Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

ОПЕРАТИВНАЯ ИНФОРМАЦИЯ ЗАПОРОЖСКОЙ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ

Posted by operkor на 19 ноября, 2014

1Митні пільги для емігрантів. Громадяни інших країн, які прибувають в Україну з метою постійного проживання а також громадяни-нерезиденти України, згідно з митним законодавством, без сплати митних платежів можуть провозити деякі речі, серед яких:

1) особисті речі, визначені статтею 370 Митного кодексу;

2) культурні цінності за кодами 9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, виготовлені 50 і більше років тому;

3) товари, призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування, що ввозяться (пересилаються) громадянами у зв’язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну протягом шести місяців з дня видачі документа, що підтверджує право громадянина на постійне проживання в Україні, за умови документального підтвердження того, що до дня видачі цього документа громадянин проживав на території країни, з якої він прибув, не менше трьох років:

а) товари, призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування (крім товарів, що класифікуються за товарною позицією 8802 (вертольоти, літаки) або одним із кодів 8903 91 99 00, 8903 92 99 00, 8903 99 99 00 (яхти, надувні човни) згідно з УКТ ЗЕД);

б) транспортні засоби особистого користування, що класифікуються в одній із товарних позицій 8702 (мікроавтобус), 8703 (легковий автомобіль), 8704 (грузовий автомобіль загальною масою до 3,5 тонни), 8711 (мотоцикл) згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці на кожного громадянина, який досяг 18-річного віку);

в) товари, що класифікуються в товарній позиції 8716 (причип) згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці на кожного повнолітнього громадянина) за умови одночасного ввезення з транспортними засобами особистого користування, що класифікуються в одній із товарних позицій 8702 (мікроавтобус), 8703 (легковий автомобіль), 8704 (грузовий автомобіль загальною масою до 3,5 тонни), 8711 (мотоцикл) згідно з УКТ ЗЕД.

Про особливості оформлення транспортних засобів емігрантів розповів т. в. о. начальника митного поста «Запоріжжя-центральний» Запорізької митниці Міндоходів Ігор Федорець.

—  Однак є деякі умовності та обмеження щодо пільгового митного оформлення транспортних засобів. По-перше, емігрант повинен підтвердити факт проживання в країні вибуття не менше трьох років. По-друге, техніка повинна бути у власності емігранта не менше року в країні попереднього проживання. І по-третє, в Україні при реєстрації в МРЕВ транспортний засіб стає на тимчасовий облік на 2 роки без права відчуження, — зазначив посадовець.

У випадках оформлення громадянами транспортних засобів для власного користування, у тому числі тих, що ввозяться в Україну у зв’язку із переселенням на постійне місце проживання, рекомендуємо, в кожному конкретному випадку звертатись з оригіналами документів на митний пост «Запоріжжя-центральний» для отримання відповідної консультації (м. Запоріжжя, вул. Луначарського, 9А, телефон – 2860053, 2860315.

Від запоріжців до органів ДФС області надійшло 190 запитів на інформацію

Саме така кількість запитів надійшла до територіальних органів ДФС у Запорізькій області з початку поточного року. Із загальної кількості запитів у 100 випадках – це були фізичні особи, 78 – юридичні особи, 3 запити отримано від представників засобів масової інформації, 9 запитів надіслано від інших органів виконавчої влади, як розпоряднику інформації. Отримано поштою 175 запитів, 3 факсом, 12 електронною поштою.

За наслідками розгляду запитів по 53 запитах на інформацію було надано роз’яснення, що вона належить до категорії інформації з обмеженим доступом, на 108 запитів надано відповідь, 28 запитів надіслано належному розпоряднику інформації, 1 запит знаходиться на виконанні.

Право на доступ до публічної інформації гарантується обов’язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом. Надання права доступу до публічної інформації є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень.

На Запоріжжі реєстраційні номери отримали понад 760 іноземців

У Запорізькому регіоні зареєстровано 1805591 платників податків. Протягом січня-листопада поточного року зареєстровано 19118 фізичних осіб, з них іноземних громадян – 760, а отже й стільки у нас іноземців, що планують отримувати дохід в Україні.  З початку поточного року спеціалісти ГУ ДФС у Запорізькій області видали 745 карток платників податків.

При ГУ ДФС у Запорізькій області функціонує Центр обслуговування іноземних платників. Основне завдання якого – постановка на податковий облік іноземців.  Нагадуємо, що Центр обслуговування іноземних платників працює при Головному управлінні ДФС у Запорізькій області за адресою: просп. Леніна, 166.

За користування надрами запорізькі платники спрямували до бюджетів 76 млн. грн.

 З них з початку року до державного бюджету надійшло понад 33 млн. грн., до місцевих бюджетів – 42,7 млн. грн.  У Запорізькій області 647 платників, які користуються надрами. Більшість з них справно розраховується з бюджетом за видобування корисних копалин. Втім, є й такі, що ведуть свій бізнес, користуючись підземними надрами, але збір не сплачують, не подають до територіальних інспекцій розрахунки з цього збору.

З метою оподаткування потенційних платників плати за користування надрами територіальні органи ГУ ДФС у Запорізькій області проводять звірки переліків СГД, яким видано спецдозволи на користування надрами відповідно до інформації Державної служби геології та надр України. За результатами звірок у січні-жовтні 2014 року до оподаткування залучено 4 платники.

Екологічний податок поповнив бюджети на 112 млн. грн.

Таку суму коштів сплатили 2568 запорізьких платників. Протягом січня — жовтня 2014 року до загального фонду державного бюджету сплачено 60,1 млн. грн., до спеціального фонду державного бюджету – 12,9 млн. грн., до спеціального фонду місцевих бюджетів – 39,3 млн. грн.

З початку року за результатами проведених звірок переліків суб’єктів господарювання, яким надані спеціальні дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів, що діють у 2014 році, отриманих від Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації, з переліком платників, які подали декларації з екологічного податку, залучено до оподаткування 11 платників екологічного податку.

Запорізька область і обласний центр, зокрема, постійно потребують коштів на оздоровлення навколишнього середовища, реалізацію програм, спрямованих на покращання екологічної безпеки на підприємствах.

За результатами роботи податкової міліції області до бюджету надійшло 646 тис. гривень

Саме така сума надійшла до бюджетів усіх рівнів за минулий тиждень від роботи підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за 8 кримінальними правопорушеннями, в т.ч. 2 – за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), 1 – за ч. 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення та збут фальсифікованих підакцизних товарів).

 Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 115 тис. грн., у тому числі: тютюнових виробів на 20,2 тис. грн., алкогольних напоїв на 53,5 тис. гривень, паливно-мастильних матеріалів на — 41,3 тис. гривень.

Викрито підприємство, яке мінімізувало податки на 3 млн. гривень

Посадові особи одного з підприємств обласного центру займалися оптовою торгівлею електроустаткуванням. Аби мінімізувати сплату податки, вони відображали у податковій звітності підприємства безтоварні операції. Таким чином ухилились від сплати податків на загальну суму понад 3 млн. гривень.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС області у напрямку відпрацювання підприємств-переможців тендерів державних закупівель та ланцюгів їх постачання відносно службових осіб підприємства розпочали кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 КК України.

На Запоріжжі виявили підприємство, що приховало від держави  770 тис. грн.

Співробітники податкової міліції зацікавились одним із підприємств Запорізької області. Службові особи здійснювали фінансово-господарську діяльність, яка пов’язана з торгівлею товарами народного споживання.  Шляхом заниження об’єкту оподаткування, господарники ухилились від сплати податку на додану вартість у сумі понад 770 тис. гривень. За фактом ухилення від сплати податків у значних розмірах (ч. 1 ст. 212 КК України) розпочато кримінальне провадження

На 73 тис. грн. товару без ліцензії вилучили запорізькі податківці

За минулий тиждень на території м. Запоріжжя та області оперативні співробітники встановили 4 факти реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено підакцизні товари на суму понад 73 тис. гривень.

Також працівники оперативного управління Мелітопольської ОДПІ протягом листопада поточного року проводили рейди по торгівельних закладах міста та району. У ході перевірок встановлено факти реалізації тютюнових виробів та алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями. Описано та вилучено тютюнових виробів на суму 25,6 тис. грн., алкогольних напоїв на суму 56,8 тис. грн. Доля описаного товару вирішиться в суді.

Запорізькі оперативники виявили на АЗС порушень на 41 тис. грн.

 За минулий тиждень працівники оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області на території області встановили 2 факти незаконної реалізації паливно-мастильних матеріалів. Працівники АЗС не змогли пред’явити реєстраційних та дозвільних документів на даний вид діяльності працівникам податкової міліції , адже їх не було. Таким чином із незаконного обігу вилучено дизельне пальне та бензин різних марок на загальну суму понад 41 тис. гривень.

(Инф. Запорожской фискальной службы)

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: