ПРОКУРАТУРА ЗАПОРОЖСКОЙ ОБЛАСТИ О ПИТАНИИ ДЕТЕЙ В ШКОЛАХ И САДИКАХ.«Прокуратурою Якимівського району із залученням фахівців санітарно-епідеміологічної станції проведено перевірки додержання законодавства щодо захисту прав дітей на якісне харчування, внаслідок яких виявлені численні порушенні прав дітей.

Встановлено, що обсяги фінансування харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей є недостатнім, натуральні норми харчування виконуються лише на 53,4%.

З метою забезпечення повноцінного харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей шляхом виділення грошових коштів з бюджету прокуратурою району внесено протест на рішення Якимівської районної ради №1 від 28.12.2010 «Про районний бюджет на 2011 рік», який було розглянуто та задоволено.

Під час перевірки в дитячих дошкільних закладах в смт. Якимівка Якимівського району («Малюк», «Ластівка», «Топольок», «Росинка», «Колосок»), а також дитячого дошкільного закладу Охримівської сільської ради («Казка»),  Давидівської сільської ради («Колосок», «Ромашка»), Атманайської сільської ради («Чебурашка») встановлено, що норми харчування виконуються частково — з молочнокислої, м’ясної, рибної продукції, овочів, фруктів, соків.

Виконання цих норм унеможливлює недостатнє фінансування місцевих бюджетів. Харчування дітей відбувається не за фактичними потребами, а виходячи з вартості продуктів. Середня вартість харчування дітей в дошкільних закладу в районі складає 5-7 гривень, в смт. Якимівка – 9 гривень.

Крім того, Розівським, Новоданилівським та Охрмівським сільськими головами допускаються порушення Закону україни «Про дошкільну освіту» під час прийняття рішень про встановлення плати за перебування дітей у дитячих дошкільних закладах.

З метою забезпечення виконання норм харчування, усунення виявлених порушень законодавства та недопущення їх в подальшому прокуратурою внесено подання Охримівському сільському голові та приписи Атманайському, Давидівському, Новоданилівському сільським головам, Якимівському селищному голові, протест на рішення Розівської сільської ради.

За результатами перевірки  додержання  вимог  законодавства  щодо захисту прав дітей на якісне харчування, проведеної  прокуратурою Гуляйпільського району, встановлено, що в ЗОШ №1,  колегіумі  «Лідер» та в інших навчальних закладах району  затверджені постановою Кабінету Міністрів України  норми харчування не виконуються через недостатнє фінансування.

Середня вартість харчування учнів у ЗОШ №1 протягом жовтня-листопада місяця 2011 року становила 2,76 грн. з яких бюджетних коштів 0,8 грн., у колегіумі «Лідер» протягом жовтня-листопада цього року — 3,13 грн., з яких 1.51 грн. бюджетні кошти, аналогічна ситуація спостерігається і в інших навчальних закладах району. За цим фактом прокуратурою району внесено приписи у відділ освіти та до рай адміністрації про усунення порушень вимог законодавства», повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області.

ЗАПОРОЖСКИЙ ГОРИСПОЛКОМ О ПИТАНИИ ДЕТЕЙ В ШКОЛАХ И САДИКАХ.

 

«Запорожский горисполком утвердил питание детей в учебных заведениях города на 2012 год.  С 1 января 2012 года стоимость питания для детей в коммунальных дошкольных учреждениях будет составлять: в яслях – 7 грн. 94 коп., в детском саду – 11 грн. 88 коп.; в яслях круглосуточного пребывания детей – 11 грн. 26 коп., в детском саду круглосуточного пребывания – 13 грн. 78 коп.

 

В санаторных яслях для детей с латентной туберкулёзной инфекцией и вылеченных от туберкулёза, для детей с хроническими неспецифическими заболеваниями органов дыхания – 10 грн. 68 коп., в детском саду – 15 грн. 06 коп.

 

Стоимость одноразового питания ученика 1-11 класса, который пользуется льготами, и ученика, посещающего группу продлённого дня и освобождённого от оплаты за питание – 12 грн. 84 коп. Стоимость одноразового питания учеников 1-4 класса – 4 грн. 70 коп.

 

Стоимость питания воспитанников Запорожского общеобразовательного учебно-воспитательного комплекса «Злагода» санаторного типа: для ребёнка в возрасте от 1 до 3 лет – 28 грн. 25 коп.; от 4 до 7 лет – 39 грн. 65 коп.; от 8 до 10 лет – 44 грн. 93 коп

 

Питание детей больных сахарным диабетом, зачисленных в Запорожский общеобразовательный учебно-воспитательный комплекс «Основа» — 31 грн. 02 коп.  Утверждены единые двухнедельные меню для воспитанников детских садов, учеников 1-4 классов, учеников 1-11 классов льготных категорий», сообщает пресс-служба запорожского мэра.

 

КОММЕНТАРИЙ «Хроник».

 

Цифр в сообщении пресс-службы Запорожского горсовета достаточно, но почему-то ни слова не сказано  о том, насколько эти цифры соответствуют нормам детского питания и как это скажется на соблюдении прав детей на качественное питание? Как говорил советский сатирик Аркадий  Райкин: «Рекбус!»