Хіт” склали фіктивний акт приймання виконаних робіт з будівництва чотирьох початкових класів в Устя-Зеленській загальноосвітній школі на суму 400 тис. грн., хоча роботи не були виконані. Прокурором району порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України. Під час її розслідування будівельні роботи виконано в повному обсязі. Кримінальну справу направлено до суду, винних осіб засуджено.

Прокурорами також вживалися інші заходи реагування до усунення порушень закону. Так, за приписом прокурора Сторожинецького району Чернівецької області з акту комісійного обстеження обласного дитячого гастроентерологічного санаторію в с. Стара Жадова виключено дані про збитки, що не відповідали фактичному їх розміру, внаслідок чого упереджено незаконне використання 17 млн. грн. бюджетних коштів.

Проводиться робота, спрямована на відшкодування засобами цивільно-правового характеру збитків, виявлених за наслідками проведених у зв’язку із стихійним лихом перевірок. Зокрема, пред’явлено 474 позови на загальну суму 2,4 млн. грн., з яких на даний час судами задоволено 314. За результатами перевірок додержання законодавства при використанні бюджетних коштів, які надходять до постраждалих районів, прокурорами областей пред’явлено 85 позовів на загальну суму 4,4 млн. грн., з них уже задоволено 37 на 248 тис. грн.

Встановлено факти порушень Закону України „Про боротьбу з корупцією” в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування. Усього прокурорами складено 20 протоколів про порушення вимог вказаного Закону, винні особи притягнуті судами до адміністративної відповідальності. Загалом за результатами перевірок порушено 235 кримінальних справ, з яких 150 за фактами порушень бюджетного законодавства. До суду направлено 166 кримінальних справ, у тому числі 93 – у бюджетній сфері. 

Розглянуто із вжиттям заходів 688 подань і приписів прокурорів, задоволено 312 протестів. До відповідальності притягнуто понад тисячу посадових осіб, з яких 64 – органів місцевого самоврядування, 28 – органів виконавчої влади, 459 – контролюючих органів.За документами прокурорського реагування відшкодовано 30,5 млн. грн., попереджено неправомірне використання понад 56,8 млн. гривень, виділених на ліквідацію наслідків стихії у зазначених областях.     Перевірки з наведених питань тривають, повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури України.

Фото Интернетресурсов, СМИ  и пресс-служб органов власти

Размещено:  «ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com.