ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ

Интернет-газета

У Запорізького міського голови слова «афера» і «реформа» – синоніми

Posted by operkor на 20 ноября, 2013

12 Упродовж першого півріччя поточного року за станом ЖКГ Запорізька область посідає передостанню 26-ту позицію з 27 регіонів України. Причини такого стану речей цілком зрозумілі: збільшення боргів за послуги ЖКГ, відсутність будівництва житла та загальний стан житлового фонду.

І ось тепер міські чиновники на чолі з О.Сіном заявляють, що запоріжці, які завчасно оплатили комунальні послуги, отримають знижку в 5% на оплату цих же послуг наступного місяця. Так середньостатистична сім’я за рік зможе заощадити близько 500 гривень. При цьому можна підрахувати, скільки грошей у результаті цієї знижки недоотримає ЖКГ. Це буде біля 12 млн. грн. в холодний місяць року.

Запитання: звідки взагалі у комунальних монополістів є можливість давати будь-які знижки? Виходить, що вони самі вирішують, який відсоток прибутку закласти в свої послуги і у будь-який момент можуть просто взяти і знизити ціну в рекламних цілях? При цьому нічого подібного закон не дозволяє. Цікаво, що обіцяна знижка парадоксальним чином стосується не тільки обслуговування житла, але і розцінок на послуги КП «Водоканал» і концерну «Теплові мережі». І це при тому, що містян запевняють, що ці компанії ледве-ледве вписуються у встановлені для них державою тарифи і регулярно отримують дотації, «щоб не збанкрутувати». А тут виявляється, що вони ще можуть собі і дозволити робити знижки!

Таким чином, ми спостерігаємо непрозору схему використання міською владою грошей містян, яка порушує відразу кілька законів України, включаючи антимонопольне законодавство, закон «Про житлово-комунальні послуги», Цивільний кодекс і, враховуючи задіяні у цій схемі суми, – Кримінальний кодекс. Варто нагадати, що під час загострення конфлікту тих же «реформаторів ЖКГ» з оператором платежів» Запоріжзв’язоксервіс», керманич Запоріжжя запевняв, що зміна схеми оплати комунальних платежів через інших операторів заощадить городянам 2% тарифів. Це, за його словами, складає близько 17 млн. грн. на рік. Однак уже минуло пів року відтоді, як фінансові потоки перенаправили через інших операторів, а тарифи не зменшилися.

У «мера» Запоріжжя слова «афера» і «реформа» – синоніми. Він є рекордсменом за обсягом брехливих обіцянок. Перше, що обіцяв вирішити кандидат у міські голови Олександр Сін 3 роки тому, стосувалося житлово-комунальних послуг: у програмі «Чисте місто» йшлося про підтримку нинішніх і створення нових будинкових квартальних комітетів для встановлення прозорості та контролю за послугами ЖКГ з боку мешканців міста. Де ті нові будинкові комітети?

Він обіцяв публікувати кожні 3 місяці звіти про виконані роботи в кожному будинку. Знову, м’яко кажучи, неправда. Сін обіцяв зобов’язати кожне ПРЕЖО, кожен ЖЕК публікувати на сайті інформацію про виконані роботи, щоби, зайшовши на сайт і набравши адресу свого будинку, кожен побачив, що конкретно було зроблено для його обслуговування. Немає жодної інформації про ці роботи на міському сайті і самих ПРЕЖО вже теж нема. Ось як буває у «тушок»-псевдореформаторів!

Віталій Подлобніков,

 голова Запорізької обласної організації ВО «Свобода»

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: