Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ФЕВРАЛЬСКИЕ ХРОНИКИ ЗАПОРОЖСКОЙ ПРОКУРАТУРЫ. Уголовные дела, расследования, приговоры, проверки

Posted by operkor на 1 марта, 2011

 Об убийце из станицы Кущевской, «долговом деле» Запорожской кондитерской фабрики, членах «Тризуба» в Запорожском СИЗО, земельных делах Бердянского горсовета, приговоре следователю Запорожского РОВД, «мусорном деле»  «Запорожинвестстроя», «зерновом деле» Токмака, бычках бригадира рыболовецкой артели, приговоре по делу о ДТП на  Хортице, о строительно-криминальном тандеме чиновника Запорожской ОГА и бизнесмена…

 01.02.2011.  ОБ ЭКСТРАДИЦИИ ОБВИНЯЕМОГО В МАССОВОМ УБИЙСТВЕ  В СТАНИЦЕ КУЩЕВСКОЙ 

 Вільнянським районним судом Запорізької області за участю представника прокуратури Запорізької області розглянуто скаргу громадянина Російської Федерації 30-річного Володимира Алєксєєва   на постанову Генеральної прокуратури України від 29 грудня минулого року  про його екстрадицію до Російської Федерації для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення вбивства при обтяжуючих обставинах. Правоохоронними органами Російської Федерації Алєксєєв обвинувачується у вчиненні у листопаді 2010 року на території станиця  Кущевська Краснодарського краю вбивства дванадцяти осіб, серед яких четверо малолітніх дітей. У зв’язку з міжнародним розшуком 9 грудня минулого року він був затриманий на території м. Бердянська.

За результатами розгляду скарги Алєксєєва постановою Вільнянського районного суду Запорізької області від 31 січня 2011 року її залишено без задоволення, оскільки, як зазначається судом, рішення Генеральної прокуратури України про екстрадицію винесено на підставі і у порядку, передбаченому міжнародними договорами та кримінально-процесуальним законодавством України. Після набрання чинності рішення Генеральної прокуратури України про екстрадицію Алєксєєва у встановленому законом порядку буде вирішено питання про фактичну передачу цієї особи правоохоронним органам Російської Федерації.

02.02.2011. «ДОЛГОВОЕ ДЕЛО» ЗАПОРОЖСКОЙ КОНДИТЕРСКОЙ ФАБРИКИ    

Прокуратурою Жовтневого району м. Запоріжжя порушено дві кримінальні справи відносно керівника  ВАТ «Запорізька кондитерська фабрика»  за фактами умисної безпідставної невиплати заробітної плати працівникам підприємства  та  умисного невиконання судових рішень, що завдало істотної шкоди правам та інтересам громадян, — за ознаками злочинів,  передбачених  ч.1 ст. 175  та ч.2 ст. 382 Кримінального Кодексу  України. Прокурорською перевіркою встановлено, що  ВАТ «Запорізька кондитерська фабрика» станом на перше січня цього року  має заборгованість із виплати заробітної плати у розмірі понад 3 мільйони гривень. Незважаючи на значну заборгованість із заробітної плати, майже всі кошти, які надходили на рахунки підприємства, направлялися не на виплату заробітної плати, а  на інші потреби підприємства.

Також з’ясовано, що державний виконавець при виконанні судових наказів Жовтневого районного суду м.Запоріжжя  за позовами прокурора району про стягнення заборгованості із заробітної плати перед колишніми працівниками підприємства  виніс рішення про арешт коштів боржника на рахунках у банківських установах. При цьому керівник підприємства,  діючи умисно та маючи реальну можливість сплатити частину заборгованості за судовими наказами, після накладення арештів відкрив два нові розрахункові рахунки та направив наявні грошові кошти на задоволення господарських потреб підприємства, внаслідок чого перешкоджав  виконанню рішень суду.

03.02.2011. ДЕЛО ПРЕДСЕДАТЕЛЯ СЕЛЬСОВЕТА    

Прокуратурою Запорізької області  закінчено розслідуванням та направлено до суду кримінальну справу, порушену відносно голови сільської ради Пологівського району, який отримав від приватного підприємця хабар у сумі 1200 гривень за підписання договору оренди нежитлового приміщення. Фігурант справи обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.368 Кримінального кодексу України.

03.02.2011. ЗЕМЕЛЬНЫЕ ДЕЛА БЕРДЯНСКОГО ГОРСОВЕТА    

Бердянською природоохоронною міжрайонною прокуратурою проведені перевірки додержання вимог земельного та містобудівного законодавства України при наданні Бердянською міською радою у власність громадянам земельних ділянок під індивідуальне дачне будівництво на території Бердянської коси та санаторію «Бердянськ». Під час проведення перевірки встановлено, що протягом 2009-2010 років Бердянською міською радою було прийнято 14 рішень про затвердження проектів землеустрою та передачу земельних ділянок у власність громадянам під індивідуальне дачне будівництво на території Бердянської коси та курорту «Бердянськ».

Цими рішеннями Бердянської міської ради 613 громадянам надані у власність земельні ділянки під індивідуальне дачне будівництво на вказаній вище території орієнтовною загальною площею 49,5 га. З них відповідно до інформації Бердянського районного відділу Запорізької регіональної філії ДП «Центр ДЗК» 243 особи отримали державні акти на право власності на земельні ділянки для індивідуального дачного будівництва орієнтовною загальною площею 18,7 га.  Всі ці рішення прийняті Бердянською міськрадою всупереч вимог чинного законодавства, оскільки на час прийняття рішень посадовими особами виконкому міськради не було розроблено та відповідно Бердянською міськ радою не затверджено передбачену Законом України «Про планування і забудову територій» містобудівну документацію м. Бердянська, а саме були відсутні детальні плани територій окремих районів міста, зокрема території Бердянської коси.  

Крім того, відповідно до Генерального плану м. Бердянськ, затвердженого рішенням Бердянської міської ради, зазначені у рішенні території запроектовані для розміщення оздоровчих установ та установ відпочинку, зелених насаджень загального користування, в той час, коли  будівництво нових дачних районів в межах міських населених пунктів не допускається. За результатами перевірки Бердянською природоохоронною міжрайонною прокуратурою принесені протести на 11 рішень Бердянської міської ради про затвердження проектів землеустрою та передачу земельних ділянок у власність громадянам під індивідуальне дачне будівництво на території Бердянської коси та курорту «Бердянськ», які у грудні 2010 року розглянуті Бердянською міською радою та задоволені.

04.02.2011. ДЕЛО  НДС    

За результатами проведення перевірки додержання вимог законодавства в сфері оподаткування прокуратурою Шевченківського району м. Запоріжжя порушено кримінальну справу відносно директора одного з підприємств, який вніс завідомо неправдиві відомості з метою відшкодування з бюджету ПДВ на загальну суму понад 2, 5 мільйона гривень – за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.15, ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України. Досудове слідство у справі триває.

04.02.2011. О ПРИГОВОРЕ  СЛЕДОВАТЕЛЮ  

  Прокурор Орджонікідзевського району м Запоріжжя Вікторія Науменко підтримувала державне обвинувачення у судовому розгляді кримінальної справи за обвинуваченням К., колишнього слідчого Запорізького районного відділу УМВС України в Запорізькій області,  у вимаганні та отриманні хабара  – у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.368 Кримінального кодексу України. Як  вже повідомлялось, 3 жовтня цього року К. – на той час слідчий райвідділу міліції —  отримав хабар в розмірі 2500 гривень від громадянина, який скоїв крадіжку, за зміну на користь останнього кваліфікації його злочину —  порушення відносно нього кримінальної справи за менш тяжкою частиною статті 185. Вироком суду К. призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим терміном два роки з позбавленням права займати посади в правоохоронних органах строком на два роки.

04.02.2011. МУСОРНОЕ ДЕЛО  

 Запорізьким природоохоронним міжрайонним прокурором порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ТОВ «Запоріжінвестбуд», які при виконанні будівельних робіт незаконно розмістили відходи на території Запорізької обласної клінічної лікарні, — за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України. Внаслідок цих дій державі спричинена шкода на загальну суму понад 350 тисяч гривень.

07.02.2011. ДЕЛО О ДНЕПРОПЕТРОВСКОМ ДТП  

 Прокуратурою Запорізької області затверджено обвинувальний висновок у резонансній кримінальній справі за обвинуваченням мешканця м. Дніпропетровська Рудя Д.І. у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.286 Кримінального кодексу України, — порушені правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, яке спричинило загибель кількох людей. Нагадаємо, вранці 20 жовтня минулого року Рудь, керуючи власним автомобілем «Тойота — Прадо», на вул. Набережна Перемоги у м. Дніпропетровську, вчинив наїзд на трьох пішоходів, які внаслідок цього загинули на місці події.

Кримінальну справу для визначення підсудності прокуратурою області направлено до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, який найближчим часом визначить у встановленому законом порядку місце її розгляду. Рудь продовжує утримуватися під вартою –  7 лютого, апеляційним судом області залишено без задоволення апеляцію адвоката обвинуваченого на постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя про продовження строків утримання останнього під вартою.

 10.02.2011. «ШКОЛЬНОЕ ДЕЛО»  

 За результатами перевірки додержання законодавства щодо використання бюджетних коштів для придбання продуктів харчування прокуратурою Шевченківського району  м. Запоріжжя за фактом службової недбалості посадових осіб одного з навчальних закладів порушено кримінальну справу – за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.367 Кримінального кодексу України. Як встановлено, протягом 2009 року фізичні особи-підприємці поставляли до школи продукти з перевищенням допустимої торгівельної надбавки. Внаслідок цього сума зайво перерахованих коштів постачальникам за цей рік склала понад 52 тисячі гривень. Досудове слідство триває.

14.02.2011. ЗАКЛЮЧЕННОГО В СИЗО НЕ ПЫТАЛИ    

Прокуратурою Запорізької області проведено термінову перевірку фактів нібито застосування до ув’язненого Тарана П.Д. катувань під час перебування у Запорізькому слідчому ізоляторі УДПСУ у Запорізькій області, про що йшла мова в публікаціях деяких Інтернет-видань та новинах одного з телеканалів. Встановлено, що Таран П.Д. поміщений до Запорізького СІЗО 26 січня цього року. Під час первинного огляду в медичній частині установи скарг на стан здоров’я, погіршення самопочуття не надавав. Тілесних ушкоджень не встановлено.

Під час перевірки ув’язнений особисто заперечив будь-яке застосування до нього недозволених заходів впливу і катувань за весь час перебування у Запорізькому слідчому ізоляторі та надання ним будь-яких скарг, зазначивши, що звернувся за медичною допомогою один раз та отримав (і отримує) необхідну амбулаторну медичну допомогу.  Таким чином, дані, наведені  у публікаціях зі слів представниці  жіночої організації Тетяни Тараненко з посиланням на адвоката Тарана Ленюк М.Д.,  свого об’єктивного підтвердження не знайшли.  

 15.02.2011. «АРЕНДНОЕ» ДЕЛО  

Запорізькою транспортною прокуратурою порушено кримінальну справу за фактом грубого порушення законодавства про оренду державного майна службовими особами одного з підприємств – за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України. Як встановлено прокурорською перевіркою, протягом 2008-2009 років службові особи без укладення будь-яких цивільно-правових угод  незаконно надавали в оплатне користування приватним підприємцям державне нерухоме майно. Останні, в свою чергу, у якості оплати перераховували на рахунок підприємства грошові кошти у вигляді благодійної допомоги. Внаслідок цих дій до державного бюджету не надійшла відповідна передбачена законом частка орендної плати за користування майном. Розмір матеріальної шкоди, нанесеної держбюджету, — понад 229,5 тисяч гривень.

