Хроніки та Коментарі

Інтернет-газета

«ЭТО ТОЛЬКО НАЧАЛО». У председателя Союза писателей Украины взорвали дачу, и продолжают угрожать, требуя отказаться от должности

Posted by operkor на 23 Вересня, 2013

1319011875Председателю Союза писателей (НСПУ) Виктору Баранову взорвали дачный дом и угрожают с требованием сложить полномочия. Об этом говорится в заявлении Секретариата НСПУ, опубликованном на его портале “УкрЛит”.

“В ночь с 12 на 13 сентября этого года неизвестные злоумышленники подорвали и полностью сожгли его дачный дом в с. Ровжа Вышгородского района”, – говорится в заявлении.

Также в сообщается, что председатель НСПУ получил угрозы по мобильному телефону.

“Через несколько дней после преступления неизвестный “доброжелатель” с мобильного телефона пригрозил Баранову, что это “только начало” и будет “продолжение”, в случае если он не сложит с себя полномочий председателя НСПУ”, – говорится в сообщении.

В Союзе считают, что такие действия – это результат “рейдерской войны” за его имущество, переданное ему в  собственность Постановлением Кабмина еще в 1998 году.

Как сообщил “Украинской правде” секретарь НСПУ Сергей Пантюк, на месте взрыва теперь работают следователи. Виктор Баранов был избран председателем НСПУ в октябре 2011 года. До этого Союзом руководил депутат от “Батькивщины” Владимир Яворивский.

ЗАЯВЛЕНИЕ

Проти Голови Національної спілки письменників України, члена Головної ради ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, відомого громадського діяча Віктора Баранова вчинено кримінальний злочин. У ніч з 12 на 13 вересня цього року невідомі зловмисники підірівали і дощенту спалили його дачний будинок у с. Ровжі Вишгородського району. Завдано великої матеріальної та моральної шкоди. Через кілька днів після злочину невідомий «доброзичливець» з мобільного телефону пригрозив В.Баранову, що це «тільки початок» і «буде продовження», в разі якщо він не складе з себе повноважень Голови НСПУ.

Не маємо сумніву, що за цими бандитськими діями стоять кримінальні структури, які помщаються В.Баранову за його непоступливу позицію у відстоюванні інтересів письменницької громади, захисті спілчанського господарства від рейдерського його захоплення.

На наше глибоке переконання, замах на Голову НСПУ є прямим продовженням багаторічних намагань новітніх «господарів життя» заволодіти майном, переданим Спілці письменників у довічну власність Постановою Кабінету Міністрів України № 1058 від 1998 року. У цьому ряду – постійні судові процеси проти НСПУ, інспіровані деякими ласими орендарями, допущеними попереднім керівництвом Спілки до наших Будинків творчості «Коктебель» та ім. Чехова в Ялті, замовні сюжети на декотрих телеканалах про нібито «надлишок» переданого НСПУ майна та «неспромогу» Спілки дати йому лад, цинічні спроби перепрофілювати Ірпінський будинок творчості у якийсь історико-культурний заповідник та інші рейдерські дії.

Звертаємося до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України та Служби безпеки України з вимогою негайного оперативного розслідування кримінального злочину, вчиненого проти В.Баранова та НСПУ, виявлення та покарання винних. Закликаємо широку громадськість, творчі спілки, патріотичні організації, політичні сили, засоби масової інформації, усіх небайдужих об’єднатися для захисту голови НСПУ та Національної спілки письменників України, яка у всі часи була і залишається бастіоном боротьби за національне та духовне відродження, збереження наших святинь і національної пам’яті, утвердження ідеї української незалежності та державності.

Секретаріат Національної спілки письменників України

Центральне правління ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

 

 

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: