ОФИЦИАЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ. «Про стан додержання органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, державного контролю та внутрішніх справ вимог законодавства про захист суспільної моралі щодо попередження розповсюдження продукції, яка негативно впливає на формування свідомості неповнолітніх, та правозахисної діяльності органів прокуратури області з цих питань йшла мова   на брифінгу заступника прокурора Запорізької області старшого радника юстиції Олени  Герус (на фото).

Як зазначила заступник прокурора, протягом 2010-2011 років органами прокуратури області у взаємодії з органами  державної влади і контролю вжито певних заходів, спрямованих на забезпечення законності у вказаній сфері. За результатами проведених перевірок прокурорами порушено 6 кримінальних справ, внесено більше 100 документів прокурорського реагування.

У той же час кількість виявлених порушень закону, їх характер свідчать про те, що стан законності на зазначеному напрямі діяльності потребує вжиття додаткових заходів до його покращання.

Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, органами державного контролю та внутрішніх справ не повною мірою виконуються повноваження щодо реалізації державної політики у сфері культури, захисту суспільної моралі. Зокрема, всупереч вимогам  закону Запорізькою міською радою надано дозволи на розміщення магазинів інтимних товарів в житлових будинках, які скасовані за протестами прокурора м. Запоріжжя.

 Прокуратурою Запорізького району принесено 4 протести на незаконні рішення сільських рад про надання дозволів на продаж алкогольної продукції та тютюнових виробів суб’єктам господарювання, які не мають ліцензії на цей вид діяльності. Внаслідок необмеженої реклами алкоголю, пива, енергетичних напоїв серед дітей та підлітків поширюється пияцтво та наркоманія.

За минулий рік неповнолітніми скоєно 1015 злочинів, з яких половина — тяжкі та особливо тяжкі. Проте органи кримінальної міліції у справах дітей не забезпечують повний та достовірний облік правопорушників, а також дорослих осіб, які втягують їх в протиправну діяльність.

У ході перевірок встановлено, що керівниками закладів культури допускаються порушення законодавства щодо обмеження обігу та заборони розповсюдження продукції, що містить елементи насильства та жорстокості. Так, прокуратурою м. Запоріжжя виявлений факт показу у кінотеатрі ім. О.Довженка фільму, забороненого для кінопоказу на території України. Це порушення залишилось без уваги та реагування з боку управління культури Запорізької міської ради.

Допускаються грубі порушення вимог законодавства про захист суспільної моралі, телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що діють на території області. Так, прокуратурою області внесено подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з вимогою позбавити ліцензій провайдерів програмної послуги ЗАТ «КТС» та ТОВ ВКФ «Запорожелектроснаб», які ретранслюють телеканали відверто еротичного змісту Hustler TV та «Русская ночь», заборонені для розміщення в ефірі рішенням Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. За втручання прокурорів Оріхівського та Пологівського районів власники студій кабельного телебачення припинили демонстрацію програм, заборонених для перегляду їх неповнолітніми.

Незважаючи на поширеність порушень, послаблено контроль за додержанням вимог Закону України «Про захист прав споживачів» з боку обласного управління захисту прав споживачів. Встановлено, що в області взагалі не виконуються вимоги ст. 22 Закону України «Про рекламу» в частині виробництва та розповсюдження соціальної реклами за рахунок коштів суб’єктів господарювання, які замовляють та розміщують рекламу алкогольної продукції. Проте РУ Департаменту САТ ДПА України в Запорізькій області, на яке законом покладено контрольні функції у цієї сфері, дотепер не вжито заходів щодо стягнення коштів до бюджету з трьох основних замовників реклами вказаної  продукції», повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області