15.02.2011. ДЕЛО О ЗАРПЛАТЕ БУХГАЛТЕРА  

За результатами проведення перевірки  додержання  законодавства про  оплату праці прокуратурою  Гуляйпільського району порушено кримінальну справу відносно директора одного з приватних сільськогосподарських підприємств – за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.175 Кримінального кодексу України. Як встановлено, керівник,  в порушення вимог законодавства,  безпідставно не  виплачував протягом серпня – грудня минулого року зарплату бухгалтеру, хоча гроші на банківські рахунки підприємства в цей час регулярно надходили.  Триває досудове слідство.

15.02.2011. ТАМОЖНЯ И СЕЛЬХОЗТЕХНИКА  

Прокуратурою м. Запоріжжя порушено кримінальну справу за фактом зловживання посадовими особами Запорізької митниці своїм службовим становищем при оформленні під час ввезення на територію України сільгосптехніки – за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України. Внаслідок цих дій до бюджету не було сплачено  майже 7 млн грн. обов’язкових платежів, з яких 4,7 млн грн. – податку на додану вартість. Слідство у справі триває.

15.02.2011.  О ПРИГОВОРЕ  ЗА УБИЙСТВО ПО НЕОСТОРОЖНОСТИ

 Прокуратурою Василівського району підтримано державне обвинувачення у судовому розгляді кримінальної справи за обвинуваченням М., 25-річного мешканця с. Мала Білозерка, який через необережність вбив новонароджену дівчинку  — вчинив злочин, передбачений ч.1 ст.119 Кримінального кодексу України.  4 листопада минулого року ніде не працюючий М., знаходячись в кімнаті своєї сестри, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, не переконавшись у відсутності на ліжку її дитини – своєї племінниці, ліг спати. Дівчинка, якій було без одного дня  місяць, померла від механічної асфіксії – М. задавив дитину своїм тілом. 15 лютого, вироком суду М. призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

 16.02.2011. СУДЕБНЫЙ ПРОЦЕСС ПО ДЕЛУ ОБ УБИЙСТВЕ ТАКСИСТА  ПРОДОЛЖАЕТСЯ

 Прокуратура Запорізької області підтримує  державне обвинувачення у судовому розгляді резонансної кримінальної справи за обвинуваченням двох мешканців с. Балки Василівського району у вбивстві таксиста. Нагадаємо, у квітні минулого року М. та К., за попередньою змовою, з метою заволодіння транспортним засобом, жорстоко вбили свого знайомого 21-річного Ч. Тіло жертви сховали у заздалегідь вириту яму під мостом траси «Енергодар — Василівка- Бердянськ».

Під час судових дебатів державним обвинувачем запропоновано Василівському районному суду призначити покарання М. у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна, оскільки злочин він скоїв під час випробувального терміну за попереднім вироком суду, вину не визнав та спробував перекласти відповідальність на третіх осіб. К. суду запропоновано призначити покарання у вигляді п’ятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна через сприяння у розкритті злочину, щире каяття та часткове відшкодування завданої матеріальної шкоди. Проголошення вироку суду призначено на кінець березня 2011 року

16.02.2011. ПРОВЕРКИ ГРОМКОГО ДЕЛА ЧЛЕНОВ «ТРИЗУБА»  

 Прокуратурою Запорізької області за участю представників центральних та місцевих засобів масової інформації, членів постійної комісії обласної ради з дотримання прав людини  була проведена перевірка додержання вимог закону під час перебування заарештованих членів ВО «Тризуб»  у  Запорізькому слідчому ізоляторі (СІЗО). Жоден з опитаних під час перевірки не поскаржився прокурору про порушення у запорізькому СІЗО своїх конституційних прав. Як вже повідомлялось, щодо кожного із заарештованих протягом нетривалого часу затримання і тримання під вартою Генеральною прокуратурою України та прокуратурою Запорізької області було проведено близько двадцяти перевірок додержання вимог чинного законодавства України. Проведеними перевірками фактів порушення вимог законодавства щодо матеріально-побутових умов та медико-санітарного забезпечення затриманих членів ВО «Тризуб» не встановлено. Права заарештованих на захист було додержано у повному обсязі. Розповсюджувана окремими ЗМІ та Інтернет-виданнями інформація щодо нібито катування та застосування тортур у місцях  тримання членів ВО «Тризуб» не відповідає дійсності.

 17.02.2011. СМЕРТЕЛЬНОЕ ДЕЛО О НАРУШЕНИИ ПРАВИЛ   ТЕХНИКИ БЕЗОПАСНОСТИ

Прокуратурою Вільнянського району закінчено розслідуванням та направлено до суду кримінальну справу  відносно посадової особи підприємства за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою – за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.272  Кримінального кодексу України. Як встановлено, під час виконання висотних робіт працівник підприємства впав з висоти близько п’яти метрів, внаслідок чого отримав тілесні ушкодження, які спричинили тривалий розлад здоров’я. Слідством доведено, що посадовою особою підприємства порушено нормативно-правові акти з охорони праці, положення посадової інструкції, потерпілого допущено до виконання робіт на висоті з порушенням встановлено порядку,  Винному загрожує штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Крім того, з метою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню злочину, прокуратурою району керівнику підприємства внесено відповідне подання, на виконання якого вжито комплекс заходів щодо забезпечення безпеки праці.  та винну посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

 17.02.2011. ЗЕРНОВОЕ ДЕЛО ТОКМАКА  

Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу за фактом розкрадання у м. Токмаку понад 1 тисячі тон пшениці Аграрного фонду України – за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України. В ході перевірки встановлено, що внаслідок зловживання  своїм службовим становищем  керівником  підприємства, яке зберігало пшеницю, державі завдано збитків на суму майже 1,5 мільйона гривень.  Триває досудове слідство.

18.02.2011. СТРОИТЕЛЬНО-КРИМИНАЛЬНЫЙ ТАНДЕМ ДЛЯ ИНТЕРНАТА

Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу відносно керівника одного з управлінь Запорізької обласної державної адміністрації та директора будівельної фірми за фактом розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах – за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України. Перевіркою встановлено, що під час проведення будівельних робіт в школі-інтернаті для дітей з вадами розумового розвитку керівником управління перераховано бюджетні кошти у розмірі майже 600 тисяч гривень для закупівлі обладнання. При цьому вартість останнього була вдвічі завищеною.   Слідство у справі триває.

18.02.2011. ПРИГОВОР ПО ДЕЛУ О ДТП НА ХОРТИЦЕ  

Прокуратура Орджонікідзевського району м. Запоріжжя підтримала державне обвинувачення у судовому розгляді кримінальної справи за обвинуваченням мешканця обласного центру водія Анатолія Б. у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що призвело до загибелі пішохода. Дорожньо-транспортна пригода  трапилась 6 жовтня минулого року на острові Хортиця. Б., який керував «КамАЗом 5410», маючи об’єктивну можливість виявити  червоний сигнал світлофора та своєчасно зупинити автомобіль, цього не виконав, внаслідок чого машина збила людину. Згідно висновків експертизи, потерпілому були спричинені тяжкі тілесні ушкодження, які спричинили його смерть. Вироком суду Б. призначене покарання у вигляді семи років трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавлення права керування транспортним засобом строком на два роки.

21.02.2011.   ДЕЛА О ВЗЯТКАХ

 Прокуратурою Запорізької області завершено розслідуванням та направлено до суду резонансну кримінальну справу за обвинуваченням заступника начальника відділу податкової міліції – начальника слідчого відділу та оперуповноваженого цього ж відділу  Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції в Запорізькій області у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.368 Кримінального кодексу України. Слідством встановлено, що податківці отримали хабар в сумі 45 тисяч гривень за обрання людині запобіжного заходу, не пов’язаного з взяттям під варту. Всього впродовж минулого місяця слідчими органів прокуратури області розслідувано та направлено до суду 4 кримінальні справи за фактами одержання хабарів. У цих справах пред’явлено обвинувачення чотирьом особам , які отримали хабарів на загальну суму понад 9 тисяч гривень.

 21.02.2011. ДЕЛО БАНКИРА  

За результатами перевірки додержання вимог законодавства про кредитно-фінансову систему прокуратурою Приморського району порушено кримінальну справу  відносно начальника відділення одного з банків – за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України. Встановлено, що керівник фінансової установи, зловживаючи своїм службовим становищем,  дав вказівку головному економісту перерахувати кредитні кошти в розмірі 370 тисяч гривень з рахунку  одного з приватних підприємців на інший – при тому, що перший підприємець відповідного доручення не надавав. У результаті цих дій залишилися не повернутими банку понад 186,6 тисяч гривень. Слідство триває.

22.02.2011.  «КУКУШКА»  И ДЕТИ  

Прокуратурою Шевченківського району м. Запоріжжя порушено кримінальну справу відносно К., матері двох малолітніх дітей – 2007-го та 2010-го років народження, – за ознаками злочину, передбаченого ст.166 Кримінального кодексу України. Встановлено, що К. не виконує батьківські обов’язки, веде аморальний образ життя, зловживає спиртними напоями, жорстоко поводиться зі своїми дітьми. Внаслідок цього діти позбавлені медичної допомоги, їх здоров’я  піддається небезпеці.

22.02.2011. БЮДЖЕТНЫЕ ДОЛГИ  

Прокуратурою Михайлівського району заявлено позов в Запорізький окружний адміністративний суд про відшкодування  в інтересах держави в особі державної податкової інспекції з районного житлово -комунального господарства (ЖКГ),  яке  наразі є боржником перед бюджетом, податку на додану вартість в сумі 185 тисяч гривень. Як встановлено,  цей борг виник у період з кінця серпня минулого року по кінець січня цього року внаслідок несплати ЖКГ відповідних зобов’язань.

24.02.2011. ДЕЛО МЕЛИТОПОЛЬСКОГО ГАИШНИКА  

Мелітопольською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу відносно М., 37-річного інспектора ДПС ДАІ, який з метою покращення показників роботи, діючи у власних інтересах та всупереч інтересам служби, систематично складав протоколи про вчинення адміністративних правопорушень відносно осіб без певного місця проживання та неіснуючих громадян – за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.364, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України. Як встановлено, прапорщик міліції, призначений на посаду у жовтні 2008 року, протягом минулого року склав понад двадцять таких протоколів. Своїми діями він спричинив істотну шкоду державним інтересам, що виражається в підриві авторитету та престижу правоохоронних органів держави.  Проведення досудового слідства по справі доручено старшому слідчому Мелітопольської міжрайонної прокуратури.

24.02.2011. «ГРЯЗНАЯ ЭКОЛОГИЯ» «ЗАПОРОЖОГНЕУПОРА»  

 Рішенням Господарського суду Запорізької області задоволено позов Запорізького     природоохоронного міжрайонного прокурора до ВАТ «Запоріжвогнетрив» про стягнення заподіяної державі шкоди внаслідок порушення Закону України «Про охорону атмосферного повітря» у сумі 816 114,53 гривень. На даний час 400 тисяч гривень відшкодовано на користь місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища (бюджету Заводського району м. Запоріжжя).

 25.02.2011. О ТОМ, КУДА УШЛИ ДЕНЬГИ ООН  

Бердянською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу відносно Ж., фізичної особи – підприємця, за фактом заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем – за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України. Перевіркою встановлено, що у травні 2009 року головою громадської організації «Андріївський добробут» укладено з Ж. договір підряду на ремонт артезіанської свердловини №3 у смт Андріївка Бердянського району. Ціна договору – більше 45 тисяч гривень, які, до речі, «Андріївський добробут» отримав у рамках програми розвитку Бердянського району від Організації Об’єднаних Націй. Роботи підприємцем не виконані.

 25.02.2011. ДЕЛО БРИГАДИРА РЫБОЛОВЕЦКОЙ  АРТЕЛИ  

Бердянською природоохоронною міжрайонною прокуратурою закінчено провадженням та направлено до суду кримінальну справу, порушену відносно бригадира риболовного підприємства, який, зловживаючи своїм службовим становищем, у грудні минулого року незаконно виловив драгою бичка загальною вагою більше однієї тонни. Внаслідок цих дій рибним запасам держави спричинено шкоду на суму понад 65,5 тисячі гривень. В рамках цієї кримінальної справи прокурором пред’явлено позовну заяву про відшкодування спричиненої державі шкоди.

25.02.2011. О «САМОСТРОЙНЫХ» ГОТЕЛЯХ  БЕРДЯНСКА  

За активної участі прокуратури Запорізької області протягом цього року задоволено 25 апеляційних скарг прокуратури області на рішення Бердянського міськрайонного суду щодо узаконення самовільно побудованих споруд. Як ми вже повідомляли, ці споруди знаходяться у прибережній зоні м. Бердянська та використовуються здебільшого як готелі для відпочиваючих. За результатами апеляційного розгляду рішення Бердянського міськрайсуду скасовані, в позовах відмовлено, допущено поворот виконання рішень по чотирьом справам із скасуванням державної реєстрації у БТІ.

28.02.2011. «ДОЛГОВОЕ ДЕЛО» ЗАПОРОЖСКОЙ КОНДИТЕРСКОЙ ФАБРИКИ  

Після втручання в ситуацію прокуратури Жовтневого району м. Запоріжжя, порушення відносно генерального директора кримінальної справи за фактами умисної безпідставної невиплати заробітної плати працівникам підприємства  ВАТ «Запорізька кондитерська фабрика» у повному обсязі погашено заборгованість із заробітної плати та майже наполовину знижено суму заборгованості до Пенсійного фонду України.  Нагадаємо, до лютого цього року підприємство було найбільшим боржником у районі, що призводило до надходження до прокуратури численної кількості обґрунтованих звернень колишніх працівників фабрики та зростання соціального напруження. Так, станом на 1 січня цього року заборгованість підприємства становила більше 3 361, 9 тисяч гривень, а до Пенсійного фонду –більше 1 409, 8 тисяч гривень.

28.02.2011.  О  ПОЖАРЕ  В ГИПЕРМАРКЕТЕ «НОВАЯ ЛИНИЯ»  

На контролі прокуратури Запорізької області перебуває дослідча перевірка, яка проводиться Запорізьким РВ ГУ МВС України в області за фактом пожежі, яка сталася 26 лютого цього року у запорізькому гіпермаркеті «Нова лінія». Встановлено, що постраждалих та загиблих внаслідок пожежі немає. З метою розслідування причин пожежі МНС України створено комісію, до складу якої включено спеціалістів Державного департаменту пожежної безпеки України та ГУ МНС України в Запорізькій області, які зараз працюють на місці події.  З урахуванням висновків цієї комісії та експертів — пожежотехніків НДЕКЦ при ГУ МВС України в області буде прийнято рішення про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи.

Глеб Демидов, по материалам пресс-службы прокуратуры Запорожской области

Постоянный адрес:  «ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ» https://operkor.wordpress.com.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: