З метою гідного вшанування державного прапора Національний заповідник «Хортиця» виступив з ініціативою спорудження на курганному насипу біля Музею історії запорозького козацтва у північно-східній частині острова Хортиця найвищого в країні флагштоку для підняття державного прапора України. Цю ідею підтримав голова обласної державної адміністрації Борис Петров, повідомляє управління у справах преси та інформації Запорізької ОДА

Як повідомили науковці заповідника, підняття полотнища державного прапора планується на рекордну висоту 85-90 м — з урахуванням висоти кургану (15 м), хортицьких скель над водою в місці встановлення (40 м) та 30-35 метрів власне флагштоку. Проектом передбачено  облаштування оглядового майданчика на вершині кургану, будівництво зручної для підйому пішохідної естакади, встановлення скульптурної композиції, присвяченої козацькому минулому Запорізького краю.

— Острів Хортиця не раз ставав свідком єднання народу України навколо історичної пам’яті про героїчну добу козацтва, що заклала підвалини української державності.  І сьогодні нам потрібні ідеї, справи, здатні згуртувати людей. Впевнений, що комплекс об’єктів стане виразним символом міста і Запорізького краю, який приваблюватиме відвідувачів до легендарного острова. Тому звертаюся до промисловців, бізнесменів, усієї запорізької громади з проханням долучитися до реалізації цього проекту, — звертається до земляків голова облдержадміністрації Борис Петров.

 Фото: сайт Запорожской ОГА