«Хроники и комментарии» уже сообщали о рейдерском захвате в Запорожье ЗАО «Азария», расположенном в самом оживленном месте города — на «стометровке рынка Анголенко. Свою версию о том, как это  происходило, для читателей «Хроник и комментариев»   рассказывает на основе документов запорожский правозащитник, юрист ЗАО «Азария» Анатолий Шевченко. ФОТО operkor.wordpress.com: Анатолий Шевченко на ступеньках захваченного предприятия.

***

Згідно свідотцтва «Про власність» № 196 від 06.01.1995р., підписаного начальником представництва Фонду державного майна України в м. Запоріжжя Жуковим, В.П. ЗАТ «Азарія» має у своїй власності:

1.Їдальню № 9 (зараз кафе) за адресою: м. Запоріжжя, вул. Анголенко, 20;

2.Будівлю, споруду та майно пельменної за адресою: м. Запоріжжя, вул. Анголенко, 22;

3.Літний майданчик «Шашлична» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Анголенко, 22;

4.Будівлю, споруду та майно кафе «Дорожнє» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 15.

ЗАТ «Азарія» має закону Державну реєстрацію з 17.04.1995р. Описую все по порядку:

Державним реєстратором Запорізької міської ради Медведєвою Т. О. 29.01.2008 р. видане законне Свідоцтво серії АО1 № 027091 про державну реєстрацію юридичної особи ЗАТ «Азарія» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Анголенко, 20. Додаю копію Свідоцтва серії АО1 № 027091.

Законними акціонерами ЗАТ «Азарія» станом на 23 березня 2011 р. (і фактично до сьогодні) являються шість осіб, в тому числі і законний генеральний директор ЗАТ «Азарія» Сафонова Михайлина Григорівна, яка володіє 1116 простими іменними акціями, сумарною номінальною вартістю 111600 гривень, що складає 52,84% частки в статутному капіталі товариства.

ФОТО. За спиной юриста из закрытых дверей рейдеры снимают на камеру все, что происходит возле «Азарии»

Також законними акціонерами являються Ляпіна В. В., Горон О. В., Кондріков О. М., Расторгуєва В. М., Смілик Р. О., що підтверджує документ, виданий ТОВ фірма «СВІТ-реєстр» «Перелік осіб, які мають право на участь у загальних зборах акціонерів ЗАТ «Азарія» станом на 23.03.2011 р.» підписаний в. о. директора Сокирченко Я. О. (адреса фірми: м. Запоріжжя, вул. Мала, 3). Додаю копію вказаного документа, підписаного Сокирченко Я. О.

Загальна кількість простих іменних акцій ЗАТ «Азарія» — 2112 штук, сумарною номінальною вартістю 211200 гривень та складає частку в статутному капіталі товариства – 100%. Генеральний директор ЗАТ «Азарія» Сафонова М. Г. одинадцять разів намагалася зібрати збори акціонерів ЗАТ «Азарія» на які завжди приходили акціонери Сафонова М. Г., Ляпіна В. В. і Горон О. В., вони сумарно володіють 57,7% акцій, а Кондріков О. М., Расторгуєва В. М. і Смілик Р. О., які сумарно володіють 42,3% акцій, не з’являлися на збори.

 Згідно п.11.6 законного Статуту ЗАТ «Азарія» «Збори вважаються повноважними, якщо на них присутні засновники, які володіють у відповідності до п.11.4 більш як 60 відсотками голосів». Так, Сафонова М. Г. 11 разів  не змогла провести збори. При цьому акціонери Кондріков О. М., Расторгуєва В. М. і Смілик Р. О. самі і через інших осіб впродовж багатьох років вели боротьбу із Сафоновою М. Г., яку в судах програвали.

ФОТО. «Азария» размещается в самом прибыльном для торговли месте — на «стометровке» ул. Анголенко, ведущей к центральному рынку Запорожья.

Далі Кондріков О. М., Расторгуєва В. М. і Смілик Р. О. разом з іншими особами здійснили наступне. Останні незаконно, без повідомлення генеральному  директору ЗАТ «Азарія» Сафоновій М. Г. продали чи віддали свої акції невідомим ЗАТ «Азарія» особам: Стрюк К. А., Дмитрієву В. В. і Леонтієвій Ю. В.

Вказані особи поки що невідомим чином «стали» акціонерами ЗАТ «Азарія» і повністю сфальсифікували Протокол № 1 позачергових загальних зборів акціонерів ЗАТ «Азарія» від 30.01.2012 р.  Додаю копію Протоколу № 1 від 30.01.2012 р.

Згідно сфальсифікованого Протоколу у Сафонової М. Г. злочинно зникли 1114 акцій, які в протоколі «зареєстровані» на емітенті. Жодних правочинів стосовно відчуження належних їй простих іменних акцій Сафонова М. Г. не здійснювала, цивільно-правових угод не підписувала.

Більше того, вказаних в Протоколі № 1 зборів 30.01.2012 р. в приміщенні кафе «Азарія» зовсім не було, оголошувати і збирати збори мала право Сафонова М. Г. й згідно Статуту ЗАТ «Азарія» вона повинна була їх готувати, давати оголошення в ЗМІ, письмово запрошувати акціонерів та інше, чого не було.

ФОТО. Работники  Жовтневого РОВД Запорожья на месте конфликта. Стоят для мебели

По злочинній крадіжці у акціонера ЗАТ «Азарії» Сафонової М. Г. 1114 простих іменних акцій – Сафонова М. Г. подала заяву від 16.02.2012 р. до прокуратури Жовтневого району м. Запоріжжя і в Генеральну прокуратуру України. Додаю копію заяви від 16.02.2012 р.

По сфальсифікованому Протоколу № 1 зборів Сафонова М. Г. подала Позовну заяву від 12.02.2012 р. до Господарського суду Запорізької області (Нижче я вказую дату і місце призначеного суду). Додаю копію Позовної заяви від 12.02.2012 р.

Далі на підставі вказаного сфальсифікованого Протоколу № 1 позачергових загальних зборів акціонерів ЗАТ «Азарія» від 30.01.2012 р., незаконно виготовленої печатки ПрАТ «Азарія», без надання законних установчих документів, без підпису законного Генерального директора ЗАТ «Азарія» Сафонової М. Г. на сфальсифікованому Протоколі № 1 від 30.01.2012 р., без фактичної ліквідації ЗАТ «Азарія» та іншого – Державний реєстратор Запорізької міської ради Астахова Світлана Петрівна злочинно зареєструвала 31.01.2012 р. Приватне Акціонерне Товариство «Азарія» і незаконно видала Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААБ № 476135 на ім’я керівника Краснокутського Віталія Вікторовича. Додаю копію Виписки серії ААБ № 476135.

ФОТО. Жовтневый райотдел Запорожья. Расположен в ста метрах от «Азарии». Здесь знают все, что происходит на центральном рынке и вокруг него, но ждать справедливости под дверью милиции можно до посинения

Після цього в 06.50 годин ранку 09.02.2012 р. Краснокутський В. В. разом з 5 невідомими ЗАТ «Азарія» чоловіками самовільно захопили приміщення кафе ЗАТ «Азарія» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Анголенко, 20. Тільки на мою вимогу в присутності міліції та кореспондентів ЗМІ Краснокутський В. В. надав мені копії своїх «документів».

Впродовж шести діб рейдери цілодобово нахабно сиділи в приміщенні кафе «Азарія», що змусило законного генерального директора Сафонову М. Г., мене та ряд працівників цілодобово охороняти майно та документи ЗАТ «Азарія». Але далі рейдери нахабно болгаркою вирізали металеві двері і захопили всі бухгалтерські документи. Ми встигли винести тільки установчі документи ЗАТ «Азарія» і трудові книжки працівників.

Далі рейдери ломом і молотом зломили вхідні двері в пельменній по вул. Анголенко, 22 (це також власність ЗАТ «Азарія») і таким чином захопили все майно і всі бухгалтерські документи ЗАТ «Азарія».

По вказаних та інших фактах я, юрист, законний генеральний директор Сафонова М. Г. і ряд працівників ЗАТ «Азарія» подали заяви в міліцію, прокуратуру та інші інстанції. По вказаних фактах надруковані статті в запорізьких газетах «Миг», «Субота», «Запорізька Січ» від 16.02.2012 р., в Інтернеті (потрібно набрати: Запорожье,  «Азария» в плену») та в інших ЗМІ.

ФОТО. Крупный план — один из захватчиков «Азарии»  снимает все, что движется.

Але досі ніяких результатів немає, ми отримали постанову «Про відмову в порушені кримінальної справи» Жовтневого РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області від 17.02.2012р., яку написав дільничий інспектор міліції Жовтневого РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області лейтенант міліції Коваленко О.С., затвердив начальник Жовтневого РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області підполковник міліції Бурцев С.В.

Напишу, що іншого від Жовтневого РВ ЗМУ ГУМВС України я і не чекав, там вже давно немає належної міліції, на сьогодні залишилась тільки одна назва «райвідділ міліції».

Але названа «постанова» — це не істина в останній інстанції, яку склав лейтенант міліціі Коваленко О.С., якого я навіть жодного разу не бачив (як він проводив «перевірку» по майже шести моїх заявах, заяві Сафонової  М.Г. та ряду працівників ЗАТ «Азарія» поданих в міліцію, жодного разу не опитав мене і не поговорив зі мною – я просто здивований!!! ). Напишу прямо – «підставили» лейтенанта…

Впевнений, що названа незаконна  «постанова» обов’язково буде скасована органами прокуратури і я на підставі вагомих доказів (документів, свідків, фотографій та інших) буду домагатися порушення кримінальних справ:

— у відношенні в. о. директора ТОВ фірми СВІТ-реєстр м. Запоріжжя Сокирченко Я. О. та державного реєстратора Запорізької міської ради Астахової С. П. за ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем»;

— у відношенні фальсифікаторів Протоколу № 1 позачергових зборів акціонерів ЗАТ «Азарія» від 30.01.2012 р. Стрюк К. А., Дмитрієва В. В. і Леонтієвої Ю. В. та інших осіб за ст. 366 КК України «Службове підроблення»;

— у відношенні захоплювачів ЗАТ «Азарія» силою, пошкодження майна, розкрадання матеріальних цінностей, зрив роботи ЗАТ «Азарія» за ст.ст. 185, 206, 356 та іншими КК України «Крадіжка», «Самоправство», «Протидія законній господарській діяльності». 

ФОТО. Захватчики закрылись в «Азарии» и никого не пускают. В том числе, и милицию.

В п’ятницю, 24 лютого 2012 р., я відвіз і особисто подав заяву народному депутату України Кармазіну Юрію Анатолійовичу, голові Партії захисників Вітчизни, в якій попросив його оголосити з трибуни Верховної Ради Украйни про рейдерське захоплення  ЗАТ «Азарія», та вжити заходи до порушення кримінальних справ проти всіх фальсифікаторів документів, всіх виконавців злочинного рейдерського захоплення ЗАТ «Азарія» та осіб які організували і керують злодійським рейдерством в Запорізькій області.

Також подав заяви в інші державні органи. Разом з цим я передав матеріали керівництву ГО Українського комітету по боротьбі з корупцією в якому я є керівником південного регіону України та в інші інстанції…

Повідомляю, що до описаної  боротьби з рейдерським захопленням ЗАТ «Азарія» та беззаконням добровільно приєднався народний депутат України, Перший секретар Запорізького обкому КПУ Бабурін Олексій Васильович, голова фракції КПУ депутатів Запорізької міськради  Зубчевський  Олександр Петрович, які також подали заяви до прокуратури Запорізької області, оголосили 23.02.2012 року про це беззаконня на сесії Запорізької міськради, розмістили свої матеріали у ЗМІ.

Сьогодні, 27.02.2012 року я подаю свою заяву на ім’я прокурора Запорізької області Кирилюка О.В.

 P.S. Запрошую всіх кореспондентів ЗМІ на засідання суду, яке відбудеться 12.03.2012р., об 11.00 годині дня в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Тюленіна, 21/Шаумяна 4, корпус 2, кабінет №106. Суддя Серкіз В. Г.

На вказаному засіданні суду буде розглядатися справа №5009/582/12 за позовом законного генерального директора ЗАТ «Азарія» Сафонової Михайлини Григорівни  «Про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів ЗАТ «Азарія» від 30.01.2012р.» — яких не було зовсім.

Новий «генеральний директор» Краснокутський В. В. вже говорить, що суд він виграє і отримає рішення суду на свою користь. Якщо таке дійсно станеться, то це вже буде не «суд», який на «біле» напише  «чорне»…

Я разом з іншими особами поведемо  рішучу боротьбу з корупцією, оголосимо багато нової інформації про корупцію в Запорізькій області… Боротьба буде небезпечною, тяжкою, але всім чесним людям прийшов час об’єднатися і разом рятуватися від нахабного беззаконня, яке нас оточило з усіх сторін.

Шевченко Анатолій Вікторович —

юрист ЗАТ «Азарія», керівник південного регіону України ГО Українського комітету по  боротьбі з корупцією, заступник голови Запорізької обласної ГО Спілки офіцерів України