Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

«МУСИМО КОНСТАТУВАТИ». Лідери опозиції України засудили газету «Експрес»

Posted by operkor на 14 ноября, 2013

00Голова парламентської фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, очільник партії «УДАР» Віталій Кличко та Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок підписали заяву щодо неприпустимости порушення журналістських стандартів, Етичного кодексу українського журналіста, Резолюції 1003 (1993) «Про етичні принципи журналістики» Парламентської асамблеї Ради Европи з боку власників та редакцій деяких ЗМІ.

Подаємо текст заяви повністю:

«Останні події у Верховній Раді ілюструють, що режим Януковича став на шлях спотворення результатів майбутнього народного волевиявлення, бо розуміє, що виграти вибори 2015 року по-чесному не зможе. Саме тому він намагається всіма силами, зокрема шляхом маніпуляцій із законодавством, уникнути чесної конкуренції. Він шукає способів унеможливити участь у виборах своїх головних опонентів. Проти Юлії Тимошенко, Віталія Кличка, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока ведуть потужні інформаційні війни з метою їхньої дискредитації та підриву довіри до них з боку громадян.

За таких умов особливої ваги набувають позиція засобів масової інформації, дотримання ними високих принципів і стандартів неупередженої журналістики. Аналіз інформаційного поля спонукає нас звернутися до ЗМІ із наполегливим закликом дотримуватися засад професійної етики, незаангажованости, об’єктивности та неупереджености. Декларуючи прагнення інтегруватися до европейської спільноти, варто дотримуватися стандартів, викладених у резолюції ПАРЕ «Про етичні принципи журналістики».

Ми як опозиція заслуговуємо й потребуємо критики, шануємо відповідне право журналістів на гостру оцінку нашої діяльности, але закликаємо не переходити межу, за якою висока місія журналістського служіння людям перетворюється в очевидне зловживання тими колосальними повноваженнями, якими глядачі, слухачі та читачі наділяють телебачення, радіо та газети. Бити нижче пояса не прийнято ані в боксі, ані в політиці, ані тим паче в журналістиці.

Не справа політиків судити четверту владу. Однак мусимо констатувати, що бездоказові звинувачення у причетності політика до смерти сотень людей, зокрема й дуже йому близьких, до яких днями вдалася газета «Експрес», є неприйнятними як з точки зору журналістських стандартів, так і з огляду на загальнопоширені морально-етичні норми.

Заявляємо, що «Свобода», «УДАР» та «Батьківщина» розглядають інформаційну війну проти однієї з опозиційних сил як війну проти всієї опозиції. Така війна лише зміцнює режим Януковича, укріплює його диктатуру».

2До речі, за тиждень до цієї заяви лідерів української опозиції ситуацію з українськими ЗМІ обговорили під час круглого столу 24 жовтня 2013 року в офісі Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України. На заході багато говорили про економічні утиски в Україні, ставили питання «джинси» та подвійних політичних стандартів.

Виступаючи перед учасниками круглого столу, відомий український політолог Олег Соскін наголосив, що окремі видання, вдаючись до маніпуляцій, зомбують населення. Але треба чітко розрізняти такі видання. До прикладу, “червоний колір у назві газети “Ексрес” варто поміняти на жовтий, і все буде зрозуміло”.

Говорячи про порушення етичних стандартів у місцевій пресі, заступник голови ЛОО НСЖУ Андрій Болкун навів приклади порушень у львівській пресі європейських стандартів у роботі ЗМІ. На жаль, чи не найбільше їх спостерігається у газеті “Експрес”. Тут і маніпуляція фактами, ненадання можливости висловитися другій стороні, неспростування недостовірної інформації.

Учасники конференції ухвалили резолюцію, у якій, серед иншого, звернулися до представників ЗМІ з проханням відмовитися від принципу «Тираж, сенсаційність і прибуток виправдовують засоби», а журналістів – від служіння будь-якій владі (зокрема й владі грошей) та закликали позбутися самоцензури, поважати власну гідність та професійну етику. Адже журналістика – це спосіб життя та мислення, професія, яка має асоціюватись із прагненням відстоювати Правду та Справедливість, повідомляє  Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Фото:msoffice-ppt.ru.com

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: