Президенту України Януковичу Віктору Федоровичу. Голові Запорізької обласної ради.  Міському голові м. Енергодар. Начальнику Енергодарського міського відділу УМВС України в Запорізькій області. Прокурору м.Енергодар. В засоби масової інформації.  Від депутатів Енергодарської міської ради

ЗАЯВА

На підставі ст.. 97 КПК України: повідомлення про злочин. 24 червня ми отримали повідомлення від жителів міста про те, що керівництво Тепловодоканалу дало наказ провести заміну двох ниток магістральних трубопроводів по вул..Будівельників,3 (район світофора на ТЕС). Труби вже вирізаються, а люди, які це бачать, зазначають, що трубопроводи знаходяться в працездатному стані і ніякої потреби їх міняти не існує. На місце події виїхали депутати Енергодарської міської ради І.Морщавка, який є фахівцем та має великий досвід та знання в ремонті та заміні трубопроводів та О.Шалигін з відеокамерою.

По прибутті на місце події було встановлено і зафіксовано, що нитки трубопроводів, які демонтуються, не мають механічних пошкоджень, товщина стінок відповідає проектній: 8мм. На трубопроводах збереглось фарбове покриття і ніяких слідів поточних ремонтів, які б вказували на наявність поточних аварійних ремонтів нема.

Також встановлено, що дільниці трубопроводів, які вирізаються невіддефектовані, оскільки жодних слідів замірів товщини стінок трубопроводів не існує ( при дефектації дільниці труб зачищаються абразивами на площі 5х5 см, змазуються мастилом для того щоб спеціаліст-дефектоскопіст міг визначити товщину стінки трубопровода.

Акт дефекації взагалі був відсутній. Майстер, який проводить роботи, наряду на виконання робіт не мав (відмовився показати його депутатам. Прізвище також назвати відмовився, заявивши, що для нього неважливо, чи є потреба в заміні труб, чи нема. Головне наказ начальника, тобто начальника Тепловодоканала І.Сороки.

Таким чином, споживачі послуг ТВК змушені платити великі матеріальні кошти на зовсім безглузду заміну трубопроводів, які знаходяться в належному технічному стані і можуть слугувати ще як мінімум не менше 10 років. Окрім того, перший і другий мікрорайони залишились без гарячої води і люди змушені через безвідповідальність і некомпетентність начальника Тепловодоканалу І.Сороки, який не мав до моменту його корупційного призначення директором ТВК досвіду роботи, вже дві неділі не мають можливість митись та стирати одяг і скільки це буде продовжуватись невідомо. Термін закінчення робіт невідомий. Вартість виконаних робіт являється прямими збитками в астрономічній сумі.

Прокурору Д.Гриценко та міському голові І.Наумичеву відомо про численні викрадення коштів з ТВК І Сорокою, які зазначались в багатьох актах КРВ, але жодних заходів по припиненню злочинної діяльності І.Сороки не вжито. Прокурор та міський голова фактично усунулись від виконання своїх посадових обов’язків.

Незважаючи навіть на Доручення Президента про притягнення до відповідальності особисто Сороки за нецільове використання (викрадення) 16 млн. грн.., яке пролунало на всю державу, жодних дій по звільненню та притягненню І.Сороки до кримінальної відповідальності не здійснено.

Звертаючись до прокурора та начальника УМВС ми вимагаємо термінового вжиття заходів по припиненню злочину, порушення кримінальної справи та притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності.

Звертаючись до Президента України та в засоби масово інформації зауважуємо, що безвідповідальні, корупційні дії по ігноруванню доручень Президента, особами, зацікавленими в розкраданні коштів зневажливо відкидаються, корупціонери, порушники законів, розкрадачі та прокурори демонструють, що розпорядження Президента в їх очах нічого не варті, так як на місцях, як це очевидно з усіх подій, голова Запорізької ОДА Б.Петров, відмовляючись будь-яким чином впливати на ситуацію в Енергодарі. Обласну раду прохаємо втрутись в ситуацію в Енергодарі. Так далі продовжуватись не може.

Фото: forum.tokmakcity.org.ua. Кандидат в мэры Энергодара Морщавка (в центре)