Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

МИЛИЦЕЙСКИЕ «ОБЕЗЬЯННИКИ», ИЗОЛЯТОРЫ и СИЗО Запорожья. Как в них соблюдается конституционные права человека. Документы прокуратуры

Posted by operkor на 19 января, 2012

 

ОФИЦИАЛЬНО. «Колегією Генеральної прокуратури України при підведенні підсумків роботи за минулий рік нагляд за додержанням конституційних прав громадян у місцях тримання затриманих, установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи, визначено одним з головних пріоритетів у роботі органів прокуратури.

Наказом Генерального прокурора України від 23.12.2011 №7гн-1 організацію прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та застосуванні інших примусових заходів покладено безпосередньо на перших керівників органів прокуратури.

З цією метою особисто на прокурорів міст та районів покладено нагляд за додержанням законів щодо порядку та умов тримання затриманих і ув’язнених у кімнатах для затриманих та доставлених чергових частин та ізоляторах тимчасового тримання органів внутрішніх справ.

— За минулий рік органами прокуратури Запорізької області досягнуто певних позитивних зрушень у питанні додержання прав громадян у місцях тримання затриманих, установах попереднього ув’язнення та виконання покарань, — відзначив на колегії прокуратури області заступник прокурора Запорізької області старший радник юстиції Андрій Кудрявцев. — Приведено у відповідність до вимог законодавства умови тримання громадян у більшості кімнат для затриманих та доставлених чергових частин та ізоляторах тимчасового тримання органів міліції. Є позитивні результати роботи в питанні законності тримання взятих під варту осіб у кімнатах для затриманих міськрайвідділів міліції. 

Як наслідок — зменшилась кількість осіб, які утримувались у цих кімнатах понад 3 години – на 45 відсотків (з 3193 до 1750) та понад добу – на 49 відсотків (з 1078 до 553).

Не допущено фактів тримання громадян понад 3 години у Бердянському та Розівському, а понад добу – у Бердянському, Вільнянському, Оріхівському, Пологівському, Приазовському, Розівському та Якимівському райвідділах міліції.

Суттєво зменшилась кількість  взятих під варту осіб, які  незаконно утримувались у кімнатах для затриманих та доставлених. Протягом минулого року в кімнатах трималось 44 особи проти 869 у 2010 році та 910 – у 2009 році.

Зменшилась на 23 відсотки кількість затриманих за підозрою у вчиненні злочину осіб, які тримались у кімнатах для затриманих та доставлених (1718 проти 2238 у 2010 році). 

На рівні минулорічного показника залишилась кількість осіб, які з порушенням встановлених законом строків тримались в ізоляторах тимчасового тримання – 50 (2010 – 51). Прокурорами звільнено 7 осіб, які незаконно утримувались у кімнатах для затриманих та доставлених та ізоляторів тимчасового тримання.

Водночас нагальною є проблема ліквідації тенденції до збільшення рівня пенітенціарного рецидиву. Наявне зростання рецидиву є наслідком неналежної профілактичної роботи з особами, які перебували на обліку у підрозділах кримінально-виконавчої інспекції. Засудженими цієї категорії вчинено 160 нових злочинів проти 153 у 2010, у тому числі 9-неповнолітніми.

Найвищий рівень рецидивної пенітенціарної злочинності у містах Токмаку – 19 злочинів, Бердянську – 16, Заводському, Мелітопольському – по 12 і Бердянському районах – 10.

Потребує додаткової уваги питання розміщення ув’язнених у слідчих ізоляторах з додержанням передбаченої законом норми жилої площі на одну особу. Прокуратурою області з цих установ звільнено 8 осіб, затриманих за злочини невеликої тяжкості, санкціями яких не передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Не допущено збільшення рівня смертності серед взятих під варту осіб та засуджених в установах пенітенціарної служби», повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області

 

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: