Хроніки та Коментарі

Інтернет-портал

ГЛАВНЫЙ АРХИТЕКТОР ЗАПОРОЖЬЯ О ПАМЯТНИКЕ СТАЛИНУ: это не памятник, а скульптурная композиция…

Posted by operkor на 17 Листопада, 2011

                                     Запорожский городской совет на своем официальном сайте опубликовал заявление главного архитектора Запорожья В. Трубина по поводу скандальной установки Запорожским обкомом КПУ памятника Сталину. «Хроники и комментарии» публикуют это заявление полностью.

«Щодо спорудження скульптури Й. Сталіну. Департамент архітектури та містобудування Запорізької міської ради обстежив з виїздом на місце ситуацію і повідомляє, що вказана скульптурна композиція (скульптура Й. Сталіну та скульптура 3. Космодем’янській) встановлена в приміщенні адміністративної будівлі Запорізького обкому КПУ по вул. Комунарівській.

Скульптурна композиція є елементом декоративного оформлення інтер’єру вхідної групи будинку та не може класифікуватись як пам’ятник монументального мистецтва державного або місцевого значення. Погодження з органами місцевого самоврядування елементів декоративного оформлення інтер’єрів громадських будівель та споруд законодавством не передбачено.

Спорудження пам’ятників, як об’єктів монументального мистецтва, проводиться згідно «Порядку спорудження (створення) пам’ятників і монументів», затвердженого наказом Держбуду України та Мінкультури України від 30.11.04р. №231/806.

Цей Порядок встановлює вимоги щодо підготовки та внесення пропозицій стосовно спорудження (створення) пам’ятників (монументів) державного і місцевого значення, їх проектування, виготовлення та встановлення. Керуючись п.2 зазначеного Порядку, для вирішення питання щодо встановлення пам’ятника (монумента) місцевого значення, підприємство, установа, організація або громадська організація має звернутися до місцевих органів виконавчої влади з відповідним клопотанням.

До клопотання додається обґрунтування доцільності спорудження пам’ятника в даному регіоні та визначення джерел фінансування.
Питання доцільності увічнення пам’яті певної видатної особи (події) розглядається на засіданні робочої групи з питань міської топоніміки, на підставі Положення про робочу групу з питань міської топоніміки, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 24.06.09 №58, керуючись рішенням Запорізької міської ради від 23.12.09 №51 «Про визначення основних критеріїв щодо увічнення пам’яті осіб та подій у топонімах м. Запоріжжя».

Визначення місця розташування пам’ятника у місті здійснюється на основі генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, планування та забудови, що історично склались. Проекти пам’ятників (монументів) місцевого значення погоджуються на засіданнях містобудівної ради при департаменті архітектури та містобудування Запорізької міської ради. Встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків здійснюється за рішенням виконавчого комітету міської ради на підставі подання робочої групи з питань міської топоніміки.

Директор департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради – головний архітектор міста В.П.Трубін

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: