Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

«И ВЫПИВАТЬ ЛЮБИЛ, И ПО ДЕВКАМ БЕГАЛ…». Как нардеп Баранов характеризует украинского классика Тараса Шевченко

Posted by operkor на 16 ноября, 2011

 

 

 

 

 

 

                             До мене як до помічника-консультанта народного депутата України Каськіва В. В. звернулися громадяни України, мешканці міста Бердянська з  великим обуренням щодо публічних висловлювань колишнього міського голови, а на сьогодні — народного депутата України від Блоку Литвина Баранова В. О., який не так давно дозволив собі негативно висловлюватись стосовно такої культової постаті в історії України як Тараса Григоровича Шевченка.

Вважаю за необхідне зробити невеличкий екскурс історії Бердянська, — міста, яке подарувало Україні письменника, байкаря, літературного критика Трохима Зінківського, етнографа, історика Василя Кравченка та інших.

 Таким чином, місто Бердянськ із самого свого початку заснування, так чи інакше, було інтегровано в українське етнічне та літературне життя.

Проте, в Бердянську ніколи не було і до тепер не має навіть бюсту Великому Кобзареві, батькові нації – Т. Шевченку.

В. О. Баранов був 10 років міським головою Бердянська і за весь час своєї роботи жодного разу не підіймав цього питання. Можна було думати, що в нього або не було часу, або було не до цього. Але, все ж-таки, він устиг поставити пам’ятники: жабі, комару, дачникам, сантехніку, бичку, рибалці, осетру тощо.

І от, нещодавно, після відкриття пам’ятника граблям, на питання запорізьких журналістів, коли ж буде пам’ятник Т. Шевченку заявив, що його в Бердянську ніколи не буде. Зокрема, він публічно зазначив: «Как-то, когда я еще был мэром, ко мне подошел руководитель областной организации охраны памятников Михаил Михайлович Сидоренко и спрашивает: «Когда в Бердянске будет памятник Тарасу (с ударением на последнем слоге) Григорьевичу Шевченко?»

«Не будет, — говорю ему. — Он что, родился здесь, бычков ловил? Какое он вообще имеет отношение к Бердянску? Тарас Григорьевич был, как и мы все – и выпить любил, и по девкам бегал. Ну, рисовал неплохо. Его, как мы знаем, царь выкупил вместе с другими художниками. А потом взял и выгнал его из Петербурга. А за что? За то, что он рисовал его жену в непотребных видах – делал шаржи, на которых она голяком. И стихи писал с ошибками – ему их исправляли. Мужик был как мужик. А с него слепили отца нации. Какой он отец нации?»

По-перше, Т. Шевченка з кріпацтва викупили друзі — К. Брюллов, В.Жуковський та пан Енгельгарт, а по-друге, не є етичним робити з Тараса Шевченка образ Распутіна чи придворного шута царської родини. Шевченко помер 10 березня (26 лютого) 1861 року (в цей рік народився Т. Зінківський у Бердянську). На третій день він був похований на Смоленському цвинтарі. Віддати останню шану Великому Кобзарю прийшли: Достоєвський, Лєсков, Салтиков-Щедрін, Тургенєв, Некрасов, представники української, польської, грецької громад Санкт-Петербурга.

 З огляду на те що цього року проходили урочисті події з нагоди 150-річчя з Дня перепоховання Т. Шевченка та низка інших заходів, такі слова народного депутата України Баранова В. О. є ганьбою і принижують не лише кожного громадянина України, а й людей, яким творчість Т. Шевченка не є байдужою.

У будь-якій розвиненій країні вже давно прийняли б певні міри морально-етичного та дисциплінарного впливу до народного депутата України Баранова В. О. з публічним осудженням таких його відгуків по відношенню до Тараса Шевченка. Але, ми живемо в Україні, і для народних депутатів закони і, тим паче, морально-етичні норми не писані. До того ж, такі як Баранов взагалі ганьблять нашу країну та принижують значну частину співвітчизників.

Не Баранову судити, ким був Т. Г. Шевченко навіть для бердянської громади. Баранов В. О. не є літературознавцем, критиком, чи істориком. Більш того, людині такого рангу треба знати свою історію. Крім того, вивченням постаті Т. Шевченка займається окрема наука – Шевченкознавство, але ж ні як не народний депутат України Баранов В. О.

Таким чином, вважаю, що я зробив вірно, відгукнувшись на чисельні прохання мешканців Бердянська… Минулого тижня перебуваючи у Верховній Раді, я особисто звернувся із клопотанням до Комітету з питань культури і духовності та Підкомітету з питань депутатської етики Верховної Ради України, стосовно викладеного вище (щодо прийняття дисциплінарного впливу до народного депутата України Баранова В. О.).

З повагою,

Помічник-консультант народного депутата України Каськіва В.В. (посв.362/22)

 Кікоть С. Л.

Фото: /pro.berdyansk.biz

На фото: суровые будни деятельности избранника народа

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: