Хроніки та Коментарі

Інтернет-портал

МАНИ, МАНИ, МАНИ. Наивный вопрос: “Чому в Росії телеведучі не розмовляють українською мовою?”. Из цикла “Палата №6”

Posted by operkor на 21 Грудня, 2012

1298236849_savik-kiselevПанаєхалі! Гастарбайтери окуповують українські телеканали. Може, то й справді їх особиста справа – каналів та арбайтерів. Але ж вони “окуповують” і наші мізки. Чесно кажучи, дивитись це можна, якщо нічого робити. А ще можна дивитись, щоб зрозуміти, до якого жалюгідного стану ми дійшли. “Большая политика с Евгением Киселевым”. Ось приїхав “зірковий” телеведучий “із самої Москви”. Навіщо? Демократію нам впроваджувати? Державу розбудовувати? Та ні. “Бабки” зрубити!

Задля нього зібрали величезну аудиторію в студії. Народ. Депутати. Спікери та екс-спікери. Міністри та прем”єри. Кандидати в президенти. Сидять тихенько на лавах. Тягнуть, як школярі, руки: “Мене! Мене спитайте!” А він по черзі викликає цих школярів “до дошки”. Влаштовує іспити. Ставить “наводящіє” запитання. Розповідає, як там “у Франції”. Чи ще десь у Америці.

“Зірковий” вчитель виказує певну, і досить непогану, обізнаність у наших українських політичних справах. Безпомилково називає посади політиків та урядовців. Велічаєт іх по імєні-отчєству (за “бабки” и не такое можно выучить! – напевне, думає телеведучий). А вони сидять – такі задоволені! Й водночас принишклі. І знову тягнуть руки: “Мене спитайте!” Слухають Кісєльова, як суворого, але справедливого вчителя – Литвина б так на засіданнях слухались!

А трибун тут кілька. І ніхто їх не блокує. Боронь Боже! От як викличе Кісєльов – тоді й виходять. Задиркуватий зазвичай, мов молодий півник, екс-скпікер Арсеній Яценюк на програмі у Кісєльова виглядав учнем, правда, старшокласником, коли телеведучий надавав йому слово. Навіть вчительські нотки проривались у Арсенія: “Ви цього не знаєте? А я вам скажу!”

Войовничого, теж зазвичай, пана Олега Тягнибока ведучий Кісєльов, викликавши “до дошки” разом з його опонентом Юрієм Мірошниченком, просто “розводив”. Він обох їх “розводив”. Тягнибок з Мірошниченком “с места в карьер” зійшлися у словесному рукопаші так, що не тільки опонента, а й самих себе не чули.  Кісєльов же стояв і посміхався: “Ну, что с таких политиков возьмешь!”.

І отака майже п`ятигодинна комедія з 21.30 триває щоп”ятниці. Потім повторюється у суботу – з ранку і майже до півдня. До Євгєнія “весь вечер на манеже” був Савік. “Бабки” зрубив – пішов далі. А от “свій”, Андрій Данилевич, на цій же програмі чомусь не втримався. Чому?

Я на хвилину тільки уявив: український телеведучий, наприклад, Микола Вересень, приїздить до Москви – і там на каналі “Россия” його просять-благають вести щотижневий (!) пятигодинний(!) прямий (!) ефір “Велика політика з Миколою Вереснем”.

Микола погоджується. Звичайно, як і Кісєльов, за хороші “бабки”. В студію до ньго привозять “народ” з усієї Росії, приходять численні депутати Держдуми, міністри з уряду, може, й сам прем”єр Путін.

Микола бере мікрофон і починає політичне телешоу: “Шановні панове! Ми зараз з вами поговоримо, кого б вам (з моєю допомогою) обрати Президентом Росії. Ви можете говорити російською мовою, українською – як вам зручно. Я, наприклад, вже два роки мешкаю у Москві, весь час спілкуюся українською мовою – і ніяких утисків та незручностей не відчуваю”, – промовляє він вишуканою ураїнською мовою, Микола це може, й з відповідними, як у Кісєльова, інтонаціями.

Гості студії у Москві зачаровано дивляться на Миколу, все чудово розуміють. І так само, як і гості студії у Києві, тягнуть до Миколи руки: “Меня! Меня спросите!” Іноді чути: “Мене спитайте! Мене!”

Чому українських телеведучих-гастарбайтерів немає у Москві, то окрема розмова: а) не потрібні, б) може, не дуже “зіркові” – але якщо не потрібні, то і “зірковість” ні до чого. Але чому українських телеведучих, подібних великих шоу, немає на українських же телеканалах? Їх в принципі немає? Чи ніхто їх не шукав? Якщо хтось надумає пошукати, можу порадити: зверніться, наприклад, до “Вечірнього кварталу” – хлопці з Кривого Рогу вам (і нам, глядачам) таке політичне телешоу влаштують!

А якщо, за інерцією, йти на уклін до тих же російських телегастарбайтерів, то можна далеко зайти. Навіть до того, що попрацювати президентом країни будемо з Росії гастарбайтерів запрошувати.

(Если что непонятно, я переведу!)) – так я закінчив матеріал, звертаючись до російських читачів. Але вони обмежились кількома коментами, та й то не по суті. Мабуть, нічого було відповісти.))

http://ungaz.info

рисунок: rusmir.in.ua

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: