Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Редактор «Експресу»: режисера Іллєнка «лікував» Новицький, якого привів Тягнибок

Posted by operkor на 14 января, 2014

1Мали рацію оглядачі, котрі відзначили цікаву річ: вперше (ВПЕРШЕ!) з часів правління Януковича опозиційні лідери об’єдналися, аби висловитися з приводу ситуації, пов’язаної з одним з медіа. Але цим медіа був не УНІАН і не канал ТВі, цим медіа стала львівська газета «Експрес», котра надрукувала розслідування в чотирьох частинах під назвою «Гроші Тягнибока».

Власне, суть публікації зрозуміла з назви: в статтях йшлося про джерела фінансування партії «Свобода». Розслідування так обурило лідерів трьох опозиційних фракцій, що ті буцімто видали обуреного листа: мовляв, руки геть від «Свободи». Втім, участь підписантів Яценюка та Кличка у згаданій акції ще може підлягати певним сумнівам.

Натомість реакція головного героя матеріалу цілком передбачувана. Адже журналісти «Експресу» твердять, що лідер «Свободи» не тільки включив до партійного списку і провів в Раду кримінального авторитета, а й вдався до співпраці з псевдолікарем Новицьким, так званим «винахідником» ліків від раку, на чиїй совісті не одне загублене життя.  «Обозреватель» поспілкувався з головним редактором «Експресу» Ігорем Починком – теперішнім об’єктом нападок «Свободи» і, ймовірно, відповідачем в цивільній справі, яку «Свобода» нібито планує зініціювати у суді.      

— Пане Ігоре, ви бачили позовну заяву партії «Свобода»? Які там вимоги й про що йдеться?

 — Інформація про те, що заява подана, з’явилась ще минулої п’ятниці. В понеділок наші юристи навідалися до суду, однак заяви там не виявилось. Я бачив її лише в Інтернеті, і можу сказати, що з юридичної точки зору вона безперспективна. Крім того, вона є звичайнісінькою маніпуляцією, грою на публіку, тому що з величезної публікації, яка займає декілька сторінок, висмикнуто чотири чи п’ять речень щодо яких вимагається спростування.

— Наприклад?

 — Наприклад, твердження про те, що Новицького, бізнес-партнера родини Тягнибоків у їх фармацевтичному бізнесі заарештовано в Австрії. Позивач вимагає спростувати цю інформацію. Факт настільки достовірний, що заперечити його неможливо. Про арешт повідомляли газети Австрії. Ми отримали також письмове підтвердження австрійської прокуратури, що після арешту  доктора Новицького  звинувачено у шахрайстві, незабаром суд.

Або — Тягнибок вимагає спростувати фразу «Родина Тягнибоків і Новицький – бізнес-партнери». Ще дотепніше. Адже витяг з держреєстру підприємств засвідчує, що і рідний брат керівника «Свободи», народний депутат, і їхня мама,  і Новицький — громадянин Австрії — вже багато років є співвласниками підприємства, через яке здійснювався продаж препарату «Україн».   Можна, звісно, й купити рішення у якомусь районному суді, що ти святий, але ще раз підкреслюю: спростовувати очевидне просто неможливо.

— Тобто позовні вимоги не заперечують в цілому зв’язку Новицького і Тягнибока, а торкаються окремих моментів?

 —  Абсолютно вірно. Те, чого пробує домогтися Тягнибок, очевидне: знайти окреме оціночне судження і спробувати довести, що воно начебто ображає честь і гідність, добитись потрібного рішення і оголосити згодом про свою «перемогу». Передбачуваний маніпулятивний прийом, щоб спробувати бажане видати за дійсне. Якщо суд не буде упередженим, контрольованим, то у позивача не буде жодних шансів щось довести, бо факти, які ми надрукували — бездоганні та беззаперечні. Й спростувати їх практично неможливо. Ці факти базуються на документах, наданих прокуратурою Австрії, письмових висновках вчених зі світовим ім’ям і т.д. Словом, я співчуваю Тягнибоку. 

  — «Свобода» наполягає на матеріальній компенсації своїх моральних втрат?

 — У варіанті заяви, який оприлюднено в Інтернеті, я не побачив згадок про матеріальну компенсацію. 

— Давайте повернемося до самого початку. Чому саме Тягнибок став героєм вашого журналістського розслідування?

 — Коли ми почали досліджувати кошти, на які фінансуються різні політичні партії, до нашого поля зору потрапляли ті чи інші підприємства, пов’язані з високопоставленими членами партій. У випадку партії «Свобода»  одним з таких підприємств стала компанія «Аптека матері і дитини». За нашою методикою, ми досить глибоко перевіряємо всі взаємозв’язки, і ось коли ми отримали витяги з державних реєстрів, то побачили, що крім брата Тягнибока Андрія (народного депутата) і його мами, серед засновників цієї фірми значиться австрійський громадянин  пан Новицький.

Це нас зацікавило, оскільки досі Тягнибок ніде й ніколи не повідомляв, що його родина має спільний бізнес з громадянином Австрії. І коли ми заглибились в те, хто такий Новицький, чим займається тощо, ми вийшли на інформацію про те, що він був заарештований в Австрії. А далі – чи не щодня нові відкриття: про абсолютну недієвість препарату «Україн», про тисячі жертв великого шахрайства і т.д.

 — Чи правильно, на Вашу думку, вчинили Кличко і Яценюк, фактично ставши на захист фармацевтичного бізнесу родини Тягнибока?

 — Коли політики беруться лікувати людей, це може мати фатальні наслідки. Кличко – гарний боксер, а Яценюк, вочевидь, непоганий юрист чи економіст. Але не варто  їм займатися оцінкою того, як оперує хірург або як готують статтю журналісти. А якщо ти ще й опозиційний політик, то варто ще й шанувати закон, який чітко описує, якою є процедура оскарження публікацій у газеті — для цього є суд. І не треба політикам безпідставно піддавати анафемі журналіста, хірурга чи водія тролейбуса, якщо їм не подобається те, як вони виконують свої прямі функціональні обов’язки..

Мені зателефонував учора ввечері керівник телеканалу одного з телеканалів і повідомив, що вони, у рамках свого журналістського розслідування,  придбали  десять ампул «Україну», хоч він давно в нашій країні знятий з реєстрації. Себто, заробляння грошей на здоров’ї людей триває.  Це означає, що не усі люди ще знають, що таке «Україн». 

Не знають, що  найближчі люди Тягнибока – батько і зведений брат –  померли від раку. Рідний брат Новицького декілька років тому помер від раку. Відомий режисер Іллєнко, другий номер виборчого списку «Свободи» помер від раку. Нікому з них «Україн» не допоміг. Якщо Тягнибоки, які вже багато років торгують цим  начебто «антираковим» препаратом, не змогли врятувати  родичів, то як цей препарат  може врятувати когось іншого?

 Звісно, що це неможливо. І якщо хтось у цій ситуації робить політичні заяви, якими пробує захищати такий бізнес, то, на мою думку, він бере на себе величезну відповідальність – за  наступні смерті хворих на рак людей, які під впливом залишкових ілюзій можуть спробувати повірити політикам, а не лікарям.

 Чомусь майже впевнений, що Тягнибок дезінформував і Кличка, і Яценюка, зіграв на певних почуттях. Але політики такого рівня мали би у таких ситуація діяти більш розважливо.  Я надіюсь, що коли ми завершимо публікацію усіх відомих нам фактів про цю величезну  аферу з продажу «Україну», і Кличко, і Яценюк вибачаться перед газетою за поспішні і помилкові висновки.

— Отже, продовження розслідування буде?

 -Безумовно. Ось у продовженні нашого розслідування, в статті з назвою «Тягнибок і ліки проти раку. Експерименти на дітях» ми опублікували висновки чотирьох дослідницьких центрів з трьох континентів. Вони звучать як вирок: препарат «Україн», яким торгувала родина Тягнибоків та Новицький – це не ліки від раку. Це речовина, яка небезпечна для здоров’я та життя людей. Вона спричиняє кровотечі у ракових хворих і провокує нові небезпечні хвороби, зокрема, запалення печінки. А під час спільних прес-конференцій  Новицького  і Олега Тягнибок, нагадую, нас намагались переконати, що винайдено диво-препарат, що це — альтернатива у лікуванні раку.  Дослідниця Енні Панцер написала коротко і зрозуміло: «Я рада, що Новицького заарештовано».

 Наступний наш крок – це публікація свідчень родичів людей, які намагалися врятуватися від раку за допомогою «Україну». Звісно, усі вони померли. У них не було жодних шансів вижити, бо «Україн», як ми встановили за допомогою науковців з різних країн світу – це не ліки.

Ці свідчення неможливо слухати без сліз. Люди хотіли жити. Вони брали кредити, продавали квартири, вони були готові на все, аби врятуватись. А аферисти, й інших слів я підібрати у цьому випадку не можу, продавали цим людям якусь каламуть невідомого походження – за тридцять-сорок тисяч доларів за курс.

 Я не знаю, чи відповідатиме у подальшому перед українським законом за усе це родина Тягнибоків, їх бізнес-партнер Новицький, якою буде міра відповідальності за все ними скоєне. Нехай відповідь на це запитання шукають правоохоронні органи. Ціль газети «Експрес», моя особисто, у цій справі простіша: зробити все, аби ніхто більше не загинув, застосовуючи «Україн» лише тому, що був уведений в оману.

— Виходячи з ваших публікацій, слів, можна було дійти висновку, що Новицький створив «пустишку» з розрахунком, можливо, на ефект плацебо. Але якщо «Україн» ще й погіршував стан хворих, то чи можна говорити тут про злий умисел?

— Ви поставили важливе запитання. Поки що немає остаточної відповіді на те, що насправді продавалося під цієї назвою. Дослідити це насправді доволі важко. Чому? Тому що в реєстраційних документах було зазначено, що цей препарат виробляє фірма «Новицький фарма».

Так ось, хоч ми ще цього не друкували, але для вас я відкрию таємницю: ця фірма, можна сказати, віртуальна. Тобто вона настільки дрібна, що не має своїх виробничих потужностей. Іншими словами, вона не могла виробляти цей препарат. Також відомо, що на території Австрії цей препарат не вироблявся, хоча саме це було у більшості випадків зазначено на упаковці.

Фахівці висловлюють думку, що принаймні одним зі складників цього препарату був морфін. Тому люди, які його приймали, могли відчувати деяке полегшення. Також там міг міститися певний імуностимулюючий препарат. Морфін забирав біль, а другий компонент викликав тимчасове відчуття загального піднесення, короткочасне збудження організму. Ми мали розмову з Людмилою Єфименко, вдовою Юрія Іллєнка, яка підтвердила, що коли він тільки почав приймати «Україн», то відчув  саме це – короткотривале полегшення. А вже незабаром він помер.

Отже, ми не знаємо станом на сьогодні, що було в ампулах. Але ми тепер достеменно знаємо, що вмістом цих ампул вилікувати рак неможливо. 

До речі, відомого режисера Іллєнка «лікував» саме  Новицький. А привів його до важкохворого Іллєнка особисто Тягнибок. Так ось, я дуже хотів, аби усі дізнались ще один важливий факт, почули його: НОВИЦЬКИЙ – НЕ ЛІКАР. У нього немає відповідної освіти.  Він здійснював на території України незаконну лікарську діяльність. Можливо, Іллєнко помер би в будь-якому разі, але у нього був шанс на життя. Коли ж Новицький почав колоти його препаратом, який не є ліками, той помер досить швидко. Чи був у цьому чийсь умисел? Нехай висновки кожен робить сам.

— А Людмила Єфименко тепер вже зрозуміла, що сталося насправді?

— Про це краще запитати в неї самої. Коли ми минулого року розслідували афери сумнозвісного  «Доктора Пі», то, спілкуючись з родичами жертв, стикалися з таким твердженням: ми йому вдячні, бо він хотів нам допомогти. Вони дуже повільно доходили до розуміння, що Слюсарчук – це не лікар, не відомий нейрохірург, не професор. І він не міг нікому допомогти. Люди впадали після усвідомлення цих фактів у глибоку депресію. А потім – писали заяви у міліцію. Вони прагнули, щоб справедливість перемогла. Ось чому Доктор Пі сьогодні за гратами.

 Мені здається, що зараз щось схоже відбувається й навколо цього лихозвісного бізнесу Тягнибока-Новицького. Ще люди до кінця не зрозуміли, з чим вони мають справу, бо ще у пам’яті живі тріумфальні сюжети на багатьох телеканалах про «диво-ліки», ще можна знайти у підшивках газет статті, що розхвалювали Новицького без позначки «реклама».  На сайті партії «Свобода» досі висять декільканадцять матеріалів, де розхвалюється «Україн» і Новицький. Те ж саме — на персональному сайті Тягнибока.

А тільки у колі своїх знайомих я знайшов декількох людей,  родичі яких приймали «Україн». Усі вони померли. Всі, без винятків. Хоча, з високою вірогідністю можна припустити, що принаймні хтось з них точно ще жив би, якби лікував рак за стандартами – хірургічним способом, хіміотерапією і т.д.

— Куди ж так довго дивилася влада Австрії?

— До влади Австрії можна висунути найменше претензій, з декількох причин. «Україн» на території Австрії ніде й ніколи офіційно не продавався. Ніколи не отримував там реєстраційне свідоцтво. Ніколи не визнавався препаратом, здатним лікувати рак. В Австрії Новицький діяв цілком нелегально. І як тільки в березні минулого року австрійська влада отримала перші сигнали від людей, вона відразу ж почала певні слідчі дії: прослуховування, стеження тощо.

І як тільки зібралось достатньо доказів, які доводили шахрайський характер дій Новицького, влада Австрії заарештувала його, а зараз справа Новицького вже завершена та передана до суду. Тобто влада Австрії ретельно поставилася до сигналів своїх громадян і відреагувала професійно. А ось як реагує українська держава на це шахрайство міжнародного масштабу  – поки що не зрозуміло. Крім однієї політичної заяви, ми не почули нічого конкретного. Мовчить міліція, мовчить Міністерство охорони здоров’я.

 — Нині помсти від «Свободи» не боїтеся?

 — Понад двадцять років я працюю редактором «Експресу». І можу сказати вам абсолютно точно: поки ще не зустрів політика, якому би подобалось, коли газета пише про те, що політик воліє приховати. Хтось  реагує спокійніше, хтось агресивніше. «Свобода» звикла працювати у чорно-білих тонах. Або свій, або ворог.

Ось якось ми опублікували історію, яка трапилась зі відомим співаком Сашком Положинським. Він  поставив на своєму Фейсбуці просте запитання:  як людина, яка агітувала за них не на одному своєму концерті, він поцікавився, коли депутати від «Свободи» припинять увесь свій цирк і продемонструють реальні результати своєї роботи. Скільки після цього жовчі вилили на нього прихильники «Свободи»! А чому, власне? Ця людина – виборець. Він публічно агітував за «Свободу», чому він не має право публічно поставити їм запитання?

Або візьміть, для прикладу, політолога Возняка, письменника Винничука, журналістів Дроздова чи Вахтанга Кіпіані… У чому проблема усіх цих людей у стосунках зі «Свободою»? Та лише в тому,  що вони, виборці, мають запитання до політичної партії, й вони ці питання формулюють. Це відразу зробило  їх ворогами партії «Свобода».

Або візьміть Ірину Фаріон – яким вона облила брудом професора університету, який підтвердив, що вона свого часу була членом КПРС. Фаріон обізвала його ідіотом, кретином – всього навіть не буду перераховувати. А зрештою виявилось, що все це правда, відповідні документи оприлюднено.

Тож агресія у стосунках з думаючими людьми  – це спосіб самозахисту «Свободи», у якій, як з»ясовується, не лише патріоти. Там і кримінальні авторитети, і вчорашні твердолобі комуністи, і високопоставлені офіцери радянських спецслужб. Про все це партія «Свобода» у своїх агітаційних матеріалах своєму виборцю не повідомляла.

 Для газети «Експрес» партія «Свобода» така ж партія, як Партія регіонів, чи партія «Батьківщина», чи будь-яка інша. Виявили ми корупційну оборудку, організовану регіоналами — пишемо. Встановили, що Олег Тягнибок, який клявся, що боротиметься з пільгами і привілеями, отримав безкоштовно, за гроші платників податків другу квартиру у Києві – пишемо і про це. А у відповідь – лють, ненависть.

Невже це привід нам не писати про все  це, боятися політиків, що культивують подвійні стандарти? Може, хтось, шукаючи собі спокійного життя, таки не чіпатиме таких політиків. Але це точно не про газету «»Експрес». 

Источник:http://obozrevatel.com

 

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: