Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ОКТЯБРЬСКИЕ ХРОНИКИ ЗАПОРОЖСКОЙ ПРОКУРАТУРЫ. Уголовные дела октября 2010 года.

Posted by operkor на 8 ноября, 2010

«ЛІТНІЙ ТАБОР» переможця запорізького міського тендеру. СПРАВА ПРО ЗЕРНО Чернігівського району. ХАБАР КЕРІВНИКА центра охорони культурної спадщини. СПРАВА ПРО ДТП на острові Хортиця. ХАБАР РЕКТОРА університету Мелітополя. НАВАР на «Водоканалі». СПРАВА вбивці з Вільнянська. 40 ГЕКТАРІВ фермера Чернігівки. СТАТИСТИКА податківця з Гуляйполя. СІЛЬСКИЙ голова з сокирою. СОНЯШНИК голови Розівського сільскогосподарства.  «РИБА» ЗАСТУПНИКА начальника Головуправління рибоохорони. БАНДА пішла в зону.

 05.10.2010. «ЛІТНІЙ ТАБОР» ПЕРЕМОЖЦЯ ЗАПОРІЗЬКОГО МІСЬКОГО ТЕНДЕРУ,

Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу відносно директора одного з заводів – за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.366 та ч.4 ст.191 Кримінального кодексу України. Перевіркою встановлено, що керівник підприємства, яке було визнано переможцем запорізького міського тендеру щодо закупівлі послуг з оздоровлення дітей в літніх таборах, в серпні цього року надав вказівку підлеглому працівнику скласти фіктивний акт про виконання робіт. Розмір завищених, фактично не наданих дітям послуг, склав близько 140 тисяч гривень. Директор, зловживаючи своїм службовим становищем, знаючи про те, що документ містить неправдиві дані,  підписав акт та направив до міського управління освіти та науки, після чого бюджетні кошти поступили на рахунок цього підприємства. Проведення досудового слідства по кримінальній справі доручено прокуратурі м. Запоріжжя.

05.10.2010.  СПРАВА ПРО ЗЕРНО ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ

Прокуратурою Чернігівського району  порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень керівниками одного з товариств району, які, не маючи дозволу Аграрного фонду, продали     близько  7 тис.тон зерна на загальну суму більше 6 млн гривень. Діями службових осіб спричинено тяжкі наслідки державним інтересам. Справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України. Слідство у справі триває, його хід – на контролі прокуратури області.

05.10.2010. ХАБАР КЕРІВНИКА ЦЕНТРА ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.368 ч.2 Кримінального кодексу України,  відносно одного з керівників Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини та приватного підприємця, які отримали хабар  в розмірі 35 тисяч гривень  за видачу позитивного висновку щодо погодження проекту землеустрою по відведенню земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.  Підозрювані в скоєнні злочину затримані.

08.10.2010. СПРАВА ПРО ДТП НА ОСТРОВІ ХОРТИЦЯ

Прокуратурою Орджонікідзевського району підтримано державне обвинувачення в  судовому розгляді резонансної кримінальної справи за обвинуваченням  37 — річного мешканця обласного центру Андрія Грошева у скоєнні злочину, передбаченому ст.286 ч.3 Кримінального кодексу України.  Вироком суду Грошев  визнаний винним у загибелі трьох чоловік, йому призначено покарання у вигляді семи років позбавлення волі та позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки. Дорожньо-транспортна пригода трапилась в травні  2004 року на острові Хортиця. Автомобіль «ЗАЗ-110307», за кермом якого знаходився Грошев, виїхав на смугу зустрічного руху та зіткнувся з машиною такої ж марки. Як пізніше встановила експертиза, Грошев знаходився в стані алкогольного сп’яніння. В результаті ДТП загинула його дружина  та подружня пара з іншої «Славути». Після аварії Грошев п’ять років ховався в Росії – в Калінінградській області. В минулому році – після встановлення його місцезнаходження —  вирішено  питання екстрадиції водія — злочинця  до України.

08.10.2010. ХАБАР РЕКТОРА УНІВЕРСИТЕТА МЕЛІТОПОЛЯ

Прокуратурою Запорізької області закінчено розслідуванням та направлено до суду кримінальну справу відносно депутата Запорізької обласної ради, ректора одного з Мелітопольських вищих навчальних закладів, за фактом отримання хабара в розмірі дві тисячі доларів США. Нагадаємо, справу порушено 4 серпня цього року – за ознаками злочину, передбаченого ст. 368 ч.2 Кримінального кодексу України.

     08.10.2010. ХАБАР ПРАЦІВНИКІВ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ МЕЛІТОПОЛЯ

Прокуратурою Запорізької області  7 жовтня 2010 року порушено кримінальну справу за ст.368 ч.2 Кримінального кодексу України відносно двох   працівників податкової міліції Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції в Запорізькій  області,  які  вимагали від одного з підприємців хабар в сумі 45 тис. грн.  та одержали з них 15 тис. грн. Підозрювані у скоєнні злочину затримані. Строк їх затримання судом продовжено до десяти діб.

13.10.2010. НАВАР НА «ВОДОКАНАЛІ»  

Мелітопольською міжрайонною прокуратурою  порушено кримінальну справу відносно директора одного з підприємств за фактом заволодіння ним бюджетними коштами та вчинення службового підроблення – за ознаками злочинів, передбачених  ст.ст. 191 ч.2, 366 ч.1 Кримінального кодексу України. Як встановлено,  директор  фірми до актів приймання робіт по заміні аварійної ділянки колектора міського КП «Водоканал» включив завищені обсяги виконаного – загальна сума безпідставно отриманих підприємством бюджетних коштів склала більше 54 тисяч гривень. Аналогічна кримінальна справа – за ознаками таких же злочинів —  порушена та розслідується зараз прокуратурою Запорізького району.

13.10.2010. СПРАВА ВБИВЦІ З ВІЛЬНЯНСЬКА  

Прокуратурою Запорізької області затверджено обвинувальний висновок та направлено до  суду кримінальну справу, порушену за фактом розбійного нападу, зґвалтування та вбивства молодої дівчини. Нагадаємо, злочин було скоєно на початку року, жертву вбивця залишив у ставку, після чого поїхав у Крим. Завдяки спільним зусиллям міліції та прокуратури, особу насильника вдалось встановити, після чого він був затриманий. Крім того, прокуратурою Вільнянського району  розслідується ще одна справа, порушена відносно насильника. На початку вересня раніше судимий педофіл, дочекавшись, поки сусідка піде на роботу, увірвався в одну з квартир районного центру, де напав на 12-річну дівчинку. Запропонувавши насильнику гроші, дівчинка, на щастя,  змогла його зупинити.

 15.10.2010. 40 ГЕКТАРІВ ФЕРМЕРА ЧЕРНІГІВКИ

 Прокуратурою Чернігівського району порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.365 ч.1, ст.197-1 ч.1 Кримінального кодексу України , відносно голови одного з фермерських господарств. Перевіркою встановлено, що фігурант справи, діючи умисно, перевищуючи власні службові повноваження, з 2006 року по цей час  самовільно займає земельну ділянку на території сільради загальною площею більше 40 гектарів. Сума нанесеної державі шкоди — понад 43,5 тисячі гривень.

15.10.2010. КРИМІНАЛЬНА ПАРА: ДИРЕКТОР ТА  ГЛАВБУХ – БРАТ ТА СЕСТРА

Прокуратурою Орджонікідзевського району м. Запоріжжя порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ст.366 ч.2, с.364 ч.2 Кримінального кодексу України відносно директора та головного бухгалтера одного з приватних підприємств. Як встановлено, восени 2007 року 29-річний керівник звернувся до запорізького відділення одного з банків з метою отримання споживчого кредиту. У зв’язку з тим, що раніше у директора були приводи до міліції, в отриманні кредиту йому було відмовлено. Після цього керівник разом із 26-річною головним бухгалтером фірми – своєю рідною сестрою, зловживаючи своїм службовим становищем,   підробили довідки про доходи, де указали свою середньомісячну зарплатню – близько 19 тисяч гривень. Фіктивні довідки разом з іншими документами подали до банку, на підставі чого незаконно отримали кредит на суму майже 80 тисяч доларів США.

15.10.2010. ДОВІДКА ПРО ЗАРПЛАТУ

Поставлена крапка  в розслідуванні ще одної кримінальної справи  на «кредитну» тему —  відносно директора, який отримав хабар за видачу фіктивної довідки про зарплату для банківської установи.  Прокуратурою Шевченківського району м. Запоріжжя  підтримано державне обвинувачення в справі керівника приватного підприємства – хабарника засуджено до п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком на один рік, з позбавленням права займати керівні посади на два роки

19.10.2010. НАЧАЛЬНИКИ ПІД СЛІДСТВОМ

Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу відносно начальника цеху ДП ЗМКБ «Прогрес» – за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 272 Кримінального кодексу України. Як встановлено, 59-річний керівник порушив Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті, що належать до переліку робіт з підвищеною небезпекою, та допустив до цих робіт працівників підприємства, які не пройшли спеціальне навчання, перевірку та психофізіологічну експертизу. Внаслідок цього один з працівників отримав травму. Досудове слідство проводить прокуратура Шевченківського району м. Запоріжжя. Аналогічна кримінальна справа розслідується Токмацькою міжрайонною прокуратурою. Порушення трудового законодавства встановлені і прокурорською перевіркою в Запорізькому районі, внаслідок чого порушена справа за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.272 Кримінального кодексу України.

19.10.2010.  СТАТИСТИКА ПОДАТКІВЦЯ  З ГУЛЯЙПІЛЯ

Прокуратурою Гуляйпільського району завершено досудове слідство та направлено до суду кримінальну справу  відносно державного податкового інспектора відділу оподаткування  фізичних осіб районної ДПІ, яка вчинила службове підроблення, –за ознаками злочинів, передбачених ст.366 ч.1 та ст.364 ч.3 Кримінального кодексу України. Встановлено, що 21 травня цього року  інспектор з метою нарощування статистичних показників склала фіктивний акт перевірки  питань дотримання вимог трудового законодавства — без фактичного  виїзду на об’єкт  — одного з приватних підприємців, за період з 1 січня по 21 травня. На підставі цього нарахувала податків та штрафних санкцій на суму понад 7 тисяч гривень – незважаючи на те, що на податковий облік підприємець взятий лише…19 травня 2010 року.

20.10.2010.  СІЛЬСКИЙ ГОЛОВА  З СОКИРОЮ

Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу відносно сільського голови за ознаками злочинів, передбачених ст.365 ч.1 та ст.246 ч.1 Кримінального кодексу України. Перевірку проводила прокуратура Новомиколаївського району.  Під час її проведення встановлено, що в грудні 2008 року внаслідок розпорядження сільського голови, виданого в порушення вимог Лісового кодексу України, без попереднього отримання сільрадою спеціального дозволу на заготівлю деревини, в лісосмузі, на ділянці між двома селами району, була проведена порубка дерев.  В результаті злочинних дій керівника сільради лісовому фонду України завдано збитків на загальну суму близько 44 тисяч гривень.

20.10.2010. СОНЯШНИК ГОЛОВИ РОЗІВСЬКОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСТВА

 Куйбишевською міжрайонною прокуратурою закінчено розслідування кримінальної справи за обвинуваченням голови правління одного з сільськогосподарських виробничих кооперативів Розівського району — за ознаками злочинів,  передбачених  ст.365 ч.3 та 197-1 ч.1 Кримінального кодексу України, який самовільно зайняв та засіяв соняшником земельну ділянку загальною площею 107,4 га, що перебуває в державній власності  та є сільськогосподарськими угіддями (пасовищами) земель запасу. Розмір матеріальної шкоди, що спричинена цими діями державним інтересам, — понад 110 тисяч гривень.

 22.10.2010. «РИБА» ЗАСТУПНИКА ГОЛОВУПРАВЛІННЯ РИБООХОРОНИ

Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу за ч.2  ст. 368 Кримінального кодексу України  відносно заступника начальника Головного управління державної рибоохорони в Запорізькій області, який шляхом вимагання отримав хабар у сумі майже 11 тисяч гривень від громадянина за безперешкодний вилов риби у Каховському водосховищі.Підозрюваний затриманий. Кримінальна справа розслідується слідчим відділом прокуратури області.

26.10.2010. БАНДА ПІШЛА В  ЗОНУ

Прокуратурою Запорізької області підтримано державне обвинувачення у судовому розгляді кримінальної справи за обвинуваченням групи осіб у вчиненні у 2006-2007 роках  в обласному центрі двох вбивств та низки корисливих злочинів, пов’язаних з підробкою документів та судових рішень. Вироком апеляційного суду Запорізької області фігуранти справи визнані винними та засуджені до різних строків позбавлення волі з конфіскацією майна: Ю.Деюн – до дев’яти, Є.Слотін – до чотирнадцяти, О.Бабошко – до довічного ув’язнення.

Глеб  Демидов, «Хроники»  (по материалам прокуратуры Запорожской области)

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: