Хроники и Комментарии

Власть, расследования, сатира, фото

Міністр енергетики України подарував Росії 1,8 трлн. грн.

Posted by operkor на 26 января, 2015

5Визнавши в новому енергетичному договорі Крим «федеральним округом» РФ, Володимир Демчишин дозволив Кремлю ігнорувати юридичні претензії Києва щодо окупованих територій. Міністерство енергетики України визнало анексований півострів Крим російською територією. Про це свідчить контракт, підписаний у грудні минулого року між «Укрінтеренерго» та російською енергетичною компанією «Інтер РАО». Згідно тексту документа, Україна отримуватиме електроенергію з РФ лише за умови 100%-го забезпечення ресурсом окупованого Криму та Донбасу.

При цьому в документі є положення, відповідно до яких Україна постачатиме електрику саме у «федеральний округ РФ Крим». Що де-юре означає визнання захопленого в березні українського півострова російською територією. Відтак цей контракт може стати прецедентом, яким зможе прикриватися Кремль у всіх судових процесах проти нашої держави, яка вже подала кілька позовів на відшкодування збитків за окупацію Криму.

Результати «самодіяльності» міністерства Демчишина стали відомі після того, як згаданим контрактом зацікавилось керівництво уряду. Так прем»єр-міністр Арсеній Яценюк вже направив своєму підлеглому звернення з проханням пояснити, на яких підставах Міненерго підписувало контракт з таким невигідним Україні змістом та надати копії відповідних документів.

Власне, версій чому так сталося може бути лише дві: або Володимир Демчишин є таємним агентом Кремля, або підписаний контракт – це прояв його глибокої некомпетентності. Другий варіант виглядає більш вірогідним, враховуючи, що міністр енергетики є людиною глави Нацбанку Валерії Гонтарєвої, яка також повністю провалила свою роботу на займаній посаді. І підписаний Демчишиним контракт на поставки електроенергії з Росії є яскравим доказом того, що цей чиновник явно не на своєму місці.

Це підтверджують і деякі інші особливості підписаного контракту на імпорт електроенергії з Росії, які дуже нагадують кабальні газові угоди України та РФ, наслідки яких наша країна пожинає досі. Зокрема, це скандальна умова імпорту «бери або плати», право Росії в односторонньому порядку підвищувати вартість постачання ресурсу, а у випадку перебоїв з електроенергією в Криму, українська сторона погодилась платити штраф у розмірі 20% вартості різниці фактичного і узгодженого обсягів поставки.

Діяльність Демчишина «підсунуло свиню» Україні і в спробі добитися від ЄС законодавчого закріплення продовження економічних санкцій проти Росії до того часу, поки Кремль не погодиться на компенсацію всіх завданих Україні збитків. Адже Москва і тут зможе апелювати до контракту про поставки електроенергії, де Київ визнав Крим «федеральним округом РФ»

Відтак цей документ став справжнім новорічним подарунком для Росії. Адже Україна на рівні уряду визнала Крим «російським федеральним округом». Що може в майбутньому стати серйозним захисним аргументом у судових процесах, де Київ спробує добитися від Москви компенсацій за завдані її військовою агресією збитків. Зокрема, йдеться про приблизно 1,8 трлн гривень, — саме в таку суму оцінило втрати України Міністерство юстиції від анексії Криму.

І відповідний позов до Європейського суду з прав людини був поданий у липні 2014 року. Крім того, діяльність Демчишина «підсунуло свиню» Україні і в спробі добитися від ЄС законодавчого закріплення продовження економічних санкцій проти Росії до того часу, поки Кремль не погодиться на компенсацію всіх завданих Україні збитків. Адже Москва і тут зможе апелювати до контракту про поставки електроенергії, де Київ визнав Крим «федеральним округом РФ».

Проте, ця неприємна ситуація не є безвихідною. Той факт, що керівництво уряду вже взяло ситуацію під свій контроль, є хорошим сигналом про те, що її можна оперативно вирішити. Але для цього потрібно дуже жорстко розібратися з самим міністром Володимиром Демчишиним. По-перше, слід негайно відсторонити його від займаної посади. По-друге, СБУ має відкрити провадження за підозрою у вчиненні державної зради, як самим Демчишиним, так і можливо деким з його підлеглих, а також керівництвом «Укрінтеренерго».

По-третє, необхідно оперативно та дуже професійно організувати судовий процес по цій справі, де будуть чітко встановлені всі обставини підписання контракту та покарані всі винні. Банальні пояснення про те, що сталася «прикра помилка», чи затягування розслідування на довгі місяці в даному випадку не пройдуть. Адже йдеться вже не просто про зловживання бюджетними коштами, а про питання державного суверенітету, державну зраду та національну безпеку.

http://www.dsnews.ua

КОММЕНТАРИИ

Виктор

Это всё результат кадровой политики. УБОПовец-взяточник Гелетей стаёт министром обороны и уже через три дня выпускает из Славянска группировку Гиркина без единого выстрела и чуть-ли не под марш «Славянки» за что от Гиркина заработал эпитет «голливудский идиот» а от Порошенко орден. Отработал «доверие» по полной, организовал «Илловайский котёл» и полную оккупацию Донецка и Луганска со всеми вытекающими. Ярема из «честного мента» крышевавшего вместе с Гелетеем ОПГ становится Генпрокурором и все дела против Януковича и членов «Семьи» успешно валит. Теперь Демчишин который де факто признал аннексию Крыма (скорее благодаря своей тупости,и даже не читая подмахнул договор) Россией. Кто следующий идиот от Порошенко?

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: