Хроніки та Коментарі

Інтернет-газета

ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО президенту Украины П.Порошенко и министру обороны Украины В. Гелетею (Публикуется на языке оригинала)

Posted by operkor на 23 Липня, 2014

1Звертаємося до Вас з приводу корупційної схеми, що народжується в царині харчування особового складу Української армії. Наша компанія – ТОВ “Укрпродакорд ОР” – надає послуги з організації харчування та забезпечення продуктами військовослужбовців Збройних Сил України, виграючи відкриті тендери уже понад п’ять років поспіль. Зокрема, згідно договорів між Міністерством оборони України та ТОВ “Укрпродакорд ОР” №№ 286/2/13/13, 286/2/13/14 та 286/2/13/15 від 30.05.2013 року (згідно з додатковими угодами від 30.05.2014 р. термін дії договорів продовжено на поточний рік), наше товариство забезпечує якісне та своєчасне надання послуг з харчування та забезпечення продуктами особового складу військових частин та військових навчальних закладів Збройних Сил України у м. Києві, Київській, Чернігівській, Житомирській областях та у зоні проведення АТО.

Послуги ТОВ “Укрпродакорд ОР” надаються якісно та своєчасно, що підтверджується актами виконаних робіт, у яких до сьогодні не було жодних зауважень.

Ми, розуміючи свій обов’язок, всіляко сприяємо нашій армії і державі, відправляючи до Слов’янську гуманітарну допомогу та – безкоштовно – загальновійськові набори сухих продуктів за “нормою №10” власного виробництва військовослужбовцям у зоні проведення АТО.

Але нам стало відомо, що Міністерство оборони, посилаючись на вказівку Кабінету Міністрів України, планує безпідставно або з видуманих причин розірвати в односторонньому порядку угоди з нами і з іншими підприємствами, що надають аналогічні послуги. Хоча існує роз’яснення Міністерства юстиції України про дотримання укладених договорів до кінця 2014 року, згідно з якими їх розірвання можливе лише в разі грубого порушення умов договорів.

Відтак, у нашому розумінні, має місце схема безпідставного з юридичної точки зору витіснення з ринку традиційних, перевірених часом компаній, які постійно протягом багатьох років здійснювали низку значних капіталовкладень для поліпшення якості харчування, вдосконалення інфраструктури армійських їдалень, складських приміщень, закупівлі нового та капітального ремонту старого обладнання.

Натомість на їх місце планують завести нові так звані “компанії-прокладки”, і в такий спосіб повернутися до старої системи, коли право на послуги по харчуванню армії мали не кращі, а ті, хто “ділиться”. Зокрема, на наше місце претендують такі державні підприємства як “Укрспецторг”, “Військторг” та інші відомчі компанії, які не мають власного виробництва та виробничої бази, отже вони будуть змушені укладати договори з субпідрядником – однією із приватних компаній, яка сьогодні також надає послуги по харчуванню військових, але планує захопити та монополізувати весь цей ринок.

Такий сумний досвід наша армія вже мала, і свідчив він завжди лише про кулуарний розподіл бюджету учасниками процесу. Не кажучи вже про те, що відсутність тендерної конкуренції, поблажливе ставлення до монополіста контролюючими органами відразу негативно позначиться на раціоні військовослужбовців Збройних Сил України.

Для порівняння зазначимо, що ТОВ “Укрпродакорд ОР”, на якому працює понад 800 осіб, є виробником з добрим іменем, досвідом і власною аграрною та переробною виробничою базою за принципом “з поля – до столу”. І саме це було одним з чинників наших перемог у тендерах, які проводило Міністерство оборони. Саме завдяки цьому ми змогли запропонувати бюджету мінімальну ціну добового харчування військовослужбовця (34,6 грн.), до якої, до речі, окрім вартості продуктів, входять податки, логістичні витрати, зарплата робітників, сплата комунальних послуг тощо.

Шановний Валерію Вікторовичу! Просимо звернути увагу на цю “ініціативу”, уже перші кроки якої, на нашу думку, свідчать про наявність корупційних ознак. Щиро сподіваємось на Ваше втручання в ситуацію. Адже лише за цієї умови з часом наше суспільство зможе за допомогою органів влади досягти головної мети, заради якої наші співвітчизники виходили на Майдан Гідності – подолати ганебне явище корупції та нарешті дати звичайним справжнім виробникам довгоочікувану можливість працювати без тиску, гідно і спокійно, з впевненістю у завтрашньому дні, виконувати взяті на себе зобов’язання, підвищуючи обороноздатність нашої держави та її Збройних Сил.

З повагою,

Директор ТОВ “Укрпродакорд ОР” М.В. Дешпетко

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: