Контрольними заходами КРУ було охоплено 11 підприємств, установ та організацій Якимівського району Запорізької області, у кожному з яких виявлено факти порушень фінансової дисципліни. Ревізією районного бюджету встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 6 млн. грн, серед яких недоотримання фінансових ресурсів – понад 1 млн 200 тис. грн та порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів – більше мільйона гривень.

   Зокрема, на виконання відповідних місцевих програм з районного бюджету проведено видатки в загальній сумі 128,5 тис. грн, які належить здійснювати за рахунок коштів державного бюджету.

    Внаслідок проведення Якимівською районною радою, Якимівською районною державною адміністрацією та Кирилівською селищною радою індексації заробітної плати працівників з порушенням вимог чинного законодавства, незаконні видатки бюджетних коштів на заробітну плату з нарахуваннями склали майже 155 тис. гривень. Крім того, зазначеними вище трьома установами допущено надмірну сплату за виконані підрядні роботи, що призвело до зайвих втрат бюджетних коштів в сумі 142,88 тис. гривень. Також адміністрацією допущено нецільове витрачання бюджетних коштів на суму 20 тис. гривень.

    Ревізією відділу освіти Якимівської районної державної адміністрації встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму 96,99 тис. гривень. Зокрема, через невідшкодування установою документально підтверджених витрат на відрядження працівники відділу недоотримали доходів у загальній сумі 34,35 тис. грн. Допущено і нецільове використання бюджетних коштів у сумі 32,85 тис. гривень. Внаслідок завищення обсягів і вартості виконаних ремонтних робіт зайво витрачено бюджетних коштів на суму понад 12 тис. гривень.

     Ревізією Якимівської центральної районної лікарні встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни на загальну суму понад 173 тис. гривень. Так, внаслідок покриття за рахунок коштів загального фонду кошторису Лікарні видатків на заробітну плату лікарів, що займаються наданням платних послуг, та нарахувань до державних цільових фондів, які повинні проводитись за рахунок коштів спеціального фонду кошторису, незаконні видатки установи становили 113,64 тис. гривень.

     Непроведення молодшим медичним сестрам лікарні доплати у розмірі 10% до посадового окладу, за використання в роботі дезинфікуючих засобів та за прибирання туалетів призвело до недоотримання фізичними особами доходів на загальну суму 38,1 тис. гривень. Також установою допущено нецільове використання бюджетних коштів у сумі 16 тис. гривень.

    Значні суми фінансових порушень встановлено в ході ревізій сільських та селищної рад району. Внаслідок низького рівня стану фінансово-бюджетної дисципліни  в Горківської, Переможненської, Новоданілівської сільських радах та Якимівській селищній раді встановлено значну кількість фактів нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму 232,55 тис. грн, з яких 123,6 тис. грн та 72,95 тис. грн допущено Якимівською селищною радою та Новоданілівською сільською радою відповідно. Також слід звернути увагу на те, що в кожній сільській та селищній раді встановлені порушення з питань оплати праці, загальна сума яких становила 43,56 тис. гривень.

    За результатами ревізій до порушників бюджетного законодавства застосовано 54 фінансові санкції, з яких 8 – у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, у 26 випадках призупинено операції з бюджетними коштами та в 20 зменшено обсяг асигнувань затверджених кошторисом. За допущені порушення фінансової дисципліни 16 посадових осіб об’єктів, що ревізувались, притягнуто до адміністративної відповідальності.

       Матеріали трьох ревізій передано до правоохоронних органів, про результати ще 10 контрольних заходів правоохоронним органам направлено відповідну інформацію, повідомили в прес-службі  КРУ в Запорізькій області.

Постоянный адрес:  «ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com.