Ревизии выявили массу нарушений  в учреждениях, организациях и на предприятиях Запорожья, Чернигова, Крыма, Донецка, Киева, Закарпатья, Ивано-Франковска, Хмельницка, Луганска, Волыни, Харькова, Днепропетровска, Черкасс, Севастополя, Полтавы, Херсона и других регионах Украины. Подробности ревизий —  в официальном материале КРУ, которым располагают «Хроник»…

*** 

«Протягом січня-лютого поточного року виявлено незаконних та не за цільовим призначенням проведених витрат і недостач комунальних ресурсів на загальну суму 77,8 млн грн., що становить 29 % загальної суми використаних з порушенням нормативно-правових актів ресурсів держави. Суттєві порушення при використанні комунальних ресурсів допущено на підприємствах, в установах і організаціях у Херсонській, Донецькій, Київській, Харківській, Дніпропетровській та Полтавській областях, де суми встановлених незаконних, нецільових витрат і недостач становлять відповідно 11,7; 8,9; 5,2; 5,1; 3,9 та 3,6 млн гривень. Питома вага таких порушень, виявлених КРУ в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, в загальній сумі порушень при використанні ресурсів держави наведена в діаграмі № 3. Крім того, встановлено втрати належних доходів місцевими бюджетами, комунальними підприємствами, установами і організаціями на загальну суму 23,8 млн грн., з яких понад 19 млн грн. – кошти місцевих бюджетів

Серед фінансових порушень найбільш поширеними є:

Порушення законодавства з оплати праці, штатної дисципліни:

Ізюмським комунальним підприємством теплових мереж Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради (Харківська область) всупереч умовам колективного договору нарахована та виплачена надбавка за високі досягнення у праці адміністративному персоналу на загальну суму 503,9 тис. гривень.

Комунальним лікувальним профілактичним закладом „Чернігівський обласний онкологічний диспансер” на утримання 3 понаднормативних посад (лікаря променевої терапії та 2-х медсестер) витрачено 142,1 тис. грн. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Чернігівської області. 

Комунальним закладом „Чернігівська обласна станція переливання крові Чернігівської обласної ради на утримання 3,5 понаднормативних посад (заступника головного лікаря з технічних питань, спеціаліста бухгалтерії та 2 машиністів з прання білизни) витрачено 140,1 тис. грн. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Чернігівської області. 

Іллічівською сільською радою (Донецька область) на утримання понаднормативних посад землевпорядника, інспектора по субсидіям, спеціаліста з питань діяльності виконавчих органів витрачено 136,5 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. 

Начальнику Кримського республіканського підприємства „Сімферопольське міжміське бюро реєстрації та технічної інвентаризації” Міністерства житлово-комунального господарства АР Крим в порушення нормативних актів, умов контракту та колективного договору у завищених розмірах виплачувалися премії, внаслідок чого зайво витрачено 107,5 тис. грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури АР Крим. 

Білоцерківською центральною районною лікарнею Управління охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації внаслідок безпідставного встановлення надбавок за шкідливі і важкі умови праці працівникам лікарні, які не виконують таких робіт, завищення посадових окладів тощо зайво витрачено 104,9 тис. грн. Вісім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Білоцерківського міжрайонного відділу ГУ СБУ в м. Києві та Київській області.

Комунальною установою „Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня” на утримання понаднормативних штатних одиниць заступника головного бухгалтера, провізора та біолога клініко-діагностичної лабораторії зайво витрачено бюджетних коштів на загальну суму 99,7 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Запорізької області.

Великоберезнянською загальноосвітньою санаторною школою-інтернатом І-ІІІ ступенів Управління освіти Закарпатської обласної державної адміністрації у завищених (порівняно з нормативно визначеними) розмірах виплачено працівникам матеріальну допомогу, внаслідок чого зайво витрачено 58,3 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Великоберезнянського району.  

Болехівською центральною міською лікарнею Управління охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації внаслідок встановлення працівникам поліклінік та амбулаторій надбавок за тривалість безперервної роботи у завищених розмірах зайво виплачено 44,8 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Долинської міжрайонної прокуратури. 

Порушення при здійсненні відрахувань до державних цільових фондів:

Відділом освіти Верховинської районної державної адміністрації (Івано-Франківська область) внаслідок нарахування пенсійного збору на заробітну плату працюючих інвалідів за завищеними ставками Пенсійному фонду зайво перераховано 193,5 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано районну прокуратуру.

Снятинською центральною районною лікарнею Управління охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації внаслідок завищення ставок пенсійного збору, нарахованих на заробітну плату працюючих інвалідів, до Пенсійного фонду зайво перераховано 69,5 тис. грн. В ході ревізії на зазначену суму відкориговано розрахунки з Фондом. Сім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано районну прокуратуру.  

Безпідставне покриття за рахунок бюджетних коштів витрат сторонніх юридичних та фізичних осіб, та витрат, пов’язаних з госпрозрахунковою діяльністю:   

Кам’янець-Подільською міською лікарнею № 1 (Хмельницька область) оплачено вартість комунальних послуг на загальну суму 333,7 тис. грн., спожитих станцією швидкої медичної допомоги, Групою централізованого господарського обслуговування та Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, утримання яких проводиться Управлінням охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами ревізії застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

Державним патологоанатомічним центром України Управління охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації покрито витрати орендарів приміщень за спожиті ними комунальні послуги та енергоносії на загальну суму 258 тис. грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами ревізії застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами. Матеріали ревізії передано до прокуратури Хмельницької області.

Київським медичним коледжем ім. П.І. Гаврося Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення виконавчого органу Київської міської ради за рахунок коштів загального фонду оплачено вартість спожитих орендарями комунальних послуг в сумі 118,6 тис. грн. При цьому, кошти, що надійшли, як орендна плата, зараховувались до спеціального фонду кошторису. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Солом’янського району м. Києва.

Добропільським районним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Відділу освіти Добропільської райдержадміністрації (Донецька область) виплачено заробітну плату в сумі 101,8 тис. грн. 3-м охоронцям ботанічного заказника „Гектова балка”, який рахується на балансі Никанорівської сільської ради. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Добропільської міжрайонної прокуратури.

Луцьким базовим медичним коледжем (Волинська область) за рахунок коштів загального фонду кошторису оплачено комунальні послуги та енергоносії, спожиті учнями контрактної форми навчання, в сумі 97,8 тис. грн. П’ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами ревізії застосовано фінансові санкції — зупинення операцій з бюджетними коштами, ініційовано зменшення бюджетних асигнувань. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Волинської області.

Волинським обласним госпіталем для інвалідів війни Управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації оплачено вартість комунальних послуг в сумі 47,3 тис. грн., фактично спожитих Луцькою міською поліклінікою № 3 та Луцьким базовим медичним коледжем.

Незаконне списання коштів та матеріальних цінностей:

Комунальним підприємством „Полтававодоканал” Полтавської обласної ради без відповідного дозволу його органу управління (Управління майном облради) списано основні засоби на загальну суму 333,8 тис. грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Полтавської області.

Львівським комунальним підприємством „Залізничнетеплоенерго” Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради списано на витрати підприємства вартість холодної води, за яку було перераховано ЛМКП „Львівводоканал” 298,4 тис. грн., але яка фактично не отримувалася. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали про наслідки ревізії передано до прокуратури Залізничного району м. Львова.

Відділом освіти Сватівської райдержадміністрації (Луганська область) сплачено філії Сватівське МУЕГГ ВАТ „Луганськгаз” та списано на видатки установи 121,2 тис. грн. за послуги з газопостачання, які фактично не отримувалися. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Незаконне відчуження комунального майна суб’єктам іншої форми власності:

Комунальним підприємством „Служба єдиного замовника м. Селидове” Головного управління житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації при відсутності рішення сесії Селидівської міської ради 4 житлових будинків вартістю 2,3 млн грн. передано на баланс суб’єктів господарювання недержавної форми власності. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Селидівської міжрайонної прокуратури

Зайве виділення (отримання) бюджетних коштів юридичним(и), які не мали на це права, чи внаслідок завищення розрахунків:

Будинкоуправлінням № 3 Житомирської КЕЧ району при розрахунку суми компенсації з бюджету коштів на покриття різниці в тарифах на теплову енергію, послуги газопостачання, водопостачання і водовідведення включено загальну суму витрат, в той час як потрібно було включити лише витрати, пов’язані з наданням послуг населенню, внаслідок чого зайво отримано та використано 977,4 тис. грн. бюджетних коштів. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Комунальним закладом „Запорізький обласний притулок для дітей” Запорізької обласної ради при розрахунку потреби в бюджетних коштах на заробітну плату включено непередбачені законодавством доплати та підвищення посадових окладів, внаслідок чого зайво отримано та витрачено 289,9 тис. гривень.

Лисянською центральною районною лікарнею (Черкаська область) при визначенні потреби в бюджетних асигнування на оплату транспортних послуг та утримання транспортних засобів не було враховано залишки пально-мастильних матеріалів на початок бюджетного року, в результаті чого зайво виділено та використано 141,8 тис. грн. коштів місцевого бюджету. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами ревізії прийнято розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами. Матеріали ревізії передано до прокуратури Лисянського району.

Відділом освіти Селидівської міської ради Управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації при розрахунку потреби в бюджетних коштах не враховано фактичне зменшення обсягів споживання електроенергії проти попередніх років та включено витрати на утримання нерухомого майна, які мають відшкодовуватися орендарем, в результаті чого зайво отримано та використано 139,7 тис. грн. бюджетних коштів.

Комунальним підприємством „Уж-тепло” м. Ужгорода” Управління майном міста Ужгородської міської ради (Закарпатська область) внаслідок завищення різниці між фактичною вартістю відпущеної теплової енергії для населення та встановленими тарифами зайво отримано з міського бюджету 65,1 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Ужгорода.

Зайва оплата за виконані роботи, надані послуги внаслідок завищення їх вартості чи обсягів:

Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради внаслідок завищення підрядниками вартості проектно-вишукувальних робіт з виготовлення ескізного проекту кварталу забудови „Міленіум”, проекту забудови мікрорайону „Басівщина” та плану забудови житлового мікрорайону „Тинне” зайво витрачено коштів у сумі 1,1 млн грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати проінформовано прокуратуру в Рівненській області.

Козинською селищною радою (Київська область) внаслідок завищення підрядниками обсягів та вартості робіт з реконструкції будинку культури, асфальтування доріг, будівництва гідротехнічних споруд, вивозу сміття та прибирання території зайво витрачено коштів у сумі 901,7 тис. гривень.

Управлінням капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації внаслідок завищення підрядниками обсягу та вартості робіт з реконструкції зовнішнього газопостачання, опорядження поверхні гранітним облицюванням тощо зайво витрачено коштів у сумі 835,3 тис. грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Харківській області.

Іванівською селищною радою (Луганська область) внаслідок завищення підрядниками обсягів робіт з будівництва полігону по складуванню твердих побутових відходів зайво витрачено коштів у сумі 746,2 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Луганській області.

Макарівською селищною радою (Київська область) внаслідок завищення підрядниками обсягів виконаних робіт з будівництва мереж та електроліній вуличного освітлення зайво витрачено коштів у сумі 510 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Макарівського РВ ГУ МВС України у Київській області.

Комунальним закладом „Запорізький обласний притулок для дітей” Запорізької обласної ради внаслідок завищення підрядниками ТОВ „Компанія Бастіон” та ТОВ „Будсервіс-2005” обсягів та вартості виконаних робіт з капітального та поточного ремонтів приміщень зайво сплачено коштів загалом на суму 452,6 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Запорізької області.

Ясенською сільською радою (Івано-Франківська область) внаслідок завищення підрядником (ТОВ „Інвестиційна будівельна компанія „Ніка”) вартості виконаних робіт з ремонту та відновлення об’єктів, які зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, зайво сплачено 330,7 тис. грн. бюджетних коштів. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Рожнятівського району.

Управлінням житлового господарства Дніпропетровської міської ради внаслідок завищення 15-ма підрядними організаціями вартості робіт з ремонту житлового фонду та будівництва котельні зайво витрачено 291,9 тис. грн. коштів міського бюджету. Дев’ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Дніпропетровська.

Кіцманською центральною районною лікарнею (Чернівецька область) внаслідок завищення підрядниками вартості та обсягів виконаних будівельних робіт з капітального ремонту приміщень лікарні зайва сплата бюджетних коштів склала 285,8 тис. грн. Матеріали ревізії передано до прокуратури Чернівецької області.

Управлінням з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації внаслідок завишення підрядниками вартості робіт з ліквідації наслідків підтоплення зайво витрачено коштів у сумі 240 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Київської області.

Відділом освіти Рівненської районної державної адміністрації Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації внаслідок завищення підрядниками вартості робіт з поточного та капітального ремонтів будівель 23 загальноосвітніх шкіл Рівненського району зайво витрачено коштів на загальну суму 227 тис. грн. Двадцять шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Комунальною медичною установою „Міський пологовий будинок № 1” (Чернівецька область) внаслідок завищення підрядниками обсягів будівельно-монтажних робіт приміщень поліклініки, лікарні та гаражів зайво сплачено 224,5 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Відділом освіти Голопристанської РДА внаслідок завищення обсягів виконаних підрядною організацією („Монтаж-демонтаж проект”) робіт з капітального ремонту дощової каналізації будівлі Малокопанівської ЗОШ зайво сплачено 189,8 тис. грн. бюджетних коштів. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Херсонській області.

Нецільове витрачання бюджетних коштів:

Комсомольською селищною радою (Харківська область) кошти цільового місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 2,7 млн грн., які надійшли від збору за забруднення навколишнього природного середовища, спрямовано не на природоохоронні заходи, а на господарські цілі (придбання обладнання для садово-паркового господарства, послуг з вивозу сміття тощо). Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Управлінням МВС України в Житомирській області кошти в сумі 652,7 тис. грн., отримані з обласного бюджету на поточні видатки по соціально-економічному та культурному розвитку регіонів, спрямовано на капітальні видатки (придбання автомобілів та комп’ютерної техніки). Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Житомирської області.

Козинською селищною радою (Київська область) за рахунок коштів в сумі 366,5 тис. грн., передбачених на благоустрій селища, сплачено вартість комунальних послуг, вартість поточного ремонту житлового фонду, технічного обслуговування димарів та вивезення сміття від житлових будинків, які не рахуються на балансі селищної ради. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до ГУ СБУ України у м. Києві та Київської області.

Управлінням освіти Шосткинської міської ради (Сумська область) за рахунок бюджетних коштів, передбачених на капітальний ремонт, здійснено видатки на придбання акустичної системи. Сума використаних не за цільовим призначенням коштів склала 108,1 тис грн. Матеріали ревізії передано до Шосткинського МВ УМВС України в Сумській області.

Відділом освіти Білокуракинської районної державної адміністрації (Луганська область) бюджетні кошти в сумі 92,7 тис. грн., передбачені на  реалізацію бюджетної програми „Загальноосвітні школи”, використано на оплату вартості послуг з теплопостачання Будинку творчості та юнацтва. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Білокуракинського району.

Районною лікарнею с. Словечне Овруцької районної ради (Житомирська область) бюджетні кошти в сумі 90,7 тис. грн., передбачені на придбання обладнання, використано на оплату капітального ремонту приміщення лікарні. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Комбінатом комунальних підприємств Фастівської міської ради (Київська область) бюджетні кошти в сумі 84,9 тис. грн., передбачені на проведення поточних робіт з благоустрою площі біля костелу, використано на оплату робіт з облаштування площі о. Зiгмунда Козара. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Фастівської міжрайонної прокуратури.

Централізованою бухгалтерією управління освіти Хмельницької міської ради за рахунок асигнувань, передбачених на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, проведено видатки з придбання підручників для бібліотечного фонду в сумі 61,5 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами ревізії прийнято розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами, ініційовано фінансову санкцію у вигляді зменшення бюджетних асигнувань. Про наслідки ревізії поінформовано прокуратуру м. Хмельницького.

Недоотримання фінансових ресурсів:

Управлінням комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради внаслідок неперерахування орендарями у визначені договорами терміни орендної плати недоотримано 1,3 млн гривень.

У Центральному парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка Управління культури Чернівецької міської ради 13 суб’єктів господарювання використовували земельні ділянки для здійснення комерційної діяльності без укладання відповідних договорів оренди, що призвело до недоотримання місцевим бюджетом орендної плати в сумі 610,7 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Чернівецької міжрайонної прокуратури.

Чортківською міською радою (Тернопільська область) не відображено в обліку та не отримано від ТзОВ „Ваврик і Компанія” дебіторську заборгованість за продану земельну ділянку та всупереч рішенням сесії міської ради не переглянуто умови договорів на оренду земельних ділянок в частині  збільшення розміру орендної плати, в результаті чого бюджетом недоотримано 272,9 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УСБУ в Тернопільській області.

Малехівською сільською радою (Львівська область) внаслідок несплати ФОП Спіріною Л.М. вартості земельної ділянки у терміни, визначені договором купівлі-продажу, недоотримано коштів в сумі 243,9 тис. гривень.

Комунальним підприємством „Управління житлово-комунального господарства” Добровської сільської ради (АР Крим) не отримано плату за надане в оренду та суборенду майно на загальну суму 119,7 тис. грн. при відсутності в обліку дебіторської заборгованості. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Сімферопольського  району.

Подільською та Зорівською сільськими радами Золотоніського району (Черкаська область) надано в користування (оренду) СТОВ „Пальміра”, ПП Гончаренко О.І., ТОВ „Агротрейд” та СТОВ „Нива” землі державної власності за межами населеного пункту (господарські будівлі та двори, господарські шляхи) із заниженим розміром орендної плати, внаслідок чого місцевими бюджетами недоотримано відповідно 106,7 та 94,2 тис. грн. П’ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатами ревізій ініційовано застосування фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, прийнято розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами. Про результати ревізій поінформовано Золотоніську міжрайонну прокуратуру.

Недоотримання фізичними особами належних їм виплат:

Відділом освіти Комінтернівської районної державної адміністрації (Одеська область) не проведено індексацію заробітної плати працівників структурних підрозділів відділу освіти, як наслідок ними недоотримано доходів на загальну суму 352,2 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Комінтернівського району.

Працівниками закладів освіти Відділу освіти Станично-Луганської райдержадміністрації (Луганська область) через непроведення індексації їх заробітної плати та непроведення коригування заробітної плати на коефіцієнт її підвищення при розрахунку відпускних, недоотримано 328,2 тис. грн. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. 

Відділом освіти Білгород-Дністровської районної державної адміністрації (Одеська область) не проведено індексацію заробітної плати працівників закладів освіти та підрозділів, підпорядкованих районному відділу освіти, що призвело до недоотримання ними доходів на загальну суму 256,6 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Білгород-Дністровського міського відділу УМВС України в Одеській області.

Каховською центральною районною лікарнею окремим працівникам не встановлювались та не проводились виплати доплат за використання в роботі дезінфікуючих засобів в розмірі 10 % посадового окладу, внаслідок чого ними недоотримано заробітної плати в загальній сумі 239,8 тис. грн. Дох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Херсонської області.

Комунальним закладом Київської обласної ради „Київський обласний онкологічний диспансер” Головного управління охорони здоров’я Київської облдержадміністрації не проведено індексацію грошових доходів працівників, внаслідок чого ними недоотримано коштів у сумі 217,4 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УДСБЕЗ ГУМВС України в Київській області.Працівниками Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 12 (Чернівецька область) через встановлення їм посадових окладів в розмірах нижчих, ніж визначено галузевою угодою, недоотримано 170,3 тис. грн. заробітної плати. 

Білоцерківською центральною районною лікарнею Управління охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації не проведено індексацію розміру заробітної плати працівників, внаслідок чого ними недоотримано коштів у сумі 169,6 тис. гривень.

Працівниками Комунального підприємства „Макіївтепломережа” м. Макіївка (Донецька область) через непроведення перерахунку їх посадових окладів у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати недоотримано коштів у сумі 120,7 тис. грн. Сім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Працівниками Комунального підприємства „Аква-Сервіс 07” Побузької селищної ради (Кіровоградська область) через встановлення їм посадових окладів у розмірах менших, ніж мінімально визначені, недоотримано 112,8 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано районну прокуратуру.

Взяття до сплати зобов’язань на суми, що перевищують виділені бюджетні асигнування:

Ясенською сільською радою (Івано-Франківська область) у 2008 році без відповідних бюджетних асигнувань взято зобов’язань по оплаті вартості робіт з ремонту та відновлення об’єктів, які зазнали пошкоджень і руйнувань внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, загалом на суму 1 млн грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Рожнятівського району.

Завищення потреби в бюджетних коштах, яку не профінансовано:

Відділом освіти Дніпропетровської районної державної адміністрації (Дніпропетровська область) при визначенні потреби в бюджетних коштах завищено суму внесків до Пенсійного фонду (нарахування на зарплату працюючих інвалідів проведено за ставкою 33,2 % замість 4 %), вартість послуг з водо- і електропостачання та абонентну плату на стаціонарні телефони шкіл, внаслідок чого потребу в бюджетних коштах на 2009 рік завищено на 381,9 тис. грн., яку не профінансовано. Матеріали ревізії передано до Дніпропетровського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області.

Київським медичним коледжем ім. П.І. Гаврося Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення виконавчого органу Київської міської ради в розрахунку до кошторису на 2009 рік безпідставно завищено обсяги споживання тепла у порівнянні з фактичним споживанням за попередній бюджетний період, що призвело до завищення потреби в бюджетних коштах на суму 150,1 тис. грн., яку не профінансовано. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Солом’янського району м. Києва.

Тиврівською центральною районною лікарнею (Вінницька область) при розрахунку потреби в бюджетних коштах на придбання медикаментів, продуктів харчування, оплату транспортних послуг та послуг зв’язку не враховано наявний їх залишок на початок року, що призвело до завищення потреби в бюджетних коштах на 2009 рік в загальній сумі 144,9 тис. грн., яку не профінансовано. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Тиврівського району.

Заниження в обліку вартості активів:

Комунальним підприємством „Координаційний центр по обслуговуванню населення” Долинської міської ради (Кіровоградська область) не проведено дооцінку основних засобів (будинки та споруди) до справедливої вартості внаслідок чого занижено в обліку вартість активів на суму 201,6 млн гривень.

Управлінням житлово-комунального господарства „Біличі” (Київська область) індексацію вартості житлового фонду у 2008 та 2009 році проведено без врахування індексів інфляції минулих років, що призвело до заниження вартості активів на суму 143,2 млн грн. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Прокуратури Київської області.

Комунальним підприємством „Житлово-експлуатаційна дільниця № 1” м. Южне Южненської міської ради (Одеська область) не проведено індексацію вартості об’єктів житлового фонду, що призвело до заниження в обліку вартості активів на суму 93,9 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру м. Южне.

Житлово-експлуатаційною організацією № 9 Управління житлово-комунального господарства Івано-Франківського міськвиконкому не проведено індексацію вартості житлового фонду, в результаті чого в обліку занижено вартість активів на суму 19,1 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії  поінформовано  прокуратуру м. Івано-Франківська.

Комунальним підприємством „Житлово-комунальне господарство „Мрія” Гожулівської сільської ради (Полтавська область) внаслідок непроведення індексації житлового фонду на 19 млн грн. занижено в обліку вартість активів. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Полтавського району.

Комунальним підприємством Тростянецької міської ради „Тростянецьке житлово-експлуатаційне управління” (Сумська область) не проведена індексація балансової вартості житлового фонду, що привело до її заниження на 16,8 млн грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Петриківським районним комунальним підприємством „Комунальник” (Дніпропетровська область) не проводилась індексація вартості житлових будинків, які рахуються на балансі підприємства, що призвело до заниження вартості активів на загальну суму 11 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Петриківської районної прокуратури.

Комунальною установою „Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня” не проведено дооцінку первісної вартості поліклініко-стаціонарного корпусу на вартість проведеної реконструкції, що призвело до заниження вартості активів на 6,4 млн гривень.

Комунальним підприємством „Керуюча компанія Будьонівського району міста Донецька” Управління житлового господарства Донецької міської ради внаслідок незбільшення вартості основних засобів (житлового фонду) на суму витрат, пов’язаних з їх капітальним ремонтом, модернізацією та реконструкцією, неоприбуткування переданих Управлінням житлового господарства дитячих гральних майданчиків на прибудинковій території занижено в обліку вартість активів на суму 5,8 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Будьонівського району м. Донецька.

В обліку Комунального закладу Львівської обласної ради медичному об’єднанні „Фтизіопульмонологія” не відображено земельні ділянки вартістю 5 млн грн., отримані у постійне користування. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Львова.

Завищення в обліку кредиторської заборгованості:

Комунальним підприємством „Централізована система дитячо-юнацьких клубів „Дитячі мрії” Шевченківської районної у м. Києві ради в обліку відображено кредиторську заборгованість за придбані матеріальні цінності (меблі, оргтехніка тощо) в сумі 624,5 тис. грн., які у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування повернено постачальникам. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Шевченківського району м. Києва.

Завищення в обліку вартості активів:

Відділом освіти Комінтернівської районної державної адміністрації (Одеська область) внаслідок віднесення витрат з підтримання будівель та споруд в робочому стані та оприбуткування земельних ділянок при відсутності державних актів на право їх власності вартість активів завищено на суму 24 млн грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Комінтернівського району. 

Бурштинською міською радою (Івано-Франківська область) внаслідок заниження норми амортизації при нарахуванні суми зносу основних засобів (будівлі, автомобілі, меблі, техніка) завищено в обліку вартість активів на 2,6 млн грн. Шість посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Галицького району.

Управлінням житлово-комунального господарства „Біличі” (Київська область) не відображено в обліку факту передачі ТОВ „УкрОпт „Мастер-енерго” котелень, зовнішніх та внутрішньо-будинкових теплових мереж, внаслідок чого завищено в обліку вартість активів на загальну суму 1,8 млн гривень.

Борщівською міською радою (Тернопільська область) завищено в обліку вартість активів на загальну суму 1,2 млн грн. внаслідок включення до вартості основних засобів витрат на капітальні ремонти комунальних доріг. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Навчально-виховним комплексом „Рівненський обласний ліцей-інтернат” Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації на збільшення вартості основних засобів віднесено вартість проведеного капітального ремонту в сумі 1,1 млн грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності.

На балансі Варвинської селищної ради (Чернігівська область) обліковувались 2 житлових будинки загальною вартістю 758,4 тис. грн., які знаходяться у приватній власності громадян. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Варвинського району.

Комунальним підприємством „Служба єдиного замовника м. Зугрес” Зугреської міської ради (Донецька область) внаслідок оприбуткування земельної ділянки при відсутності державних актів на право її власності або право постійного користування завищено в обліку вартість активів на суму 720 тис. гривень.

Отримання доходів від неліцензійної діяльності:

Комунальним підприємством „Прилукитепловодопостачання” (Чернігівська область) без відповідних ліцензій здійснювалося видобування  підземних корисних вод на загальну суму 9,2 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано Прилуцьку міжрайонну прокуратуру.

Комунальним підприємством „Господар” (Дніпропетровська область) без ліцензії надано послуги з водопостачання на загальну суму 2 млн грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Дніпропетровського району.

Комунальним підприємством Кулиничівське ВУЖКГ „Українка” (Харківська область) за відсутності ліцензії від надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення отримано 1 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Комунальним підприємством „Глухівський тепловий район” (Сумська область) без ліцензій надано послуги з централізованого теплопостачання, від чого отримано 840,2 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано Глухівську міжрайонну прокуратуру.

Ізюмським комунальним підприємством теплових мереж Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради (Харківська область) без ліцензії надано послуги з теплопостачання та транспортування теплової енергії, від чого отримано 674,4 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Ізюмської міжрайонної прокуратури.

Комунальним підприємством „Послуги 2” Березнегуватської селищної ради (Миколаївська область) без відповідної ліцензії виконано будівельні роботи на загальну суму 465,4 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури Березнегуватського району.

Порушення вимог тендерного законодавства:

Чинадіївською селищною радою (Закарпатська область) без проведення тендерних процедур укладено договори підряду на виконання будівельно-монтажних робіт на загальну суму 3,7 млн грн. та проведено повну їх оплату.  Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УДСБЕЗ ГУМВС України в Закарпатській області. 

Державним комунальним Дніпропетровським підприємством електромереж зовнішнього освітлення „Міськсвітло” без застосування тендерних процедур придбано провід, електрокабелі, електролампи та паливно-мастильні матеріали на суму 2,4 млн грн. Сім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру м. Дніпропетровська. 

Відділом освіти Горностаївської районної державної адміністрації (Херсонська область) без проведення тендерів придбано продукти харчування, вугілля та сплачено вартість транспортних послуг на загальну суму 1,2 млн грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано УСБУ в Херсонській області.

Требухівською сільською радою (Київська область) не провівши процедур закупівлі, оплачено вартість капітального та поточного ремонтів приміщення та ремонту доріг загалом на суму 1,1 млн грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності.

Коростенським комунальним підприємством „Водоканал” без тендерних процедур придбано паливно-мастильні матеріали, коагулянти та обладнання на суму 1,1 млн грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Комунальним підприємством „Прилукитепловодопостачання” (Чернігівська область) без проведення тендеру придбано паливно-мастильні матеріали на суму 703,3 тис. грн. Двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано Прилуцьку міжрайонну прокуратуру.

Комунальним підприємством „Парк культури та відпочинку „Боздоський Управління майном міста Ужгородської міської ради (Закарпатська область) без проведення тендерних процедур укладено договори підряду будівельно-монтажних робіт по улаштуванню алеї парку вібропресованою бруківкою на загальну суму 664,6 тис. грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру м. Ужгорода.

Комунальним виробничим підприємством водопровідно-каналізаційного господарства „Миргородводоканал” (Полтавська область) без проведення тендерних процедур придбано паливно-мастильних матеріалів, насосів, рам до екскаватора та двигун до автомобіля на загальну суму 664,4 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано Миргородську міжрайонну прокуратуру.

Комунальне підприємство „Уж-тепло” м. Ужгорода” Управління майном міста Ужгородської міської ради (Закарпатська область) не провівши тендеру, придбало паливно-мастильні матеріали на загальну суму 628,6 тис. грн. Одну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Ужгорода.

Відділом освіти Білгород-Дністровської районної державної адміністрації (Одеська область) без проведення тендерних процедур придбано вугілля на загальну суму 604,3 тис. грн. Чотирьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до Білгород-Дністровського міського відділу УМВС України в Одеській області», повідомили у КРУ.

Постоянный адрес:  «ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com.