Прокуратура Оріхівського району  Запорізької області провела перевірки додержання вимог земельного законодавства. Як встановлено, найбільш типовим порушенням в Оріхівському районі є отримання земельних ділянок громадянами у власність шляхом подання до суду заяв, в яких йдеться про ухилення відповідача від нотаріального посвідчення договору. Таким чином, заявники вимагали визнати договір купівлі-продажі нерухомості дійсними.

Оскільки дійсного спору між сторонами у справі не було, адже відповідач повністю визнавав позовні вимоги, подання таких заяв було способом узаконення об’єктів нерухомості. Крім того, судом виносилися рішення, відповідно до яких за позивачем визнавалось право власності на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку у розмірах, які перевищують встановлені норми.

З початку липня цього року прокуратурою Оріхівського району за результатами перевірок вимог земельного законодавства порушено одну кримінальну справу – відносно голови фермерського господарства, оскаржено більше 30 судових рішень.

За результатами перевірок на «земельну» тему Бердянською міжрайонною прокуратурою пред’явлено п’ять позовних заяв про стягнення заборгованості за договорами оренди земельних ділянок, розташованих на території курортного міста. За фактами самовільного будівництва пред’явлено вісім позовних заяв.

 Так, до господарського суду Запорізької області пред’явлено заяву про зобов’язання знести недобудований об’єкт нерухомості – туристичний притулок, розташований на земельній ділянці в районі бази відпочинку «Славутич». Перевірки продовжуються, повідомили «Хроникам» в  прес-службі прокуратури Запорізької області.