Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

РОМАН ЗАБЗАЛЮК: Мне Рыбаков сказал — я все вопросы согласовал с «Папой». СКАНДАЛЫ УКРАИНЫ

Posted by operkor на 13 февраля, 2012

 

 Оприлюднені викриття Романа Забзалюка краще за будь-який репортаж демонструють потойбічне життя політики.  «Записи Забзалюка» — це таємно зафіксовані ним розмови із Ігорем Рибаковим, керівником групи парламентських тушок-перебіжчиків з пафосною назвою «Реформи заради майбутнього». Як все відбувалося, Роман Забзалюк розповів у інтерв’ю «Українській правді».

— Як починалась ваша спецоперація? Чий це був задум?

— Все почалось після того, як керівництву фракції «Батьківщина» з закритих джерел стало відомо про чергову хвилю провокацій щодо нашої партії та конкретно про факти підготовки фальсифікації на виборах. Я б не хотів називати ці джерела.

Коли ми отримали інформацію про провокації, ми почали шукати шляхи її підтвердження. І тоді – я не пам’ятаю у кого саме, нас було декілька людей – виникла ідея проникнути у лави влади. Ми розробили свій план щодо проведення розслідування і отримання інформації безпосередньо у фракції пана Рибакова. Тоді мені від керівництва поступило окреме доручення. Мене спитали: «Візьмешся?» Я погодився.

— Коли ви вперше контактували з фракцією «Реформи заради майбутнього»?

— Перший контакт у мене був з депутатом Камчатним. Це було десь всередині грудня. У нас відбулася розмова прямо тут у Верховній Раді. Він часто підходив до нас, намагався спілкуватися. І от під час однієї з таких розмов я його запитав: «А чи правда, що ви зараз посилюєте свою фракцію і намагаєтесь перетягнути людей?» Він каже: «Не знаю, але якщо є зацікавленість, я можу переговорити з Рибаковим». Я кажу: «Є така зацікавленість, переговори!»

Пройшло ще два дні і тут у кулуарах в мене відбулась розмова з Рибаковим, який сказав: «Ми із задоволенням візьмемо тебе до нас у фракцію, але давай поговоримо про це в окремому місці». Після цього я зв’язався з нашим керівництвом, отримав добро на таку розмову. І в мене відбулася з паном Рибаковим зустріч один на один в його кабінеті.

— Де це було?

— У будівлі комітетів Верховної Ради на вулиці Садовій 3-а, на третьому поверсі. Та там в нього величезні хороми! Він сидить в кабінеті, який колись займав Віктор Янукович. Там є і конференц-зал, і кабінет… Ми зустрілись всередині грудня. Він мене набрав по телефону і каже: «Давай поговоримо на ту тему, на яку ми говорили». Кажу: «Добре, давай я готовий до такого спілкування». І коли я зайшов до нього в кабінет, Рибаков відразу намалював на папірці цифру — 450 тисяч доларів.

— Ну його навіть не здивувало, що ви як один з найбільш активних опозиціонерів вирішили перейти на інший бік?

— Ні! Та ви що? Які підозри? Ми сіли, привітались. Ставлення до мене було скоріше цинічно-холодне. Я не відчував якогось обхажування мене. Я думаю, що ці люди вже впевнені, що гроші вирішують все. І названі цифри на папірці – це запорука вдалої оборудки.

— Ви одразу погодились?

— Ні. Я сказав: «Ви знаєте, мені це треба обдумати». Він каже: «Ну що тут думати?! Треба погоджуватись, бо вже до кінця року ми двері зачинимо і нікого пускати вже не будемо. Я всі питання узгодив з «Папою». Він так і сказав – з «Папою».

— В розмові він посилався особисто на Віктора Януковича?

— Так, в запису є фрагменти, де він наголошує, що всі свої дії він погоджує з президентом. Але при мені він нікому не дзвонив.

— Ви казали, що в Рибакова є свій кабінет і на Банковій – це правда?

— Так, це правда. В нього там є кабінет без прізвища. І я так розумію, він витупає там як консультант Віктора Януковича.

— Що було далі?

— Коли я отримав цю пропозицію, я зв’язався з керівництвом «Батьківщини» і мені вдруге дали мандат продовжувати виконувати свою роль. При цьому ми все протколювали

— Чим ви записували розмову?

— Першу розмову я не записував. А в подальшому це був просто телефон, звичайний айфон. Але, здається от буквально нещодавно я його загубив. (Сміється)

— Як ви отримували гроші?

— Безпосередньо до мене на Кріпосному провулку, біля Будинку офіцерів під’їхав охоронець Рибакова, його звати Вадим, і передав мені целофановий пакет. Але хочу одразу попередити, що в цей же день ми склали протокол про дачу хабара. І цей протокол зараз знаходиться в партії «Батьківщина».

— Але депутати групи «Реформи заради майбутнього» заявили, що гроші вам надавали для лікування в Ізраїлі. І не 450, а не більше 100 тисяч, які вони зібрали колективно.

— Я зразу це спростовую. Я отримав 450 тисяч. І потім я двічі отримував по 25 тисяч доларів. В перший раз в січні – в Одесі в його офісі. І другий раз – сьогодні зранку 25 тисяч, отут біля стели в сквері. Ми сиділи в його мікроавтобусі і він особисто поклав ці гроші мені в портфель.

— Тобто ви не просили допомагати вам грошима?

— Ні, вони нічого про лікування навіть не знали. Ця інформація з’явилась вже після того, як мене не було довгий час.

— А ви не боялися, що вас прослуховують?

— Ні! Звісно з Кожем’якіним і Турчиновим у мене був контакт з іншого номеру. А той телефон, з якого ми говорили з Рибаковим, ми говорили вільно. І він почувався досить вільно: говорив, що ось він поїде до президента, поговорить і таке інше.

— Що вам треба було зробити за 450 тисяч доларів?

— За 450 тисяч я мав вийти з фракції БЮТ і увійти в його групу «Реформи заради майбутнього». І якщо навіть говорити за їх «понятіями», то я все виконав, як ми і домовлялися. (Сміється)

— Ви говорили, що вам пропонували формувати дільничні та окружні виборчі комісії з людей, які мали служити Рибакову. Скільки вам за це мали платити?

— Рибаков дійсно розраховував на мої дружні стосунки з деякими членами нашої команди і те, що в мене залишився вплив. І він думав, що я буду працювати в цьому напрямку для формування дільничних виборчих комісій. Тобто я мав бути стати агентом впливу. Але конкретна сума не обговорювалася. В записах звучить, що буде гривна. Я кажу: «Як гривня?» А він каже: ні, ви добре заробите, якщо візьмете від нас підготовлених нами членів дільничних та окружних виборчих комісій і введете в туди від імені «Батьківщини».

— Як ви думаєте, де Рибаков бере гроші? Він начебто має вплив на митницю? Чи гроші Рибакову дають на Банковій?

— Я не хочу накручувати зайву інформацію. Але насправді я не знаю. Я думаю, якби я там був довше, я б дізнався про це.

— Чому ви сьогодні вийшли з заявою?

— Це питання треба поставити Олександру Турчинову і Андрію Кожемякіну. Я хочу попросити у вас про допомогу. Я здогадуюся, якою буде реакція — на моє фізичне знищення. Я не сгущаю фарби. Охорони в мене немає. Я хочу попередити: у керівництва партії «Батьківщина» є додаткові матеріали, які поки недоцільно оприлюднювати, і які стосуються корупційних діянь інших людей, які пов’язані з найближчим оточенням Януковича в адміністрації президента. Я закликаю журналістів прореагувати належним чином, якщо зі мною щось станеться.

— Регіонали на ваші заяви про корупцію прореагували так, що ви маєте свою заяву подати в прокуратуру, а гроші повернути в дохід держави?

— Ми так і будемо чинити. Ми будемо діяти адекватно до того, як діятимуть наші опоненти. Цих матеріалів про злочини достатньо.

— Ви коли бачилися з рядовими членами групи «Реформи заради майбутнього», які у вас були розмови?

— Я навмисно уникав зустрічі з членами цієї групи. Єдине, позавчора мені довелося взяти участь у їхньому застіллі, де сиділи депутати Каплієнко, Камчатний… Я не вникав, що вони святкували. Це відбувалося в хоромах цієї групи на Садовій. Єдине, підняв чарку за незалежність і демократію в Україні. І залишив зустріч.

— Що об’єднує цих людей?

— Затюканість. Я бачив це в їх очах. Вони ізольовані. Вони не можуть спілкуватися зі своїм середовищем, де вони були до того, як зрадили партію «Батьківщина». На моїх зустрічах з цими людьми лунала мрія, що вибори до Верховної Ради відбудуться не зараз, а в 2015 року. І я звернув би увагу, що зараз готується подання до Конституційного суду щодо правомірності проведення виборів за змішаною системою. Я вважаю, що це спроба або запустити повністю мажоритарні вибори, або перенести парламентські вибори на 2015 рік, бо треба вносити зміни до Конституції.

— Ви бачили це подання до КС? Ви ставили свій підпис?

— Ставив. Мій підпис був тринадцятий. І зараз я передав заяву про відкликання свого підпису.

— Це була ініціатива Рибакова — готувати таке подання?

— Ні, зі слів Рибакова, безпосередньо «Папа» дав йому задачу робити таке подання. Хто такий «Папа» — я не знаю. (Сміється)

— До вас хтось підходив із членів групи Рибакова після вашої викривальної заяви?

— Підходив депутат Геннадій Задирко. Він сказав, що уже мав намір виходити з цією групою, бо її дії не збігаються з його баченням і розумінням того, що треба боротися з діючим режимом. І ще він висловив обурення тим, в якому контексті пролунало його прізвище на записах. Я відповів: Це питання до керівника групи.

— Група Рибакова отримує інструкції з Банкової? Ви це відчували, бачили?

— Я стверджую, що так. В розмовах з Рибаковим неодноразово лунало, що він їздить у адміністрацію президента до пана Льовочкіна.

— Скільки годин записів у вас є?

— Десь три години цих розмов. А оприлюднили ми тільки 11 хвилин.

— Скільки взагалі у вас було розмов з Рибаковим?

— Вісім. Вони відбувалися і в Одесі, і в його машині, і в кабінеті на Садовій.

— У вас є розмови з кимсь окрім Рибакова?

— Ні, тільки з ним.

— Чого ви намагаєтеся домогтися? Зрозуміло, що імпічменту Януковичу не буде. Яка ваша формальна мета? Щоб була створена слідча комісія? Щоб не переписували закон про вибори?

— Я кажу щиро від серця, хоча через існування таких от тушок воно сприймається як патетика — я це роблю заради України! Ви звернули увагу, що це вже коробить вухо. Але я так думаю і так спілкуюся. Опозиція сьогодні отримала чітку інформацію, яка вимагатиме прискіпливо підбирати кандидатів до окружних та дільничних комісій, прискіпливо підходити до своїх кандидатів на мажоритарних округах. Це не повинен бути чорт з табакерки, який зламається, побачивши долар.

— Ви згадували в своїй заяві Наталію Королевську. Ви вважаєте, що вона — це частина плану Банкової?

— Наталія Королевська добре усвідомлює, що зміна уряду нічого не дасть. Сьогодні необхідно змінювати команду Януковича як таку. У мене є питання до неї. Ця тема про зміну уряду проходить червоною лінією через Комітет опору диктатурі. Висування гасла, що ми змінимо уряд і все зміниться — це омана виборця. Треба усувати Януковича.

— Чому ви назвали зрежисованим з’їзд Української соціал-демократичної партії, де Королевська була обрана керівником?

— Я спираюся на враження, отримані від спілкування з паном Рибаковим. Мені здалося, з його боку було дуже лояльне ставлення до Королевської.

— З ваших розмов з Рибаковим, Яценюк — це опозиціонер чи продукт Банкової?

— Важко відповісти однозначно. Але з боку Рибакова лунала агресія на адресу Яценюка.

— Ви обговорювали з Рибаковим питання Юлії Тимошенко?

— Я набрався сміливості та сказав, що те, що робиться з Юлею — це неправильно. Відповідь Рибакова була: «Вона отримала те, що хотіла». Це була цинічна брутальна відповідь.

ИСТОЧНИК: http://www.pravda.com.ua

 

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: