«КОШКИ» ЗАПОРОЖСКОЙ ВЛАСТИ. Не ищите кошку в «черной комнате» Запорожской облгосадминистрации. Кошку ищите в «черной комнате» Запорожского горсовета.

1.20 апреля. ОФИЦИАЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛГОСАДМИНИСТРАЦИИ. Борис Петров: «Не треба шукати кішку в темній кімнаті».«Так прокоментував голова облдержадміністрації Борис Петров ситуацію  стосовно тендерів, які проводяться конкурсним комітетом  при обласній державній адміністрації.

— Всі гроші, які вдалося зекономити,  належать громаді й залишаться в її розпорядженні. Сьогодні є результат проведення тендерів,  виражений у конкретних цифрах. Ми розпочали централізовано проводити тендери,  щоб усунути ті зловживання, які були в минулому, та зменшити витрати держави на закупку тої  чи іншої продукції, — заявив очільник області. Останній приклад економії бюджетних коштів – торги із закупки медичних препаратів, які оцінювалися  у майже 12 мільйонів гривень. У підсумку отримали пропозицію від одного з учасників забезпечити ці поставки на суму 7,5 мільйона гривень, таким чином економія склала майже 4,5 мільйона гривень», повідомляє Управління у справах преси та інформації ОДА

2. 20 апреля. ОФИЦИАЛЬНАЯ ИНФОРОМАЦИЯ  КРУ  В ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТИ

 Запорізькі ревізори виявили значні порушення під час закупівель дитячого харчування

 «Представники КРУ в Запорізькій області перевірили дотримання вимог законодавства комітетом з конкурсних торгів Управління освіти і науки Запорізької міської ради під час проведення у 2009-2010 роках закупівель за державні кошти продуктів харчування для дитячих навчальних закладів.

 Під час перевірки встановлено, що протягом зазначеного періоду під час проведення 28 процедур торгів із закупівлі продуктів харчування через необ’єктивну та упереджену оцінку пропозицій учасників було неправомірно обрано переможців процедур – ТОВ „ЗапоріжТоргПостачання” та ПП „БМД СКЛАД”. З ними й було укладено договори про закупівлю на загальну суму 3 млн 339 тис 306 грн, за якими фактично сплачено бюджетних коштів на загальну суму 1 млн 404 тис. 610 грн.

 Зокрема, під час проведення зазначених процедур встановлені непоодинокі випадки ненадання їхніми учасниками документів, передбачених тендерною документацією: підтвердження, що учасник є виробником товару; дійсних на момент розкриття санітарних паспортів для транспорту; укладених з виробниками договорів дилерства (офіційного представництва); документів, що підтверджують фінансову спроможність учасника; відповідних сертифікатів (свідоцтв, посвідчень) якості із зазначенням відповідності державному стандарту України тощо. Проте тендерний комітет (комітет з конкурсних торгів) Управління освіти і науки пропозиції цих учасників не відхилив, а процедури торгів у подальшому не були відмінені, що суттєво вплинуло на процедури закупівлі та обрання переможців.

 Крім того, перевіркою встановлені факти надання деякими учасниками торгів (ТОВ „Сантис”, ТОВ «ЗапоріжТоргПостачання», ТОВ «Укрпродторг-Запоріжжя» та ПП Бойко О.В.) недостовірної інформації та документів для участі у процедурі. Так, під час проведення процедур закупівлі сиру сичужного та кисломолочного, молока рідкого та вершків, учасник торгів ТОВ „Сантис” надав договір, відповідно до якого він є офіційним представником ТОВ «Відродження ЛТД», який, відповідно до укладеного договору, є вітчизняним виробником продукції, що є предметом закупівлі.

 Під час проведення процедури закупівлі фруктів, ягід та горіхів учасники торгів ТОВ «Сантис», ТОВ «ЗапоріжТоргПостачання» (переможець торгів) та ТОВ «Укрпродторг-Запоріжжя» у складі цінових пропозицій надали документи про те, що вони є офіційними представниками ТОВ «УФК-Юг».

 Під час проведення процедури закупівлі соків фруктових та овочевих, учасники торгів ТОВ «ЗапоріжТоргПостачання» (переможець закупівлі), ТОВ «Укрпродторг-Запоріжжя» та ПП Бойко О.В. у складі цінових пропозицій надали документи  про те, що вказані учасники є офіційними представниками ТОВ «Екологічна корпорація «Абсолют Корона». Але згідно з відповідями ТОВ «Відродження ЛТД», ТОВ «УФК-Юг» та ТОВ «Екологічна корпорація «Абсолют Корона» ці виробники ніколи не мали цивільно-правових взаємовідносин та ніяких договорів офіційного представництва з вказаними учасниками торгів не укладали.

 Отже, зазначені учасники торгів у складі цінових пропозицій надали недостовірну інформацію та документи, що не були перевірені тендерним комітетом замовника та призвели до спотворення результатів торгів. Разом з тим, під час проведення контрольного заходу при аналізі закупівельних цін на продукти харчування (овочі свіжі, м’ясо свіже та заморожене, м’ясопродукти, масло вершкове, вироби хлібобулочні, сир сичужний та кисломолочний, культури овочеві, фрукти, ягоди та горіхи), за якими протягом 2009-2010 років управління проводило процедури торгів за державні кошти, виявлено значне їхнє завищення порівняно з реальними середньоринковими цінами.

 Для порівняльного аналізу середньоринкових цін на вищезазначену продукцію фахівці КРУ використали дані моніторингу цін на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках у Запорізькій області, надані Державною інспекцією контролю за цінами, та інформацію щодо середньоринкових цін, надану Головним управлінням статистики. Загалом, дослідженням встановлено перевищення вартості договорів, укладених Управлінням протягом 2009-2010 років з переможцями торгів – ТОВ „ЗапоріжТоргПостачання” та ПП „БМД СКЛАД” – у порівнянні з середньоринковими цінами, на загальну суму 662 тис 891 грн.

 Зазначені дії посадових осіб Управління освіти і науки Запорізької міської ради свідчать про недотримання ними основного принципу державних закупівель – максимальної економії та ефективності. На сьогодні КРУ в Запорізькій області проводить перевірки державних закупівель на інших об’єктах, підпорядкованих Управлінню освіти і науки Запорізької міської ради: відділи освіти Жовтневої, Орджонікідзевської та Комунарської районних адміністрацій», повідомляє КРУ в Запорізькій області.

 КОММЕНТАРИЙ.

С 2006 года в Запорожском горсовете существует крупнейшая фракция Партии регионов, а с прошлого года ПР полностью контролирует горсовет и исполком. В том числе, и городское управление образования и науки, в котором КРУ выявило такой тендерный бардак. Это и есть та самая черная кошка. Ее и искать не надо, она у ног трется и объедается на детские деньги.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s