Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ЧИНОВНИКИ НА ПАНЕЛИ. Как запорожская прокуратура борется с государственной проституцией в запорожской власти

Posted by operkor на 8 февраля, 2012

 На днях прокуратура Запорожской области обнародовала официальные данные о борьбе с коррупцией в органах власти запорожского региона, из которых видно, что коррупционеров периодически ловят как в органах областной власти, так и на местах, включая сельские советы. Фото .przo.zp.ukrtel.net/: совещание в прокуратуре Запорожской области.

***

Официальная информация прокуратуры Запорожской области. «З моменту прийняття нового антикорупційного законодавства і створення в структурі прокуратури Запорізької області управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, діяльність правоохоронних органів по боротьбі з корупцією значно активізовано.

Так, якщо у першому півріччі 2011 року закінчено розслідуванням та направлено до суду 19 кримінальних справ з ознаками корупції, то в другому півріччі таких справ закінчено вже 36. 

Як відзначив заступник прокурора області старший радник юстиції Віталій Береговських, у минулому році правоохоронними органами області до суду з обвинувальним висновком направлено 55 кримінальних справ з ознаками корупції, з яких 54 розслідувано слідчими прокуратури. З них 31 справу за ст.368 КК України  — отримання хабара, що на третину більше ніж у 2010 році. У цих справах до кримінальної відповідальності притягнуто 63 особи, яким пред’явлено обвинувачення у вчиненні 65 злочинів.

У корупційних злочинах викриті: начальник управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації та його заступник, заступник начальника державної інспекції карантину рослин, заступник начальника управління державного пожежного нагляду ГУМНС в області, заступник начальника відділу — державний інспектор праці в області, в.о. голови Вільнянської районної державної адміністрації, начальник управління освіти Енергодарської міської ради, керівники Держкомзему Приазовського, Чернігівського районів та м. Бердянська, 11 голів сільських рад тощо.

Кримінальні справи розслідувались на таких пріоритетних напрямках, як у сфері земельних відносин, бюджетній системі, у сферах освіти та охорони довкілля тощо.

Вжито заходів щодо виявлення корупційних правопорушень за новими статтями Кримінального Кодексу України. Так, порушено і розслідувано 4 кримінальні справи за ст.368-3 КК України (комерційний підкуп службової особи юридичної особи приватного права), які з обвинувальними висновками направлено до суду.

Корупційними злочинами завдано збитків в розмірі  3,9 млн. грн., з яких відшкодовано майже 1 млн. грн., накладено арешт на майно на  2,2 млн. грн. та заявлено позовів на суму  3,4 млн. грн. 

Протягом 2011 року судами Запорізької області за участю державних обвинувачів розглянуто 51 кримінальну справу стосовно 54 осіб про злочини з ознаками корупції. З них 25 справ про хабарництво.

За результатами їх судового розгляду засуджено 47 осіб (в 2010 році у 27 кримінальних справах засуджено 29 осіб), з яких 4 особи – до реальної міри покарання у вигляді позбавлення волі, 32 особи – до позбавлення волі з випробуванням на підставі ст.75 КК України, 1 особу – до обмеження волі з випробуванням, 7 осіб – до штрафу, 1 особу – до виправних робіт, 2 особи – звільнені від покарання на підставі ст.6 п.4 КК України тощо.

Так, вироком Запорізького райсуду засуджені за ст.368 ч.2 КК України до 5 років 6 місяців та 5 років позбавлення волі відповідно, з позбавленням права займати певні посади та виплатою штрафу Володимирівський сільський голова Сотнік О.В. та інженер-землевпорядник Щетиліна О.В., які за узгодження документації та рішень про виділення земельних ділянок отримали від Б. хабар в розмірі 23 тис. доларів США та від Т. – 25 тис. доларів США. Рішенням апеляційного суду Запорізької області цей вирок залишено без змін.

Окрім того, вироком Запорізького райсуду засуджено за ст.368 ч.2 КК України до 5 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади у правоохоронних органах строком на 3 роки та з конфіскацією майна начальника сектору державної служби боротьби з економічної злочинністю Токмацького МВ ГУМВС в області Шила І.В., який отримав від Ф. хабар в розмірі 2500 грн. за непритягнення його дружини до відповідальності. На підставі ст.54 КК України цим же вироком Шила І.В. позбавлено спеціального звання капітана міліції.

З часу введення в дію нового антикорупційного законодавства правоохоронними органами області складено 43 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, з яких 25 складено органами прокуратури (що становить 58% від загальної кількості складених протоколів), по 8 протоколів складено працівниками ГУМВСУ та УСБУ в області та 2 працівниками податкової міліції. 

Серед притягнутих до адміністративної відповідальності 12 працівників системи охорони здоров’я, які отримували грошову винагороду за працевлаштування, незаконну видачу листків непрацездатності та різного роду довідок; 3 державних службовці, які суміщали свою роботу з бізнесом; 27 посадовців, які використовували своє службове становище з метою отримання неправомірної  вигоди.  Робота на цьому напрямі триває», повідомляє  прес-служба прокуратури Запорізької області

ВМЕСТО КОММЕНТАРИЯ.

«Корупція подібна проституції, тільки в останньому випадку жінки, які торгують своїм тілом, можуть знайти виправдання своїм вчинкам «приземленими» посиланнями на необхідність вижити й прогодувати дітей. Чиновники ж особливо «високого польоту», торгуючи своїм посадовим становищем або займаючись, м’яко кажучи, незаконною діяльністю, мають куди більш «піднесені» потреби у вигляді всіляких мерседесів і джипів, шикарних квартир і вілл, свого напівлегального бізнесу і нечуваних привілеїв. І хоча розмір чиновницького апетиту прямо пропорційний статусу в ієрархічній драбині влади, будь-який чиновник-корупціонер — вже точно державна повія».

Коїчіро Мацуура, Глава ЮНЕСКО

 

 

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: