5В неділю, 7 квітня, на центральній площі міста Гуляйполя зібралося близько п’яти тисяч місцевих мешканців, представників громад Оріхова, Поліг, які протестували проти намірів розробки залізорудного родовища, розташованого в 5 км від Гуляйполя.

Головна вимога – скасувати дозвіл Запорізької облради на дослідно-промислову розробку родовища, оскільки воно прийнято без жодних обговорень з  місцевими мешканцями,  з приховуванням справжніх намірів інвесторів та можливих наслідків.

Родовище містить надзвичайно низький рівень вмісту заліза, що робить його розробку заради цього металу економічно недоцільною.  Разом з тим, в руді високий вміст радіоактивних речовин, про що неодноразово писали науковці ще за часів СРСР.

Також громада вимагає заборонити будь-які дії направлені на вивчення чи розробку залізорудного родовища в Гуляйпільському районі. Збори громадян дали відповідь на питання про згоду місцевих мешканців: ГРОМАДА ПРОТИ.

 

ФОТО З МІСЦЯ  ПОДІЇ

6

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

НЕОБХОДИМЫЙ КОММЕНТАРИЙ

На митинге  присутствовал и выступал народный депутат, в прошлом — глава Гуляйпольской райгосадминистрации Александр Дудка. Оказалось, что он тоже против разработки железорудного месторождения, обозвав инвесторов «нечесними людьми», потому как они не договорились с гуляйпольцами. Правда, насколько честно поступил облсовет, Дудка не сказал. 

Но вот что удивительно. На сессии Запорожского областного совета, которая разрешила бизнесменам разработку Гуляйпольского железорудного месторождения, господин Дудка как воды в рот набрал.

Почему  на этой сессии, против решения которой выступили теперь все гуляйпольцы, народный депутат, избранный жителями этого края, не возмутился, не вышел на трибуну и не сказал свое решительное «Карьеру – НІ!», известно, наверное, только самому нардепу. Впрочем, если за решение сессии облсовета голосовали все областные депутаты-регионалы, то Дудка мог только смотреть однопартийцам в рот.  На митинге он, скрестив руки,  смотрел не глаза земляков, а в небо (на фото)

100

А после того, как и губернатор с учетом мнения гуляйпольской громады, в резкой форме раскритиковал решение облсовета, и у господина Дудки прорезался голос. Сочувствую гуляйпольцам – не того народного депутата они избрали. В очередной раз люди наступили на грабли. И это на родине Нестора Махно. 

И еще один удивительный факт. На митинге рядом мирно стояли с партийными стягами коммунисты и националисты – представители Компартии и «Свободы». Акция протеста объединила всех. И это серьезный сигнал для власти

Эраст ФАНДОРИН