Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ВЛАСТЬ К БАРЬЕРУ. «ДемАльянс» подал в суд на Запорожский горисполком за нарушение прав граждан

Posted by operkor на 5 мая, 2012

В адрес «Хроник и комментариев» поступило обращение организации «Демократический альянс» с просьбой опубликовать сообщение о том, что «ДемАльянс» предъявил Запорожскому горисполкому судебный иск по поводу незаконного решения, ограничивающего права граждан. Публикуем это обращение на языке оригинала.

***

Виконавчий комітет Запорізької міської ради грубо порушує законодавство України. ДемАльянс подав до суду на виконком, який вийшов за межі своїх повноважень, прийнявши рішення “Про порядок розгляду звернень з питань проведення недержавних масових заходів у м. Запоріжжі” . Так, рішенням №324 від 22.07.2008 запорізькі чиновники перебрали на себе право тлумачити Конституцію України.

 “Спроби обмежувати права громадян на мирні збори стало поганою традицією для можновладців у більшості обласних центрів України. Демократичний Альянс планує покласти цьому край та відновити невід’ємні права громадян, закріплені Конституцією”, — зазначив член Бюро партійної організації ДемАльянсу в Запорізькій області Юрій Сидоров.

З метою відновлення законності Запорізький ДемАльянс звернувся до Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя з вимогою скасувати рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №324 від 22.07.2008 — як таке, що прийняте з перевищенням повноважень та не відповідає чинному законодавству України. Дата першого засідання суду у справі визначається.

Виконком Запорізької міськради визначає, що повідомлення про публічну акцію потрібно подавати не менш, ніж за 10 днів до її проведення. В той же час, стаття 39 Конституції України говорить:

Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку — з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Відповідно до рішення виконкому визначається обов’язок зазначення у повідомленні, крім обов’язкових реквізитів, мети проведення заходу, місця роботи чи навчання. А це суперечить вільному волевиявленню громадян та може призводити до свавільного обмеження прав з боку органів державної влади.

Те саме рішення зобов’язує організаторів отримати дозвіл від посадовців на проведення акції. В тексті рішення йдеться і про можливість у виконавчого комітету Запорізької міської ради звертатися до міського управління МВС України з вимогою щодо заборони проведення даної акції у разі порушення заявниками змісту проведення заходів.

В той же час, Конституція України передбачає повідомчий (декларативний), і аж ніяк не дозвільний характер реалізації свободи зібрань. В ст. 39 Конституції зазначено, що повідомити відповідні органи потрібно завчасно, але конкретні строки не значаться в жодному нормативному акті. В головному законі України також говориться, що заборонити проведення масового заходу може лише суд в інтересах національної безпеки та громадського порядку, і аж ніяк не управління МВС.

Один ответ к “ВЛАСТЬ К БАРЬЕРУ. «ДемАльянс» подал в суд на Запорожский горисполком за нарушение прав граждан”

  1. Правильно, ребята! Побеждайте!

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: