Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ЯКІ РОМАНСИ СПІВАЮТЬ В ЗАПОРІЖЖІ ФІНАНСИ. Результати ревізії Запорізької області Держфінінспекцією України у першому кварталі 2012 року

Posted by operkor на 6 июля, 2012

За даними звітності про результати контрольно-ревізійної роботи з перевірених протягом І кварталу 2012 року 89 об’єктів різних форм власності незаконні, нецільові витрати, а також недостачі коштів і матеріальних цінностей виявлено на 68 підприємствах, в установах та організаціях на загальну суму майже 13,6 млн грн, в тому числі бюджетних ресурсів – на 11,6 млн грн, з яких майже 508,3 тис. грн (4,4 %) – кошти державного бюджету.

Крім того, виявлено недоотримані бюджетами всіх рівнів, бюджетними установами та організаціями, підприємствами всіх форм власності фінансові ресурси на загальну суму понад 5,1 млн грн, в тому числі бюджетами – на 2,8 млн гривень.

Найбільш поширені порушення фінансово-бюджетної дисципліни

Порушення законодавства з оплати праці: Управлінням освіти Енергодарської міської ради проведено нарахування сторожам надбавки за роботу в нічний час у завищеному розмірі, внаслідок чого зайво витрачено коштів на виплату заробітної плати в сумі 341,8 тис. гривень.

Незаконні виплати пенсій.

Управліннями Пенсійного фонду України в Хортицькому та Шевченківському районах м. Запоріжжя зайво нараховано та виплачено пенсії на суми відповідно 259,8 тис. грн та 118,4 внаслідок непідтвердження Філією ПАТ „Судноплавна компанія „Укррічфлот” „Запорізький суднобудівний-судоремонтний завод” факту перебування 11-ти осіб у зоні відчуження та статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Запорізької області.

Незаконні витрати підзвітних коштів.

Комунальним закладом „Обласний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” Запорізької обласної ради під час проведення спортивних заходів здійснювалось забезпечення харчуванням суддів Головної суддівської колегії у завищених обсягах (більше терміну проведення спортивних заходів, визначених відповідними положеннями про проведення цих спортивних заходів, а також наказами Закладу), що призвело до зайвого витрачання коштів на суму 41,5 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Запорізької області.

Зайве виділення (отримання) бюджетних коштів юридичним(и) особам(и) внаслідок завищення розрахунків.

 Фінансовим управлінням Енергодарської міської ради у 2009 році зайво виділено установам та закладам міста 1,1 млн грн внаслідок незабезпечення ними укладання угод по оплаті послуг електроенергії та теплопостачання з урахуванням зменшення обсягів споживання, як то було передбачено законодавством. Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Запорізької області.

Бюджетними установами Чернігівського району у 2008 та 2009 роках в порушення вимог законодавства не забезпечено укладання угод по електроенергії та природному газу з урахуванням зменшення обсягів споживання, що призвело до зайвого виділення Фінансовим управлінням Чернігівської районної державної адміністрації з районного бюджету коштів у загальній сумі 275,8 тис. грн, які використано в повному обсязі на вказані цілі.

Комунальним закладом „Запорізька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю” Запорізької обласної ради внаслідок завищення потреби у штатних одиницях (кухарі, повара, підсобні робітники) на 2011 рік зайво отримано асигнувань загального фонду обласного бюджету, які витрачено на утримання понаднормативних посад у сумі 82,2 тис. грн. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Запорізької області.

Недоотримання фінансових ресурсів.

Мар’ївською сільською радою не здійснювався контроль за цільовим використанням земельної ділянки, наданої в оренду ТОВ „Запорізьке підприємство по забезпеченню матеріальними ресурсами „Ресурс-Інвест” (замість функціонування птахофабрики розміщено склади), та занижено розмір орендної ставки, внаслідок чого місцевими бюджетами всіх рівнів недоотримано орендної плати в загальній сумі 959,3 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали ревізії передано до УДСБЕЗ ГУМВС України в Запорізькій області.

Комунальним підприємством „Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання № 1” Департаменту житлового господарства та розподілу житлової площі Запорізької міської ради, Управлінням комунальної власності Енергодарської міської ради та Комунальним підприємством „Водоканал” Мелітопольської міської ради внаслідок списання дебіторської заборгованості, термін позовної давності якої минув та по якій посадовими особами не вживались заходи щодо її погашення (не проводилась претензійно-позовна робота), недоотримано коштів відповідно на суми 279,7 тис. грн; 157,4 тис. грн та 131,4 тис. грн. Вісім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру  Запорізької області.

Комунальним підприємством „Центр досугу „Промінь” Енергодарської міської ради недоотримано доходів від оренди майна на загальну суму 266,5 тис. грн внаслідок укладання договорів оренди нежитлової будівлі банно-прального комбінату від імені Управління комунальної власності міськради та, як наслідок, отримання доходів від оренди бюджетом м. Енергодар. При цьому, підприємство є балансоутримувачем даного майна та йому надано право укладати договори оренди від власного імені. Матеріали ревізії передано до прокуратури м. Енергодара.

Військовою частиною 3026 МВС України не перераховано в дохід державного бюджету прибуток в сумі 143,5 тис. грн, одержаний від надання послуг з прибирання сміття та очищення території при тому, що такий вид діяльності не передбачений переліком власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання.

Обласним комунальним підприємством „Аптечне об’єднання „Фармація” безпідставно занижено частку орендної плати, яка має бути спрямована до власних доходів Підприємства, що призвело до недоотримання доходів від здачі в оренду нежитлового приміщення на загальну суму 118,1 тис. грн. Трьох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру м. Запоріжжя.

Недоотримання фізичними особами належних їм виплат.

Медичними працівниками Комунальної установи „Молочанська психіатрична лікарня” Запорізької обласної ради недоотримано доходів на суму 387,4 тис. грн внаслідок ненарахування їм доплати за використання в роботі дезінфікуючих засобів.

Працівникам Головного комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства „Міськводоканал” Пологівської міської ради в порушення вимог законодавства нарахування заробітної плати проводилось в розмірах, менших від визначеного законодавством мінімального рівня, що призвело до недоотримання ними 115,4 тис. гривень.

***

У межах прав і наданих державою повноважень Держфінінспекцією в області вжито відповідні заходи, в результаті яких у І кварталі 2012 року забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач на суму понад 6,1 млн грн та додаткове надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ, організацій і підприємств на загальну суму майже 6,3 млн гривень.

З метою вжиття відповідних заходів до порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів у І кварталі 2012 року передано 29 ревізійних матеріалів. За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 175 посадових осіб. Загальна сума накладених адміністративних стягнень склала 61,5 тис. грн, з урахуванням попередніх періодів фактично сплачено 62,6 тис. гривень. 

За результатами проведених контрольних заходів застосовано фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: в 5 випадках призупинено бюджетних асигнувань, в 56 зупинено операції з бюджетними коштами та 8 розпорядникам зменшено бюджетні призначення/асигнування на суму 277 тис. гривень.

До дисциплінарної та матеріальної відповідальності в звітному періоді притягнуто 66 посадових осіб. За результатами ревізій, якими виявлені порушення чинного законодавства, прийнято 97 постанов, рішень та наказів.

Підготував Гнат ЗУБКОВ,  «ХРОНИКИ И КОММЕНТАРИИ» 

(по матеріалам Державної фінансової інспекції України)

 

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: