Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ЖИРУЮТЬ. Запорізька влада «загубила» бюджетні кошти на комп’ютерні класи для шкіл і підвищила собі зарплату на 150%

Posted by operkor на 15 ноября, 2013

other171Запорізька область протягом 1 кварталу 2013 року отримала 1,2 млн. грн. у рамках бюджетної програми «Здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів». Зазначені кошти мали піти на придбання комп’ютерних класів для шкіл області.

Станом на 01.11.2013 р. за ці кошти не було закуплено жодного комп’ютера. Це при тому, що 41 школа області розпочала навчальний рік без комп’ютерних класів. Тобто запорізькі школярі позбавлені можливості опанувати один із важливих сучасних засобів праці. Зрештою, відсутність комп’ютерних класів – не найбільша проблема запорізької освіти. У 165-ти школах області відсутні кабінети української мови та літератури (!).

Майже 30% запорізьких шкіл не забезпечують право дитини на вивчення державної мови, порушуючи тим самим ст.10 Конституції («Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх галузях суспільного життя на всій території України»). 16 шкіл області не мають фізкультурної зали, 58 – водогону з гарячою водою, 65 – каналізації, 225 – доступу для дітей-інвалідів.

1Натомість 29-та сесія Запорізької обласної ради (що відбулася 31.10.2013 р.) подарувала регіону чергове «пакращєння» у вигляді рішення «Про затвердження чисельності, структури та умов оплати праці працівників виконавчого апарату обласної ради». Згідно з п.6–7 цього рішення голова облради, його перший заступник і заступник голови отримали: 90% надбавки за особливий характер роботи та інтенсивність праці; 60% надбавки для вирішення соціально-побутових питань.

Напевне, особливий характер роботи та інтенсивність праці полягає у вихвалянні «сматрящєго» та організації відзначення тоталітарних свят. Під вирішенням соціально-побутових питань слід вважати придбання предметів розкоші та відпочинок на елітних курортах.

Партія регіонів вкотре довела свій антинародний характер. Хіба не є цинічним підвищення окладів в умовах, коли за даними уряду Азарова, цього року по Запорізькій області:

борги з оплати праці зросли на 21%;

темпи зростання рівня зарплати є найгіршими по країні;

5 тис. осіб мають доходи, нижчі прожиткового мінімуму;

вчасно не отримують зарплату 5,7 тис. осіб;

 не мають жодної роботи 59,5 тис. осіб;

молодіжне безробіття перевищило 40%;

тільки «за харчі» працюють 38% населення;

нормального харчування не мають 14,4 тис. осіб;

не можуть купити дитині сік або фрукти 1,5 тис. осіб;

бідними вважають себе 71% жителів регіону;

за мінімальну зарплату працюють 270 тис. осіб.

За виділені для виплати надбавок кошти можна було би створити нові робочі місця в області, зокрема в Токмаку, де на 1 вакансію претендують 187 безробітних (!).

Захар Зінченко,

прихильник ВО «Свобода», м. Бердянськ

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: