«Ревізіями окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ України (далі – Департамент ДСО) та Управління ресурсного забезпечення при Департаменті ДСО (далі – Управління) за 2007, 2008 роки та 9 місяців 2009 року виявлено фінансових порушень на загальну суму 119,8 тис. грн. та порушень законодавства про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти на суму 24,4 млн гривень.

Ревізією Управління ресурсного забезпечення встановлено, що внаслідок завищення посадових окладів начальнику Управління та його заступнику зайво витрачено відповідно 5,2 та 6,6 тис. гривень.

В порушення умов колективного договору у 2007 – 2008 роках працівникам нараховані та сплачені премії з нагоди ювілейних і святкових дат, професійних і державних свят у загальній сумі 49,3 тис. гривень. Внаслідок нарахування страхових внесків на незаконно виплачену заробітну плату до державних цільових фондів зайво сплачено 18,4 тис. гривень.

Понад встановлений ліміт списано 1 тис. літрів бензину (марки А-95) на суму 5 тис. грн. та через завищення ДДСО розміру орендної плати зайво сплачено 8,4 тис. гривень.

Крім того, встановлено, що згідно з Положенням „Про Державну службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ”, затвердженим постановою Уряду від 10.08.1993 № 615 (далі Положення № 615), ДСО має право створювати, а також виступати засновником суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією і виконанням заходів з охорони та безпеки, розробленням, виробництвом, реалізацією, монтажем, профілактичним обслуговуванням, використанням, ремонтом технічних засобів охоронного призначення, проведенням маркетингу та інжинірингу в галузі забезпечення особистої і майнової безпеки. 

Відповідно до Положення № 615 Департамент ДСО з метою централізованого забезпечення підрозділів ДСО товарно-матеріальними ресурсами створив та наказом від 15.10.2003 № 343 затвердив Положення „Про Управління ресурсного забезпечення при Департаменті Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ України”.

Перевіркою встановлено, що Управління жодних з перелічених у Положенні № 615 видів діяльності не здійснює. Джерелом формування його фінансових ресурсів є кошти, що надходять від підрозділів ДСО за оплату товарно-матеріальних ресурсів, у вигляді 10 відсотків торгової націнки на товари та послуги.

І хоча Управління створене з метою централізованого забезпечення підрозділів ДСО товарно-матеріальними ресурсами, тендерний комітет в ньому не створено. В зв’язку з цим в порушення вимог законодавства про закупівлю без проведення тендерних процедур придбано товарно-матеріальних ресурсів на загальну суму 24,4 млн гривень.

Враховуючи це, а також те, що придбання товарно-матеріальних ресурсів регламентується і здійснюється відповідно до внутрівідомчих документів Департаменту ДСО, ГоловКРУ України запропонувало Департаменту привести у відповідність діяльність зазначеного Управління до вимог чинного законодавства, або розглянути питання щодо його ліквідації.

За результатами контрольних заходів ГоловКРУ направлено вимоги щодо усунення порушень та недоліків, а також поінформовано Генеральну прокуратуру України», повідомили в прес-службі ГоловКРУ.

Постоянный адрес:  «ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com.