Хроніки та Коментарі

Інтернет-газета

Бізнес олігархів і соціально-економічні реформи – несумісні речі. Країна стрімко рухається до фінансово-економічної та соціально-політичної прірви

Posted by operkor на 29 Грудня, 2014

Виталий Подлобников

Виталий Подлобников

Більшість експертів і міжнародних агентств прогнозують наступного року подальший спад економіки щонайменше на 3–5%, зростання безробіття та інфляції, зменшення реальних доходів громадян і надходжень до бюджету. Основна маса громадян, середні доходи яких вище давно неадекватного прожиткового мінімуму (1176 грн), приречена на подальше стрімке погіршення рівня життя. Можна очікувати і різкого посилення тиску податкової на малий і середній бізнес для наповнення дохідної частини бюджету, нових ініціатив уряду з оподаткування пересічних громадян.

Зате немає ніяких ознак готовності уряду до виведення з офшорів і оподаткування багатомільярдних доходів олігархів. Більше того, маючи вплив як на опозиційні, так і на коаліційні політичні сили, вони будуть намагатися зберегти і розширити наявні преференції і схеми вимивання бюджетних коштів через корупцію.

Олігархи, як і раніше, продають своїм же офшорним компаніям вироблені в Україні товари за цінами, які часто нижче собівартості. У той же час, посилаючись на викликану такими діями гадану “збитковість” своїх підприємств, вони готують ґрунт для вимагання нових податкових і транспортних преференцій.

Зберігається і їх тотальний монополізм в найприбутковіших галузях економіки. Час від часу країною ширяться скандали про хабарі за призначення на ті чи ті дохідні державні посади, які, звичайно, новопризначені планують “відбивати” з відсотками.

На тлі зубожіння більшості громадян, у тому числі і тих, які ще недавно претендували на статус українського середнього класу, спроби продовжити затягування поясів на їхніх шиях об’єктивно програмують соціальну дестабілізацію.

Не тільки і не стільки через саму “сувору економію” (хоча вона могла би бути і менш жорсткою при ліквідації корупційних схем та сплаті всіх податків олігархами), скільки через психологічний чинник – відчуття гострої несправедливості. Адже буде це при одночасному збереженні корупційних “дірявих кишень” в самому бюджеті й індульгенцією на сплату податків олігархам і здебільшого пов’язаним з провладними партіями великим бізнесом.

Зараз конче необхідні серйозні та систематичні реформи в усіх царинах життя. Чи схвалить Порошенко реформи, які можуть нашкодити його бізнесу?

Основною проблемою для суспільства залишається влада олігархів навіть через рік після падіння режиму Януковича – яскравого прикладу олігархічної системи правління. Рінат Ахметов – один з найбагатших людей України – досі користується значним впливом завдяки тому, що володіє промисловими об’єктами і має ставлеників в “Опозиційному блоці”. Інший мільярдер, Петро Порошенко, нині керує всією країною. Один з найбільш неоднозначних магнатів на політичній арені Ігор Коломойський, губернатор стратегічно важливої центральної області, власник одного з найпопулярніших телеканалів України і власного батальйону, є зразком того, як безжально українські олігархи змішують політичні та бізнес-інтереси.

Бізнес олігархів і соціально-економічні реформи – це несумісні речі. Слід націоналізувати награбоване за законами воєнного часу і запровадити воєнний податок для олігархів, як пропонує “Свобода”. Це дозволить підняти власну економіку і відчутно допоможе українському війську. Сотні мільйонів крадених грошей повинні служити українському народу.

Віталій Подлобніков, голова Запорізької обласної організації ВО “Свобода”

Фото ВВП

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: