Почему в запорожском ООО «Бриз» погибли осетры? Зачем деньги Крымскому рыбокомбинату? Куда уплыла радужная форель черновицкого завода «Лопушно»? Для кого готовит кадры Херсонское мореходное училище?  За что премии, господа?  Ответы на вопросы — в официальном отчете ревизоров…

«Державною контрольно-ревізійною службою (далі – ДКРС) проведені ревізії фінансово-господарської діяльності Державного комітету рибного господарства України (далі – Держкомрибгосп) та установ, підприємств і організацій, що належать до сфери його управління, та ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання – одержувачів бюджетних коштів, за 2008–2009 роки та завершений звітній період 2010 року з обсягом перевірених коштів на суму 386 млн гривень.

Загалом ревізіями виявлено фінансові порушення на суму понад 47,2 млн грн, з них: втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, на 14,2 млн грн, втрат фінансових та матеріальних ресурсів, допущених унаслідок неефективних управлінських дій, на 10,5 млн грн та інших порушень, що не призвели до втрат, на 22,5 млн гривень. У порівнянні з порушеннями встановленими попередніми контрольними заходами, проведеними в установах, підприємствах і організаціях, що належать до сфери управління Держкомрибгоспу загальна сума порушень (13,8 млн грн) збільшилася більш як у три рази.

Контрольними заходами встановлені випадки відчуження нерухомого державного майна, що належить на правах постійного користування установам, підприємствам системи Держкомрибгоспу, без реалізації у встановленому порядку земельних ділянок на яких воно розташоване, чим порушено вимоги ст.128 Земельного кодексу України. Зокрема, Регіональним агентством з питань банкрутства АР Крим та м.Севастополі реалізовано нерухоме майно, що належало Севастопольському державному підприємству „Атлантика”, без урахування вартості земельних ділянок площею 32,6 га, на яких воно розташоване, внаслідок чого державним бюджетом недоотримано 9,1 млн гривень.

Головне державне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області добровільно відмовилося від земельної ділянки, що знаходиться в прибережній смузі м.Черкас площею 2,3 га та грошовою оцінкою 683,4 тис. грн. Зазначена земельна ділянка у подальшому Черкаською міською радою була передана суб’єктам господарювання для дачного будівництва та центрів відпочинку.

Внаслідок відсутності контролю за витрачанням бюджетних коштів передбачених для селекції в рибному господарстві, їх незаконно чи за нецільовим призначенням витрачено на 0,8 млн гривень. Так, за наявності простроченої більш ніж півроку заборгованості перед місцевим бюджетом по сплаті податків з доходів фізичних осіб ВАТ „Кримський рибокомбінат” (АР Крим) безпідставно отримано з державного бюджету коштів на суму 249 тис. гривень. Аналогічні випадки на суму 210 тис. грн виявлено у Дніпропетровській та Харківській областях.

 На фото: руководство Запорожского облсовета в местном рыбхозе.

 Племінний осетровий матеріал, який придбаний за державні кошти за розпорядженнями керівництва Держкомрибгоспу передавався окремим суб’єктам господарювання на відповідальне зберігання, у яких проведеними зустрічними звірками наявність поголів’я не підтверджена, чим завдано збитків державі на майже 180 тис. гривень.

Зокрема, зустрічною звіркою у ТОВ РП „Бриз” (Запорізька область) встановлено факт загибелі поголів’я племінного матеріалу осетрових видів на суму близько 120 тис. грн, чим завдано збитків на зазначену суму. Аналогічний випадок на суму понад 48 тис. грн встановлено під час проведення зустрічної звірки у ВАТ „Полтаварибгосп” (Полтавська область).

Прийняття керівниками підпорядкованих Держкомрибгоспу установ низки управлінських рішень призвело до неефективного витрачання бюджетних коштів на 10,5 млн гривень.

Унаслідок незабезпечення навчальними закладами працевлаштування випускників у державному секторі рибної промисловості, фахівці, на підготовку яких витрачені державні кошти, працевлаштовуються у суб’єктів господарювання недержавної форми власності. Зокрема, упродовж 2008–2009 років та І півріччя 2010 року з державного бюджету за програмою „Підготовка кадрів для сфери рибного господарства вищими навчальними закладами І і ІІ рівнів акредитації” виділено 64 млн гривень.

Так, Херсонським морехідним училищем рибної промисловості (Херсонська область) за відсутності укладених з курсантами угод, істотною умовою яких є працевлаштування їх в державному секторі економіки, де вони зобов’язані відпрацювати не менше трьох років, у 2008–2009 роках за державним замовленням здійснено підготовку фахівців для сфери рибного господарства на суму майже 4,4 млн гривень.

При цьому випускники училища уподальшому працевлаштовувалися самостійно у суб’єктів господарювання недержавної форми власності, що призвело до неефективного використання зазначених коштів.

Крім того, Державною установою „Рибоводний форелевий завод „Лопушно” (Чернівецька область) на підставі обґрунтування доцільності вселення райдужної форелі та її форм у Дністровське водосховище, розробленого ще у 2006 році Інститутом рибного господарства УААН, бюджетні кошти у сумі майже 2,8 млн грн упродовж 2008-2009 років та І півріччя 2010 року використовувались на зариблення Дністровського водосховища мальком райдужної форелі. У той же час, за даними наукових установ, які неодноразово проводили іхтіологічні дослідження у водосховищі та за результатами опитувань серед рибалок, наявність райдужної форелі у Дністровському водосховищі не підтверджено.

Відсутність контролю з боку обласних Головних державних управлінь охорони, відтворення і використання водних живих ресурсів та регулювання рибальства за станом сплати штрафних санкцій та відшкодування сум завданих збитків призводить до втрат надходжень до бюджетів.

Зокрема, лише Головним державним управлінням охорони, відтворення і використання водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Луганській області упродовж періоду, що підлягав ревізії складено протоколів про адміністративні правопорушення та накладено штрафів на 280,7 тис. грн, з яких сплачено тільки 25,3 тис. грн, нараховано збитків за знищення цінних видів риб та незаконний вилов риби у сумі майже 6,7 млн грн, з яких порушниками сплачено лише 7,1 тис. гривень. Аналогічні випадки встановлено у Кіровоградській та Волинській областях.

Через неоприбуткування установами Держкомрибгоспу за даними бухгалтерського обліку необоротних активів їх вартість було штучно занижено більш як на 14,1 млн гривень.Зокрема, ДП „Севастопольський морський рибний порт” (м. Севастополь) не відображено вартість багаторічних насаджень, чим занижено вартість активів на суму 9,2 млн гривень. Аналогічні випадки на суму понад 4 млн грн виявлено у Миколаївській, Черкаській, Херсонській та інших областях.

 Окремі установи, які знаходяться у підпорядкуванні Держкомрибгоспу, не дотримуються норм чинного законодавства при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, що призвело до закупівель без проведення тендеру на суму майже 2,7 млн гривень. Зокрема, ДП „Іркліївський риборозплідник рослиноїдних риб” (Черкаська область), Погребищенським державно-кооперативним об’єднанням по рибництву (Вінницька область) без проведення тендерних процедур придбавалися паливно-мастильні матеріали на суму 2,2 млн грн та 0,1 млн грн відповідно.

Майже кожна установа системи Держкомрибгоспу не дотримувалась порядку оплати праці, внаслідок чого безпідставно виплачено заробітної плати, премій, інших доплат та нарахувань загалом на суму понад 0,6 млн гривень. Найбільші суми таких порушень встановлено у Херсонській, Одеській, Вінницькій областях, містах Києві та Севастополі.

Під час ревізій усунуто фінансових порушень майже на 14 млн. грн, 66 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до правоохоронних органів передано 18 матеріалів ревізій», повідомила «Хроникам»  прес-служба КРУ.

 Постоянный адрес:  «ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com. Фото Интернет, сайта Запорожского облсовета