Хроніки та Коментарі

Інтернет-портал

ДЕ ГРОШІ? США просять розслідувати факти корупції в Україні

Posted by operkor на 3 Грудня, 2014

33-1Член комітету з закордонних справ Палати представників США Стів Стокман звернувся в дослідницьку службу Конгресу з проханням розслідувати факти корупції та махінацій з державними коштами в Україні. Про це йдеться в його відповідному зверненні, передає РБК-Україна. «США надають Україні гранти та кредити, в той час як ширяться відомості про корупцію в українському уряді і поза ним. Звучать звинувачення на адресу Нацбанку України. Рада ЄС ввела обмежувальні заходи по відношенню до 18 колишніх міністрів і посадовців, яких вважають причетними до розкрадання держкоштів», – зазначає Стокман в листі.

Ті вкладали викрадені з держбюджету кошти в державні цінні папери, купуючи їх через посередника в Ощадбанку. Права вимоги за цим ОВДП потім передавалися офшорним компаніям, пише видання.Зокрема, конгресмен апелює до інформації, що з’явилася в ЗМІ, про махінації колишніх українських чиновників з валютними ОВДП.

У деяких угодах брокером виступала компанія «Інвестиційний капітал Україна» (ICU), співвласником якої в той час була  голава НБУ Валерія Гонтарева. Сума угод з валютними ОВДП становила близько 300 млн дол., тоді як в загальному валютних облігацій було продано приблизно на 1 млрд дол.

33-2Згідно із заявою Стокмана Дослідницька служба Конгресу повинна вивчити всі факти і дані про масштаби корупції в Україні. За підсумками розслідування там сформулюють рекомендації щодо мінімізації ризиків корупції.

На думку експертів, якщо факти махінацій з державними цінними паперами і причетність до них пов’язаного з головою НБУ брокера підтвердяться, це може призупинити подальше співробітництво між країнами.

Нагадаємо, в квітні 2014 Конгрес США схвалив надання Україні держгарантій на 1 млрд дол. На думку експертів, завдяки такому рішенню Україна змогла залучити на зовнішніх ринках відповідну суму всього під 1,844% річних, що стало найдешевшим запозиченням за всю історію виходу України на зовнішні ринки.

По материалам:  epravda.com.ua

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: