20 січня 2012 р. було достроково розірвано контракт з керівником Національного «Києво-Печерського історико-культурного заповідника» Мариною Громовою, яка обіймала цю посаду з квітня 2010 р. Офіційною підставою для звільнення стали порушення, виявлені під час перевірок роботи заповідника.

23 січня 2012 р., колективу заповідника представили нового генерального директора – Лісничу Вікторію Миколаївну, призначену наказом міністра культури України від 23.01.2012 року. Лікаря за освітою. Напевне, з метою когось вилікувати. Кого? Зразу пішли чутки про «блатного кадра». На фото: кадры министра Кулиняка.

ЛІСНИЧА ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА.  Народилася 15 травня 1978 року в селі Тарасівка Новгородського району Кіровоградської області. Освіта –Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Київський національний економічний університет. 2001-2005 – лікар-кардіолог Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова. 2005-2007 – начальник управління охорони здоров’я Шевченківської районної державної адміністрації у місті Києві. 2007-2007 – заступник директора Державного підприємства «Управління з експлуатації майнового комплексу» Міністерства фінансів України. 2007-2010 – заступник директора Державної установи «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова». З вересня 2011 року перебуває на посаді радника міністра культури України

24 січня 2012.

СуперБлондинка з Мінкульту-2. Директор Лаври!

Потрапивши у зону уваги журналістів, Вікторія Ліснича не перестає дивувати громадськість! Можна говорити про якесь визначне, хоч і веселе культурологічне явище! Як можна було ні години не працюючи в культурі, кумедно опинитися аж у кріслі ЗАСТУПНИКА Міністра культури, та ще й почати керувати надскладною музейною галуззю!? Наробивши там щирих дурниць.  Включилися депутати, громадськість, і ми колективними зусиллями врятували те явище від подальшої ганьби, заховавши його у радники Міністра. Скоріш за все, більше ніхто не ризикнув працевлаштовувати кудись такого високоосвіченого кадра. Думали, посидить і кудись зникне… Як помилилися! Тепер Вікторія аж цілий ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР! І чого? НАЦІОНАЛЬНОГО КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОГО історико-культурного заповідника!!! О, як пощастило! Особливо співробітникам чисельних музеїв, яких уже неофіційно попередили про черговий намір виселення з Лаври. То для того і потрібен такий незамінимий, а головне безвідмовний кадр?

Хотілося б почути від нашого дорогого Міністра культури якесь тверезе пояснення такого оригінального вчинку. У експертному середовищі поповзли чутки про якусь корупцію… З якою радістю зустрінуть цю новину депутати Верховної Ради? А що напише керівник Уряду у відповідь на запити? Як зреагує Президент України на такі карколомні комбінації просто у серці символічної православної святині? Постійно хочеться поговорити про наявність якогось розуму, продуманості дій, стратегії.  Але, з ким? І це турбує! За якими критеріями у нас потрапляють у владу? Громадський комітет порятунку заповідника

26 квітня 2012.

Прокаєву вигнали з Лаври через модельне минуле

Колишня модель Влада Прокаєва більше не працює у Києво-Печерській лаврі. Причиною відмови від послуг Влади стало її модельне минуле та оголені фотосесії. Про це повідомляє «ТСН. Особливе» із посиланням на власні джерела. Як виявилося, священики постали проти того, аби Прокаєва працювала у Лаврі, навіть позаштатно. На їхню думку, жінка, що колись демонструвала своє оголене тіло у чоловічому глянці, не може працювати у священному місці. Сама ж Прокаєва вважає свої фото «мистецтвом» і запевняє, що має роботу окрім Лаври. Хоча пропозиція директора заповідника начебто і досі чинна.

«Боже, такі прекрасні світлини! Мені мої знайомі телефонували, і казали: «Це ж мистецтво, розумієте?» Жінка — це взагалі, це просто дар Божий. А чому мене не сприймають, як вчителя музики? А чому не сприймають, як мецената?» – обурюється екс-модель. Відверті світлини завадили екс-моделі отримати посаду у заповіднику «Так, я дійсно була моделлю. Так, я дійсно «Міс Україна». Я вигравала багато конкурсів краси, в мене прекрасне минуле. Прекрасне сьогодення, і ще більш перспективне майбутнє», — наголошує Влада.Нагадаємо, наприкінці березня з’явилися чутки, що Владу Литовченко-Прокаєву призначили заступником директора Лаври. Однак сама жінка спростувала цю інформацію.Пізніше виявилося, що Прокаєва таки працює у заповіднику, але позаштатно. Казали навіть, що духівництво благословило колишню модель на роботу у Лаврі.

9 июня 2012.

 Бывшая Мисс Украина и собственница модельного агентства Влада Прокаева была назначена советником генерального директора Киево-Печерского заповедника. Около года назад Прокаева, ранее известная под фамилией Литовченко, работала в Лавре неофициально и на добровольных началах. Тогда директор Лавры Виктория Лесничая обещала, что, когда у нее появится вакансия руководительницы зарубежными связями, на должность придет Прокаева. Однако впоследствии источники сообщили, что бывшую модель выгнали из Лавры якобы за полуобнаженную фотосессию для мужского журнала Playboy.

 9 червня 2012.

 Зірку Playboy зробили радником гендиректора Києво-Печерської лаври

За словами директора заповідника, призначення не викликало заперечень у намісника Лаври. Колишню модель Владу Литовченко-Прокаєву офіційно призначили на посаду радника гендиректора Києво-Печерської лаври. Про це повідомляє ТСН.  Влада Литовченко-Прокаєва відома зокрема завдяки еротичній фотосесії у Playboy. Вона навіть увійшла у топ-п’ятірку моделей української версії відомого журналу для чоловіків.  Коментуючи призначення, директор заповідника Вікторія Ліснича зазначила, що це — рішення Міністерства культури.  За її словами, воно не викликало заперечень у намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла.

 31 липня 2012.

Скандал у Лаврі: Прокаєвій закидають знущання над підлеглими.

Не встигла екс-модель Влада Литовченко-Прокаєва дочекатися посади заступника гендиректора Києво-Печерської лаври, як її підлеглі почали скаржитися на її ставлення до них. Співробітники історико-культурного заповідника звернулися до міністра культури Михайла Кулиняка з відкритим листом, у якому просять звільнити заступників гендиректора. Причиною цього є небажання колективу заповідника далі «терпіти знущання» заступника гендиректора з екскурсійної роботи Світлани Зорінець та колишньої моделі, а нині заступника гендиректора з міжнародного співробітництва Влади Прокаєвої.

«Через чужих озброєних людей, які нібито охороняють останню (Владу Прокаєву), співробітники та гості Заповідника бояться ходити по території» – написали працівники заповідника у листі Кулиняку.  

Як розповіла у коментарі «Українській правді. Життя» прес-секретар заповідника Марина Ситник, пряма підлегла Влади Прокаєвої погрожувала співробітникам фізичною розправою. «Начальник служби міжнародної діяльності Катерина Єгорова разом з Владою Прокаєвою всіляко знущаються зі своїх співробітників. Вони вже принесли службові записки», — сказала прес-секретар. На уточнююче запитання, як саме вони знущаються, Ситник розповіла: «Вони погрожують, наприклад, побити битою. Катерина Єгорова, пряма підлегла Прокаєвої, погрожувала своїй підлеглій побити її битою. За що? За щось, за те, що вона тупа, і вона її не розуміє». «Образи під час спілкування зі співробітниками вже є нормою», — підсумувала Ситник. За її словами, у вівторок, 31-го липня до заповідника приїжджав міністр культури Кулиняк.

«Він поспілкувався з Вікторією Миколаївною (Лісничою, генеральним директором заповідника) і співробітниками, і дав доручення протягом двох тижнів розібратися у ситуації, розробити нову штатну структуру і скасувати усі накази про призначення заступників», — сказала прес-секретар. «Є якісь юридичні нюанси, я точно не знаю які, але Вікторія Ліснича просить усіх написати заяви за власним бажанням. Влада Прокаєва зараз стоїть у кабінеті генерального директора і намагається довести, що вона нікому не заносила гроші, за те, щоб її призначили і відмовляється писати заяву», — додала Ситник.

За її словами, погодилась написати заяву про звільнення перший заступник генерального директора Лілія Стиренко. Співробітники вимагають також звільнення ще одного першого заступника Валерія Панченка. У відкритому листі його звинувачують у незаконній торгівлі аудіогідами.

Варто зазначити, що кілька днів тому на редакційну пошту ТаблоID надійшов лист також від співробітників заповідника. «З червня поточного року співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника не знають як приборкати агресивну екс-модель Владу Прокаєву, котрій завдяки впливовим зв’язкам вдалося отримати високу посаду у музейному комплексі світового рівня», — так починається лист.

За словами співробітників, Влада засіла у своєму шикарному кабінеті та тероризує своїх підлеглих. «Наукові співробітники ввірених пані Прокаєвій відділів вже починають звикати, що гламурна начальниця називає їх «тупими чукчами», «ледачими нездарами, котрі займають чуже місце» та на кожній нараді обіцяє вже найближчим часом або звільнити їх, або перевести до господарської частини — працювати двірниками», — йдеться у листі. Також співробітники Прокаєвої запевняють, що вона влаштувала свою старшу доньку до лаври на посаду техніка 1-ї категорії. Вони також зазначають, що Влада надурила усіх про свою освіту у Дипломатичній академії при МЗС.  Невже «гламурна начальниця» дозволяє собі такі речі?

Нагадаємо, чутки про посаду Прокаєвої у Лаврі з’явилися у березні цього року. Однак спочатку колишня модель «Playboy» заперечували цю інформацію. Лише у червні Прокаєву таки призначили офіційно на місце заступника гендиректора заповідника. Варто додати, що з січня цього року гендиректором Національного Києво-Печерського заповідника є Вікторія Ліснича, яка з вересня 2010-го по жовтень 2011-го року працювала заступником міністра культури. Ліснича відома тим, що називала письменника Олеся Гончара поетом.

Вівторок, 31 Липня 2012

Прокаєва дала хабара в 50 тис дол. Кулиняку за посаду у Лаврі

Влада Прокаєва сьогодні зізналася: щоб влаштуватися на роботу, давала хабара – самому міністрові культури. Міністр Кулиняк заперечує.  Влада Прокаєва розсварилась з директором заповідника Вікторією Лісничою і її звільняють з роботи. Та піти тихенько жінка не планує. У кабінеті директора лаврського заповідника натовп. Тут сьогодні пишуть заяви про звільнення члени команди Влади Прокаєвої, що лише три тижні тому отримала посаду заступника генерального директора, йдеться в сюжеті ТСН.Особливе.

 Опозиціонерів – четверо. Вони ніби знущаються з колективу, грубо лаються та штрафують. Головний свідок із боку колективу – науковець Аліса Єгорська. Їй погрожували – фізичною розправою. Саму Прокаєву, головне джерело знущань зі слів колективу, викликають на килим останньою.

І вона починає з нападу. «Я можу сказати конкретно, що генеральний директор взяла у мене хабар у розмірі 50 тисяч доларів, за мою посаду. Особисто для міністра!», — заявила Прокаєва. Директор заповідника Вікторія Ліснича відразу ж пообіцяла подати на Влада до суду за брехню. «Я на вас подаю до суду! І щойно — в мене є запис на диктофоні — Михайло Андрійович запитав Владу Володимирівну: «Чи були отримані гроші якісь за посаду?». Вона сказала – «ні»! Влада Володимирівна, ви брешете!» — запевнила жінка. І додає, що звільнити Прокаєву вимагає колектив.

«Я хочу, щоб Влада Володимирівна написала заяву, бо того від мене хоче колектив» , — запевняє директор заповідника. Зрештою, Прокаєва залишає кабінет керівниці.

 Каже, напише заяву, тільки коли міністр культури її про це попросить. Михайло Кулиняка зустрітися з ТСН погоджується миттєво. Завіряє – він не хабарник. «Жодних грошей ні від Вікторії Миколаївни, ні від, тим більше, Влади Прокаєвої я не отримував», — каже міністр культури. І обіцяє, що позиватися до Прокаєвої та Лісничої він – не буде: сподівається, що в генпрокуратурі відреагують на ситуацію, коли побачать репортаж ТСН. Звільняти керівниць Лаври Кулиняк – теж не збирається. Сподівається, що вони помиряться та нарешті – перейматимуться заповідником. «Якщо б вони по-справжньому зайнялися б роботою, в них би не було жодного часу і можливості», — запевняє міністр.

По матеріалам ЗМІ.

КОМЕНТАРИЙ «Хроник»

Было-было, но такой дури еще не было. Министр опустился ниже плинтуса. Кто поверит, что без его участия на должности руководителя Национального «Киево-Печерского историко-культурного заповедника» и его зама были назначены врач и модель из журнала «Плейбой». Когда-то в СМИ была популярной рубрика «Если бы я был…».

Так вот, если бы я был Президентом Украины или премьер-министром, после такого скандала министр Кулиняк продержался бы на своем кресле не более пяти секунд. Я бы его выгнал с должности поганой метлой.  Не говоря уже о его назначенцах в Национальном заповеднике. И Лисничая, и Прокаева вылетели бы из своих кресел, как пробки.

Я бы  поручил Генеральному прокурору вместе с Финслужбой Украины  провести тщательную проверку финансово-хозяйственной деятельности оных лиц, включая и министра Кулинюка. Ведь не могла просто так, с бухты-барахты Прокаева ляпнуть о том, что она дала за свое место взятку  50 тыс. долларов, которые гендиректриса передала министру. Почему 50 тыс., а не 40 тыс. или 60 тыс.? Почему никого не удивил размер взятки?

С каких пор должность зам. директора музея, пусть даже такого, как Киево-Печерский, стала оцениваться почти в 400 тыс. гривен? Что же на этой должности такого ценного? Зарплата? Возможность что-то стибрить? Возможность нахимичить? Возможность дерибанить  бюджетные миллионы, щедро выделяемые заповеднику  из госказны? Одно можно с уверенностью сказать – дыма без огня не бывает. Того и другого сегодня в крупнейшем национальном заповеднике в избытке. Конфликт просто полыхает. Не горит только совесть. Ее просто нет ни у министра, ни у его блатных назначенцев.