«Хроники» уже сообщали о том, что руководство Запорожского областного совета ведет переговоры с китайской фирмой о разработке марганцевого месторождения и возрождения пгт. Степногорск, где была законсервирована работа Таврического горно-обогатительного комбината. Более того, уже якобы между Запорожским облсоветом и китайской фирмой достигнуто соглашение о создании совместного китайско-украинского предприятия по добыче марганцевой руды.

А ведь не так давно,  два года назад в декабре 2008 года тогдашний председатель Запорожского областного совета А. Нефедов  и глава Совета директоров крупнейшей в Украине корпорации «Индустриальный союз Донбасса» С. Тарута тоже подписывали документ под названием «Меморандум» о возрождении марганцевых рудников в том же Степногорске.  Тогда весь Запорожский облсовет рукоплескал стоя.  И что? А ничего. В Степногорске и конь не валялся. На память о тех намерениях остался только «Меморандум», который мы и публикуем, чтобы освежить память запорожских политиков.

На фото: Тарута — Ющенко: здесь будет  город-сад и новый марганцевый ГОК.

          МЕМОРАНДУМ   про співпрацю між Запорізькою обласною радою та Групою компаній «Індустріальний Союз Донбасу»

      18 грудня 2008 року.      

 З метою розширення товарного виробництва на території Запорізької області та підвищення соціального рівня життя населення області, особливо в проблемних районах, збільшення зайнятості та добробуту населення  Запорізька обласна рада, в особі голови Запорізької обласної ради Нефьодова О.С., який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та група компаній «Індустріальний Союз Донбасу», в особі голови ради директорів групи компаній «Індустріальний Союз Донбасу» Тарути С.О., провели переговори та досягли згоди в питаннях, про що і підписано даний Меморандум.                                                                                                                                                             

        Сторони визнають, що основою співпраці буде служити «марганцевий проект», згідно з яким на території Василівського району Запорізької області буде збудовано вертикально — інтегроване підприємство з закінченим виробничим циклом — від видобування марганцевої руди до виплавки марганцевих феросплавів, річною потужністю 350 тис. тонн марганцевих феросплавів. Для цього буде визначений як головний замовник ТОВ «ВКФ Мінерал», яке зареєстроване в смт. Степногірськ , Василівського району.    ,

      Також сторони відзначили спільні інтереси щодо розвитку сільськогосподарського виробництва разом з виробництвом високоякісних продуктів харчування. Буде запроваджено позитивний досвід такого виробництва , який є в групі компаній ІСД. Для цього Запорізька обласна рада запропонує на розгляд партнерів умови, необхідні для організації даного виробництва (сільгоспвиробництво та промислова переробка).

       Спільні інтереси сторони визначили і в сфері будівництва. Враховуючи той факт, що у групи компаній ІСД є досвід швидкісного та якісного будівництва, як промислових, так і житлових об’єктів, а Запорізька обласна рада намагається покращити якість будівництва різних об’єктів в області, а також прискорити темпи будівництва, сторони домовились розглянути в установленому порядку можливість участі будівельних підрозділів ІСД в будівництві та інвестуванні різних об’єктів області у створенні об’єктів будівельної індустрії.

        Усі вищезазначені напрямки співпраці сторони розглядають у двох тісно пов’язаних аспектах — виробничому та соціальному. По — перше,  це відкриття додаткових місць для праці, що зменшить безробіття і ризики для  людей потрапити в список людей без праці. По — друге, компанія буде дотримуватись зобов’язань щодо виплати своїм співробітникам заробітної плати, не нижче середньої по області в даній сфері виробництва,  відповідно до їх кваліфікації та внеску в роботу підприємства.

      Третім напрямком соціальної направленості виробничих програм буде підвищення , культурного та кваліфікаційного рівня працівників шляхом навчання їх за  рахунок підприємства ( кредит підприємства) в різних вищих навчальних  закладах: від професійно — технічних училищ до інститутів, університетів, академій тощо .

       Розуміючи складність ситуації, від групи компаній ІСД доручається ТОВ «ВКФ Мінерал» відразу після одержання спеціального дозволу (ліцензії) на розробку Велико-Токмацького родовища марганцевих руд, включити до плану робіт та відкрити фінансування на виготовлення проектно-кошторисної документації на газопровід середнього та малого тиску для забезпечення газом соціальної сфери смт. Степногірськ.   

       Також доручається ТОВ «ВКФ Мінерал», відразу після одержання ліцензії, замовити проектно-кошторисну документацію та виконати ремонт школи в смт. Степногірськ.

       ТОВ «ВКФ Мінерал» включить до проекту інфраструктури об’єктів видобувного комплексу капітальній ремонт внутрішніх автомобільних доріг та реконструкцію культурно — спортивного комплексу ДС «Мир».

      Орієнтовна вартість робіт зазначена в листі Степногірської селищної ради №1231 від 23.09.2008 року на ім’я директора ТОВ «ВКФ Мінерал»., Запорізька обласна рада прийме відповідні рішення та «Програму дій» для виконання цього меморандуму та інші необхідні рішення і дії, які будуть направлені на прискорення початку розробки родовища.

     Для підготовки конкретних планів виконання даного меморандуму, а також для оперативного врегулювання питань, що виникають у процесі виконання домовленостей, сторони створюють постійно — діючу оперативну  робочу групу із представників сторін.

     Даний документ підписаний на основі взаємного розуміння і поваги сторін та не несе юридичних відносин. При цьому кожна із сторін докладе максимум зусиль для найкращого виконання домовленостей.

     Даний   Меморандум   створено   і   підписано   в   двох  дійсних примірниках по одному для кожної із сторін.  Документ вступає в дію з моменту його підписання сторонами та діє поки не будуть вичерпані всі його можливості, закладені при його підписанні, або поки жодна із сторін не заявить про вихід з даної домовленості.

    Усі зміни до даного документу будуть підписані повноважними представниками сторін.   Усі угоди та договори, які мають юридичну силу в рамках даного    Меморандуму, будуть оформлені згідно з законодавством та із посиланням на даний документ.

 ПОДПИСАЛИ: А. Нефедов — председатель Запорожского областного совета,   С. Тарута — председатель Совета директоров «ИСД»

На фото: глава Запорожского облсовета Нефедов, депутаты облсовета и глава Васильевской райгосадминистрации Закарлюка в Степногорске под телекамерами строят грандиозные планы по возрождению «убитого»  горняцкого городка и марганцевого месторождения. Вместо дела получился пшик. Теперь планы строят с китайцами.

Постоянный адрес:  «ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com.