023 липня 2014 року на сесії міської ради за наполяганням запорізьких свободівців міський голова О.Сін розпорядився створити робочу групу з перегляду тарифів на опалення та гарячу воду. Починаючи з цього моменту робоча група напрацювала низку економічно обґрунтованих пропозицій щодо зменшення ставки тарифів, які не завдають фінансової шкоди концерну «Міські теплові мережі». Ці пропозиції дозволяють знизити витрати населення приблизно на 30 млн. грн.

На сесії міської ради, яка відбулася 10 вересня 2014 року, за наполяганням націоналістів депутати ухвалили рішення №20 про звернення до профільної Нацкомісії щодо перегляду тарифів у бік їх зменшення. За інформацією свободівців, відповідне рішення міський голова підписав і надіслав до Нацкомісії.

Робоча група встановила наявність інформації, яка потенційно дає можливість додатково знижувати тарифи на опалення та гарячу воду для запоріжців. Ця інформація стосується економічно необґрунтованих та завищених витрат концерну на преміювання працівників, а також включення до тарифів витрат на утримання об’єктів, які взагалі не обслуговують населення.

Ймовірно, що керівництво концерну виплачує собі премії за діряві та аварійні труби, ледь теплі батареї та відсутність гарячої води у квартирах запоріжців. Фінансування за рахунок населення непрофільних об’єктів взагалі не піддається жодному поясненню.

На запит заступника голови Запорізької обласної організації ВО «Свобода» Костянтина Денисова керівництво концерну категорично відмовилося надавати відповідну інформацію, тим самим приховуючи її від громадськості. Натомість почали лунати звинувачення на адресу членів робочої групи у бажанні скорочувати штати на підприємстві, хоча це не має жодного відношення до запитуваної інформації. За приблизними підрахунками, виключення економічно необґрунтованих премій та витрат на утримання непрофільних об’єктів дозволить знизити тарифи для населення додатково на 50 млн. грн.

У зв’язку з цим закликаємо керівництво міста та підприємства «Міські теплові мережі» невідкладно надати членам робочої групи усю запитувану ними інформацію для розробки додаткових економічно обґрунтованих пропозицій щодо зниження тарифів на опалення та гарячу воду.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»