ОФИЦИАЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ Запорожской облгосадминистрации. 12 октября. «Борис Петров доручив відправити урядову телеграму зі скаргою на Запорізького міського голову. В обласній державній адміністрації під головуванням очільника регіону Бориса Петрова відбулася підсумкова нарада з питання підготовки області до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 року. 

Ще до першої запланованої доповіді Борис Петров зауважив, що хотів би почути звіт від керівництва міста Запоріжжя щодо вирішення проблемних питань, які є в місті. Зокрема, щодо організації опалення в будинку по вулиці Республіканській,  185 у Заводському районі, 8-го селища та низки інших важливих об’єктів. Але міський голова Олександр Сін обласну нараду проігнорував, тож поставленні очільником області запитання залишися відкритими.

— Відправляйте  урядову телеграму з інформацією про те, що міський голова Запоріжжя ігнорує підготовку міста до опалювального сезону та подачі тепла. Така ситуація просто неприпустима з урахуванням того, що жителі міста із настанням холодів ризикують опинитися з холодними батареями в своїх квартирах, — заявив Борис Петров.

Так само без відповіді залишилось питання щодо готовності ВРЕЖО. За словами начальника державної житлово-комунальної  інспекції в Запорізькій області Ірини Солоннікової, з 13 житлових об’єднань лише 4 мають стовідсоткову готовність до роботи взимку. В той же час, так і не підписано договори з банком на кредитування підприємства «Запорізькі міські теплові мережі» для погашення заборгованості за використаний газ. Нагадаємо, погашення заборгованості є обов’язковою умовою для отримання ліміту газу і відповідно початку опалювального сезону. Замість директора підприємства відповів присутній технічний директор МТМ Ігор Тихенький.

— Договір буде підписано, можливо, завтра. Відповісти на запитання про те, коли буде погашено заборгованість, не можу. Лімітів на газ у підприємства  сьогодні немає.

Загалом, як доповів начальник ГУ ЖКГ облдержадміністрації Дмитро Свіркін, підготовка до опалювального сезону завершена. Але, крім Запоріжжя, своєчасно не завершили роботу також у Приморському районі. Борис Петров нагадав присутнім про персональну відповідальність за початок опалювального сезону і наслідки, які можуть очікувати керівництво районів у разі зриву графіків подачі тепла.

 

ОФИЦИАЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ Запорожской мэрии

 

12 октября. Мэр Запорожья Александр Син: «У нас есть вопросы по подготовке к зиме, которые я хотел бы поставить перед губернатором».

 

«Сегодня в Запорожской областной государственной администрации состоялось итоговое совещание по вопросу подготовки области к работе в осенне-зимний период 2011-2012 года. Глава области Борис Петров выразил недовольство тем, что на совещании отсутствует городской голова Запорожья Александр Син. Комментируя эту ситуацию журналистам, мэр Запорожья так объяснил причину своего отсутствия:

 

— Причина моего отсутствия заключается в том, что мы не получали приглашение на это совещание. Я сожалею, что не принял в нём участие, тем более что у нас есть вопросы, которые я хотел бы поставить перед губернатором области и обозначить моменты, где нам нужна поддержка облгосадминистрации.

 

По просьбе журналистов городской голова уточнил, в решении каких вопросов город ждет поддержки области.

 

« К примеру, это касается предупреждений об отключении от поставок газа Концерна «Городские тепловые сети». Согласно информации министра ЖКХ Украины долги за газ 2011 года должны погашаться за счет разницы в тарифах, а долги 2010 года, по закону, должны быть реструктуризированы. И таким образом должна быть отрегулирована проблема задолженности за газ.

 

Я считаю, у Запорожья есть все основания получить лимиты газа и организованно начинать отопительный сезон. Об этом я сообщил в телеграмме, которую мы направили в адрес первого вице-премьер-министра Андрея Клюева. Для запорожцев сообщаю, что технически город готов к началу отопительного сезона», — отметил мэр Запорожья»