Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ТАРИФНОЕ МОШЕННИЧЕСТВО. Заява запорізької «Свободи» щодо необхідності зниження для населення тарифів на опалення

Posted by operkor на 10 сентября, 2014

0 Починаючи з 1 липня 2014 року, для жителів Запоріжжя є дійсними нові тарифи на послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, які надає концерн «Теплові мережі». Тарифи встановлювали та затверджували без жодних консультацій з громадою міста та всупереч вимогам законодавчих і нормативно-правових актів. До структури тарифів включено низку послуг, надання яких або не передбачено чинними правилами, або є безкоштовним для населення. Лише активні протести та звернення місцевих свободівців змусили чиновників погодитися на перегляд вартості вказаних послуг.

Зокрема, 23 липня 2014 року на сесії міської ради за наполяганням націоналістів міський голова розпорядився створити робочу групу з перегляду вказаних тарифів. Робоча група має надати свої пропозиції депутатському корпусу для ухвалення відповідного рішення щодо зниження вартости опалення та гарячої води. Є інформація, що зниження тарифів планується за рахунок вилучення з них інвестиційної складової. Остання є тим плановим прибутком, за рахунок якого концерн повинен здійснювати модернізацію обладнання та мереж і підвищувати якість послуг.

Відмова від планового прибутку вигідна чиновникам, адже відсутність прибутку дає їм можливість у подальшому вимагати підвищення тарифів або надання кредиту з міського б’юджету. Усе це пояснюватимуть необхідністю покриття збитків і проведення тої ж модернізації. До речі, відсутність аналогічних інвестицій вже призвела до того, що низка комунальних підприємств Запоріжжя не спроможна навіть виплачувати зарплату своїм працівникам, для чого їм передбачено надання протягом 2014 року близько 30 млн. грн. з міського б’юджету.

Економічно обґрунтованими джерелами зниження тарифів є наступні. З вартості послуг опалення слід прибрати корупційну складову, обсяг якої складає 23,2 млн. грн. Крім того, необхідно привести у відповідність із сучасними стандартами тривалість опалювального періоду та обсяг заявленої теплової енергії для населення – так можна заощадити 100,2 млн. грн. У підсумку це дає можливість знизити тарифи на послуги з опалення на 22,17%. Тарифи на гарячу воду має бути знижено за рахунок скасування незаконних статей витрат, вартість яких складає 10,3 млн. грн. У підсумку це дає можливість знизити вартість для населення послуг гарячого водопостачання на 9% (чиновники не пропонують нічого).

Питання перегляду тарифів передбачено для розгляду під час 50-ї сесії міськради (10.09.2014), про що заявив перший заступник міського голови Д.Свіркін у програмі «Акценти тижня» на каналі «МТМ» від 06.09.2014. Зауважимо, що своїм листом №4656/16 від 29.08.2014 концерн «Міські теплові мережі» категорично відмовився враховувати наведені вище пропозиції та знижувати тарифи. Згадані пропозиції були надані концерну у вигляді листа запорізької обласної організації ВО «Свобода» від 14.08.2014 за №12.

Звертаємося до депутатів міської ради невідкладно ухвалити рішення про зниження тарифів, а також:

  1. доручити концерну «Міські теплові мережі» протягом трьох робочих днів з моменту ухвалення рішення надати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у галузях енергетики та комунальних послуг, нову структуру та розмір тарифів;
  2. зобов’язати концерн оприлюднити копію супровідного листа-повідомлення про відповідні зміни на офіційному сайті концерну не пізніше дня його відправлення.

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО «Свобода»

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: