Хроніки та Коментарі

Інтернет-портал

“Саид, как прикажешь тебя понимать?”, или письмо коллектива института учителей руководству Запорожского облсовета. Особая папка прошлых лет.

Posted by operkor на 19 Серпня, 2010

Звертаємо Вашу увагу на те, що керівництво обласної Ради, формуючи питання призначення ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, пропонуючи на цю посаду В.В. Пашкова, вдається до порушення кількох статей Закону України «Про вищу освіту»…

Мова йде, перш за все, про порушення ст. 17 зазначеного закону, відповідно до  якої управління у галузі вищої освіти у межах їх компетентності здійснюється не лише власниками вищих навчальних закладів, а й органами громадського самоврядування, а також ст. 29, що в якості основних принципів управління вищими навчальними закладами визначає такі:

автономії та самоврядування; розмежування прав, повноважень та відповідальності власника (власників), органів управління вищою освітою, керівництва навчального закладу та його структурних підрозділів; поєднання колегіальних та єдиноначальних засад; незалежності від політичних партій, громадських та релігійних організацій.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про вищу освіту» вищим колегіальним органом громадського самоврядування вищого навчального закладу третього рівня акредитації, яким є Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, являються загальні  збори (конференція) трудового колективу. Вони, згідно до своїх повноважень, позначених цією статтею, повинні обирати претендента на посаду керівника вищого навчального закладу.

На жаль, думка трудового колективу і його воля, втілені в рішеннях зборів, що відбулися 31 липня та 20 вересня 2006 року, про підтримку в.о. ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти В. Я. Ястребової, кандидата педагогічних наук, доцента, завідувачки кафедри педагогіки та психології, заслуженого працівника освіти України, була фактично проігнорована керівництвом обласної Ради.

Замість неї воно лобіює кандидатуру В.В. Пашкова, який, будучи заангажований певними політичними силами, відверто проповідує свої вузько партійні інтереси і цілі, і призначення якого означало б порушення ст. 39  Закону України «Про вищу освіту», що вимагає від кандидата на посаду керівника вищого навчального закладу третього або четвертого рівня акредитації наявності певного наукового ступеня, вченого звання і стажу науково-педагогічної діяльності, ще й вільно володіти українською мовою, яку В.В. Пашков просто ігнорує.

Крім того, керівництво обласної Ради, роблячи спробу призначити на зазначену посаду В.В. Пашкова прямо на сесії, порушує розділ 4 «Положення про республіканські (Автономної республіки Крим), обласні та Київський і Севастопольський міські інститути післядипломної педагогічної освіти», затверджене наказом міністра освіти та науки України 17.11.2000 р. за № 538 і зареєстроване Міністерством юстиції України 31 липня 2001 року за № 651/5842, в якому говориться, що ректор (директор) інституту призначається  «Міністерством освіти Автономної республіки Крим, відповідними обласними, міськими органами управління освітою за попереднім погодженням з місцевими органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування».

Зазначені порушення, на думку трудового колективу Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, болісно позначаючись на його соціальних правах, значно шкодять справі становлення демократії в регіоні, нормальному протіканню та розвитку освітянської діяльності в області. Виходячи з цього, колектив готовий, відстоюючи свої права, застосувати всі законні форми соціальному захисту, включаючи страйк, а також позив до суду.

Трудовий колектив Запорізького обласного інституту  післядипломної педагогічної освіти

 КОММЕНТАРИЙ  «ХРОНИК».

С назначением областным советом В. Пашкова ректором Запорожского областного института последипломного педагогического образования   не согласилась и областная прокуратура. Посчитав решение облсовета  незаконным, прокуратура области  подала иск в суд  с требованием отменить решение областного парламента о назначение г-на Пашкова руководителем вуза. Это дело, как  часто у нас бывает, утонуло в судебной волоките, а протестанты постепенно освоились при новом ректоре, а освоившись, смирились и теперь с их стороны не слышно даже писка.

 Кстати, ректор Пашков за четыре года ректорства так и не овладел официальным языком  государства Украина.  Хотя обязан был владеть государственным языком еще до назначения ректором. И несмотря на то, что глава государства Виктор Янукович предупредил всех чиновников о том, чтобы они не баловались, а брали пример с Президента. В смысле владения «державною мовою». Да и закон того же требует. Но как видно г-ну Пашкову даже Президент не указ. И не чужой Президент, а свой, потому как г-н Пашков является еще и членом Партии регионов, депутатом ПР в Запорожском областном совете.  И теперь у Президента есть все основания спросить г-на Пашкова словами   киногероя из фильма “Белое солнце пустыни”: “Саид, как прикажешь тебя понимать?”.

На фото “Хроник” из архива: Сентябрь 2006 года. Трудовой коллектив Запорожского института последипломного педагогического образования пикетирует Запорожский областной совет, протестуя против назначение В. Пашкова ректора вуза.

Архивариус Ярема Вишневецкий

Размещено:  «ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: