ХРОНИКИ и КОММЕНТАРИИ

Интернет-газета

ЗАПОРОЖСКИЕ ТАРИФЫ: коммунально-криминальный «лохотрон». (Мнение кандидата экономических наук)

Posted by operkor на 5 августа, 2014

1Користуючись своїм монопольним положенням, концерн «Міські теплові мережі Запоріжжя» реалізовує масштабні корупційні схеми у царині тарифів, які дають можливість казкового збагачення чиновників. Після хвилі протестів і звернень запорізької «Свободи» місцеві чиновники вирішили знизити тарифи на опалення та гарячу воду. Але не все так просто.

30.07.2014 директор департаменту ЖКГ міської ради В.Безлепкін заявив: «Ми готові знизити тарифи, але зробимо це за рахунок урізання заробітної плати своїм працівникам і відмовимося від закладеного у тариф прибутку». Такі кроки нібито дадуть можливість знизити тарифи на 5-8%. Чиновники готують красиву гру з метою звинуватити громаду, яка нібито через свої шкурні інтереси позбавила працівників концерну зарплати та не дала можливості останньому технічно розвиватися та покращувати якість послуг. Перейдемо до статистики.

1. Чиновники концерну незаконно включили до тарифу таку статтю витрат, як «утримання абонентської служби». Така служба для потреб усіх комунальних підприємств створена на базі МКП «Основаніє», яке стягує за її утримання з концерну 80 тисяч гривень на рік. Доходи останнього від указаної статті тарифу складають 27 мільйонів гривень на рік. (їх частка у тарифах складає 3%).

2. Також незаконно до структури тарифу включено статтю «компенсація витрат з бюджету на покриття різниці в тарифах». Такої статті витрат немає в Постанові КМУ №869 від 01.06.2011року З огляду на описані вище махінації, викликає серйозні запитання необхідність такої компенсації. Частка такої статті витрат у структурі тарифу складає 1,48 грн./м опалювальної площі. За найскромнішими підрахунками, це приносить Концерну доходів 20 мільйонів гривень на рік.

Про можливість скасування указаних статей тарифів на гарячу воду та опалення запорізькі чиновники взагалі не говорять. Ось де резерв для заощадження! Натомість вони прикриваються соціальними витратами і закликають забезпечити стабільну роботу тепломереж.

«В’язень замку Межигір’я» теж закликав до стабільності, а закінчилося все кривавою бійнею на Майдані. Від того дійсно дивним є заклик В.Безлепкіна: «Не треба шукати політики в житлово-комунальному господарстві Запоріжжя!» Насправді, ми шукаємо правди та справедливості.

Підіб’ємо підсумки. Тарифи концерну «Міські теплові мережі Запоріжжя» безпідставні, корупційні, беззаконні та шахрайські. Проаналізовані оборудки приносять своїм власникам 47 мільйонів гривень на рік, надалі залишаючи запоріжців узимку з крижаними батареями та ледь теплою водою.

Костянтин Денисов, Запорізька міська організація ВО «Свобода»,  кандидат економічних наук

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: