Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ТАЙНЫ КОНФИСКАНТА. Куда исчезают конфискованные таможней товары на десятки миллионов гривен? Официально

Posted by operkor на 19 августа, 2010

За порушення митних правил щороку українські митники вилучають майна на мільйони гривень. Надходження від реалізації конфіскованих товарів повинні спрямовуватися в повному обсязі до державного бюджету. Однак судове рішення про конфіскацію майна в дохід держави аж ніяк не означає, що кошти таки надійдуть до бюджету… 

У переважній більшості випадків цього не відбувається, що і засвідчили результати перевірки Рахунковою палатою ефективності діяльності органів держвлади щодо забезпечення надходження до державного бюджету коштів від реалізації конфіскованих товарів у Харківській та Сумській областях.

Усього по Україні суди ухвалили рішення про конфіскацію майна в дохід держави у 2008 р. на суму 109,5 млн. грн., у 2009 р. — на 107,5 млн. гривень. Проте від реалізації конфіскованого майна до держбюджету надійшло у 2008 р. 2587,6 тис. грн., або 2,4 відс.; у 2009 р. — 4051,5 тис. грн., або 3,8 відсотка від загальної вартості конфіскованих товарів.

Сумська та Харківська області віддзеркалюють загальні тенденції. Так, від реалізації конфіскованого майна на Сумщині у 2008 р. до держбюджету надійшло 164,5 тис. грн., а це лише 3,5 відс. від загального обсягу конфіскованого; від Харківської області бюджет того року взагалі нічого не отримав. Протягом 2009 р. сумські митники поповнили бюджет держави на 306,2 тис. грн., що становило 5 відс. від конфіскованого майна; харківські митники — 175,5 тис. грн., або 2,6 відсотка.

Аналізуючи причини суттєвої різниці між надходженнями коштів до держбюджету і обсягами конфіскованого майна, аудитори виявили низку проблем. Зокрема, це відсутність контролю за обліком і зберіганням вилучених товарів, неефективне та нераціональне поводження з ними, непрозорість дій державних органів у цій сфері і неврегульованість нормативного-правового забезпечення.

Зволікання органів влади з прийняттям рішень про своєчасне розпорядження майном, недотримання вимог чинного законодавства призвели до того, що на складах митниць обох областей накопичився товар загальною вартістю 22,9 млн. грн., з якого на Харківський регіон припадає 16,8 млн. грн., на Сумський — 6,1 млн. гривень. Ці товари з роками втратили привабливість, морально та фізично застаріли і стали неліквідними. У результаті поповнювати держбюджет належним чином і в належних обсягах за рахунок реалізації конфіскованого на користь держави не вдається.

Крім того, відділи державної виконавчої служби у Харківській області, розпоряджаючись конфіскованим майном, допустили порушення чинного законодавства на суму 4532,5 тис. гривень. Аудитори з’ясували, що на 358,2 тис. грн. майна було знищено, однак це не підтверджується документами та фотозйомками.

Загалом, перевірки виявили неналежний рівень організації роботи державних органів, порушення законодавства в частині реалізації конфіскованого майна, що перейшло у власність держави, у тому числі в Харківській та Сумській областях, а також встановили неефективну діяльність підприємств, уповноважених розпоряджатися майном. Через це не забезпечуються інтереси держави у залученні коштів від реалізації такого майна, повідомили «Хроникам» в Рахунковій палаті України.  

 

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: