ШЕДЕВРИ КОВАЛІВ. Старовинні замки та ключі можна побачити у Києво-Печерському заповіднику. Фоторепортаж — 20 фото

096 березня 2015 року у виставковій залі Музею історії Києво-Печерської лаври (корпус № 3) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкрилася виставка «Замки і ключі з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника». Виставку відкрив заступник генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Пивоваров.

01Захоплюючу екскурсію по експозиції провів автор концепції виставки головний зберігач Києво-Печерського заповідника Григорій Полюшко (на фото праворуч).

В експозиції представлені рідкісні пам’ятки матеріальної культури українського народу ХІІ–ХIХ ст.: замки, ключі, гравюри, світлини, ікони із фондової збірки Києво-Печерського заповідника, які надходили до фондів музею з 1920-х рр.

На виставці можна побачити такі унікальні предмети, як датовані замки до київських церков. Серед них замок 1691 р., яким тривалий час закривали Успенський собор Києво-Печерської лаври, до якого зберігся і аутентичний ключ.

В окремих вітринах демонструються давньоруські двоциліндрові висячі замки і ключі до них (з фондів Чернівецької філії Охоронної археологічної служби Інституту археології  НАН України»), які є шедеврами місцевої ковальської справи, повідомляє  сайт заповідника.

В експозиції також можна дізнатися про ключ від однієї з башт Києво-Печерської фортеці, який був викрадений з музею німецькими окупантами під час Другої світової війни, а у 1945 р. повернутий з Німеччини до Заповідника.

0402030506070809010011012013014015016017018020Виставку можна оглянути кожного дня з 9.00 до 18.00 у І секції (корпус № 3) Музею історії Києво-Печерської лаври Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9.

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s